לוח קונצרטים: 19.12 עד 25.12

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

תומס המפסון והפילהרמונית. זמר הבריטון האמריקאי המהולל מגיש שירים מאת הוגו וולף, עם התזמורת. מנצח: וסילי פטרנקו. עוד בתוכנית, סימפוניית "האביב" של שומאן. ביום ראשון ב–20:00 בהיכל התרבות בתל אביב. באירוע אחר עם הפילהרמונית יזמר המפסון שירים מאת קופלנד. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 5 של פרוקפייב. זאת הערב ב–20:00 באודיטוריום חיפה, וגם במוצאי שבת ב–20:00 וביום שני ב–20:00, בתל אביב. וגם: במסגרת "פילהרמונית בג'ינס" יופיע המפסון עם התזמורת במבחר שירים מתוך מחזות זמר, ואחר כך תבצע התזמורת את הסימפוניה של פרוקופייב. זאת מחר ב–22:00 בתל אביב.

קאמרטה. על התזמורת מנצח הפעם אורח, קנת וייס, ותופיע גם זמרת סופרן אורחת, מריון קרוקס. התוכנית, קונצ'רטי מאת קורלי ומאת באך, עם נגנים סולנים מקרב התזמורת, ואריות מתוך אופרות של הנדל. ביום שישי ב–13:00 וגם במוצאי שבת וביום ראשון, הכל ב–20:00, במוזיאון תל אביב, ביום שלישי ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

"משיח". האורטוריה של הנדל תישמע בביצוע זמרים סולנים מטובי כוחותינו, מקהלת "קולגיום תל אביב" נגני אנסמבל בארוקדה. מנצח: אנדריאס מוסטונן. הערב ב–20:00 במוזיאון תל אביב, בשבת ב–12:00 בכנסייה של פסטיבל אבו גוש.

כינור ופסנתר בצוותא. אסי מתתיאס וויקטור סטניסלבסקי ינגנו. היצירות — מאת ברהמס, סרסטה ורספיגי. בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

נשיפה ופסנתר. חמישיית כלי הנשיפה "תל אביב" והפסנתרן אבירם רייכרט יבצעו יצירות מאת מוצרט (עיבוד לקונצ'רטו לפסנתר ק' 488), ליגטי, יואב תלמי, גרשווין. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם בירושלים, מחר ב–20:00 במוזיאון ראלי בקיסריה, בשבת ב–11:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה, במוצאי שבת ב–19:00 ב"צוותא" בטבעון, ביום שלישי ב–20:30 במצפה רמון.

אורית וולף. קונצרט שכולו צ'ייקובסקי, עם כנר וצ'לניתצילום: חיים קמחי

צמד פסנתרנים. באירוע זה ינגנו הפסנתרנים סיון סילבר וגיל גרבורג, עם ענבל מגידו בצ'לו. היצירות הן מאת ברהמס, שוברט, ליסט. ביום שלישי ב–19:30 במרכז למוזיקה ברמת גן.

שני פסנתרנים. האמנים הם רן צמח ודניאל סבאח, שינגנו יחד ולחוד. היצירות: מאת באך, ברהמס, גריג, שוברט (הפנטסיה בפה־מינור), שופן. במוצאי שבת ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

"פועם בלב". זמרת הסופרן קלייר מגנאג'י והפסנתרנית אירנה פרידלנד מגישות זר שירים מאת מלחינים ישראלים: סשה ארגוב, רון וידברג, עודד זהבי, נעם שריף, נעמה תמיר קפלן, נועה בלאס, יהודה זיסאפל, סירין אליאס, יונתן קרת. במוצאי שבת ב–20:00 בגלריה של מוזיאון תל אביב.

עם וולף. עם הפסנתרנית אורי וולף, בתוכנית שכולה צ'ייקובסקי, ינגנו הכנר אסי מתתיאס והצ'לנית דניאל אקטע. מחר ב–11:00 וביום שלישי ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

רסיטל לפסנתר בירושלים. נטליה טרול, אורחת מרוסיה, תופיע ביצירות מאת שופן וב"תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי. ביום שישי ב–12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם.

בארוק ועוד בירושלים. באירוע אחר באותו מקום יופיעו קשתני אנסמבל "מילניום", עם צ'מבלו. התוכנית: שורת קונצ'רטי — מוויוולדי וקורלי עד היידן. זאת בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם.

