חגי חיטרון

"כרמן". הלהיט של ביזה מועלה באופרה הישראלית בגרסה של זפירלי, מחודשת בידי גדי שכטר. מנצחת קרן קמנסק. מחר ב–20:00, ביום שישי ב–13:00 ובמוצאי שבת ב–21:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח ומנחה: אריאל צוקרמן. האירוע מורכב ממחרוזת שנבחרה מתוך 30 פרקי יצירות (אינסטרומנטליות וגם אריות מתוך אופרות) שהועמדו לבחירת הקהל. סולנית: זמרת הסופרן הילה פחימה. הערב ב–19:00 במוזיאון תל אביב.

סדנת האופרה. כתמיד, הקורס הבינלאומי התל אביבי הקיצי לזמרי אופרה (השנה בניהולו של קווין מרפי) מעלה הפקות אופרה שלמות, מבוימות במתכונת קאמרית ובליווי פסנתר. השתיים שמדובר בהן כעת הן "סינדרלה" של מאסנה, מחר ב–20:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, ו"שיקוי האהבה" מאת דוניצטי, הערב ב–20:00 וביום שישי ב–13:00, שם. בנוסף: קונצרט של לקט אריות בביצוע אחדים ממצטייני המשתתפים והמשתתפות, עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית, יהיה במוצאי שבת ב–21:00 במוזיאון תל אביב.

הכנרת המשתלמת ליאה ז'ו והמדריך חיים טאוב, ב"קשת אילון" אשתקדצילום: שרית עוזיאלי

סדנת אופרה אחרת. האופרה "לה טרוויאטה" של ורדי מועלית במתכונת מבוימת, עם זמרים מחו"ל ומישראל ובליווי פסנתר. אירוע זה נערך מטעם סדנת אופרה אחרת שמתקיימת בימים אלה, זאת בניהולה של סוניה מזר. במוצאי שבת ב–20:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב.

"קשת אילון". נמשכת הסדנה הבינלאומית השנתית לנגני כלי קשת, בהדרכת אמנים מעולים. להלן מקצת אירועי הסדנה: כיתות אמן יהיו היום ב–12:00 עם סרגיי אוסטרובסקי, היום ב–17:30 עם טטיאנה מזורנקו, מחר ב–17:30 עם חגי שחם, ביום שישי ב–17:30 עם ואדים גלוזמן, ביום ראשון ב–17:30 עם יצחק רשקובסקי; קונצרט קאמרי בהשתתפות אחדים מן המורים יהיה ביום שישי ב–20:00; אירוע מיוחד על מורשתו של הכנר הנריק שרינג יהיה בשבת ב–17:00. הכל בקיבוץ אילון בגליל המערבי.

"תל חי". כתמיד, המדריכים בסדנה הבינלאומית השנתית לפסנתרנים הם פסנתרנים בעלי שם ופדגוגי פסנתר מעולים. בתחילת הקורס, ביום שני ב–20:00, יהיה רסיטל של הפסנתרנית הוותיקה אוקסנה יבלונסקאיה. למחרת, ביום שלישי ב–16:00, תהיה כיתת אמן שלה. במדרשת בן־גוריון בשדה בוקר.

פאול בן-חייםצילום: ללא קרדיט

ארבע בצוותא. הכנרת אלינא גורביץ, הוויולנית שולי ווטרמן והצ'לנית יוני עציון, עם הפסנתרנית בתיה מורביץ, יבצעו רביעיות מאת שומאן ומאת ברהמס. בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

מורשתו של פאול בן־חיים. יהואש הירשברג ישוחח על הקומפוזיטור, זמרים, נגנים ותזמורת, תלמידי האקדמיה הירושלמית, יבצעו מיצירותיו. הערב ב–19:00 בבניין האקדמיה בקמפוס גבעת רם בירושלים.

הפילהרמונית הצעירה. מנצח: קשישטוף חוז'לסקי. במרכז התוכנית: הסימפוניה השביעית של בטהובן. מחר ב–20:00 באודיטוריום חיפה, ביום שישי ב–12:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

עלי עוגב. אורח מארה"ב, מונטי בנט שמו, נגן מנוסה, מגיש תוכנית מגוונת. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

לקט מתוך אופרות. זמרים וזמרות יופיעו עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית. ביום שישי ב–13:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב.

כתבות מומלצות

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

פרויקט הרצל 138

סוף סוף יש סיבה לעצור ולהביט בבית הבאר ברחוב הרצל

הדרך הקלה והטובה ביותר להימנע מקרני השמש היא להפחית את החשיפה הישירה

מה ההבדל בין כתמי שמש לנמשים ומה גורם להם?

אבישי בן-חיים

ל"ישראל השנייה" מגיע דיון רציני יותר, ובעיקר כזה שמבוסס על אמת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"