מקהלת טבעון. מנצחת: יעל וגנר. שם התוכנית: "מיסה טנגו" ובה בין השאר מיסה של ריינברגר ויצירה (כלית) של פיאצולה. עם המקהלה יופיעו הזמרת אפרת וולפסון, נגן הבנדונאון אדוארדו אברמסון ונגני כלי קשת. בשבת ב–13:00 בכנסייה היוונית בחיפה.

"אלטנוילאנד". אירוע מיוחד שבו המלחין, המחנך והפסנתרן אורי רום ינגן מיצירותיו, הכתובות בסגנונות שונים, גם לבדו וגם במסגרת טריו (עם כינור וצ'לו), והזמרת שרון רוסטורף תבצע שירים שבהם הלחין רום שירים גרמניים של שטפן גאורגה. ביום שלישי ב-20:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

תזמורת הרחוב הירושלמית. עידו שפיטלניק מנצח על התזמורת, על מקהלת האקדמיה הירושלמית ועל הזמרים הסולנים דניאלה סקורקה ועודד רייך. היצירות: סימפוניית "יופיטר" של מוצרט והרקוויאם של פורֶה. ביום שלישי ב-21:00 במרכז "כלל" בירושלים.

עם אריה ורדי. מפגש של זוכי התחרות הארצית לפסנתרנים צעירים באשדוד עם הפסנתרן והמחנך. בחלקו יהיה קונצרט שיחה על דמות "אונדין" שיגיש וינגן ורדי. ביום ששי ב–13:00 במרכז מונארט.

עוגב על הבוקר. אורח מצרפת, שמו פרנסואה אספינאז, יגיש רסיטל מגוון. ביום שישי ב–11:00 באולם הכט באוניברסיטת חיפה.

פסנתרנים צעירים. זוכי תחרות ארצית מטעם "קול המוזיקה" יופיעו בקונצ'רטי עם הסימפונית ירושלים בניצוח ירון גוטפריד. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון.

"הדיווֹת". מופע קאמרי מבדח, מלוטש, מאת דוד זבה, בבימוי שירית־לי וייס, עם הסופרניות הילה בג'יו וקרן הדר ועם תזמורת סינפונייטה. הנושא: חייהן ותלאותיהן של זמרות אופרה. במוצאי שבת ב–20:30 במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

אסתרית בלצן. ביום עיון מרתוני עם בלצן ועם משה זורמן יעסקו בין השאר בקונצ'רטו המכוּנה "אלווירה מדיגן" של מוצרט וב"פולצ'ינלה" של סטרווינסקי. היום, מ–09:00, במרכז ענב בתל אביב.

אנדלוסית לילדים. מופע ראשון בסוגו, ככל הזכור, עם התזמורת האנדלוסית אשדוד, המיועד להנחלת המורשת האנדלוסית לגיל הרך. עם שחקנית בובנאית ועם פייטן. היום ב–18:00 במוזיאון תל אביב.

מוצרט לילדים. גרסה עברית של האופרה "חליל הקסם", את התרגום עשה אהוד מנור, בשעתו. במאית: שירית לי וייס. מצח: איתן שמייסר. ביום ראשון ב–17:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"ריטה". אופרה קאמרית מאת דוניצטי מבצעים שלושה זמרים, בבימוי נטע אמית. אביב רון מנצח על הזמרים ועל התזמורת הקאמרית רמת גן. במוצאי שבת ב–20:00 בתיאטרון ר"ג.

סופרניות באילת. מטעם האופרה הישראלית: שבע זמרות, מבכירות כוחותינו, יופיעו במבחר מתוך אופרות ומתוך מחזות זמר, עם פסנתר וקבוצת קשתנים. ביום ראשון ב–20:30 בתיאטרון WOW אילת.

כתבות מומלצות

איור: עמוס בידרמן

דלתות מסתובבות: הנוטש, החוזרת באופן חלקי והיושב על הגדר

שי ופוטין בבייג'ין, בפברואר. התלות הרוסית בסין גדלה מאז הפלישה לאוקראינה ונתנה לסין מנופי לחץ

סין עשויה לנצח במלחמה באוקראינה, אלא אם המערב יתאחד מולה

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים. דרעי היה ונשאר המורה הרוחני שלו

לא מת, לא גוסס, ולא בבית חולים: תיק 4000 חי ונושם

מצעד הדגלים באזור שער שכם, בשנה שעברה. מה יחשבו אזרחי ישראל הערבים אם הממשלה תמנע מאזרחי היהודים לחולל ברחבת שער שכם תוך שירת "מוות לערבים", "שיישרף לכם הכפר" ועוד נעימות באותו הסגנון?

נילחם על זכותו של כל יהודי לקלל את האמ־אמא של כל ערבי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?