איה חיות
איה חיות

מכירת הכרטיסים לאירוויזיון טרם נפתחה ועדיין לא נקבע לה תאריך — אבל החל מהבוקר (שלישי) כבר יש מחירים, והם גבוהים בהרבה משנים קודמות. מושבים באולם לאירוע הגמר יימכרו ב-1,150 שקלים. מחיר הכרטיס הזול ביותר לאירוע, הוא מושב באולם במהלך החזרות לחצי הגמר, שיעמוד על 350 שקלים. הכרטיס היקר ביותר, כרטיס VIP לגמר האירוע ב–18 במאי הכולל גישה לגרין־רום בו יושבות המשלחות, יעמוד על 2,000 שקלים.

מתוך 7,300 מקומות באולם, 3,000 מקומות לא יוצעו למכירה שכן הם ישמשו את המשלחות ואת חברי האיגוד האירופי.

כרטיסים לחצאי הגמר יהיו זולים יותר — מ–750 ועד 1,250 שקלים — אך יש לזכור שהנציג הישראלי קובי מרימי נמצא אוטומטית בגמר ולכן לא יופיע בהם.

הדמיית במת האירוויזיון בישראל. כמה תשלמו כדי להיות קרובים אליה?צילום: פלוריאן

כמו בכל שנה, יימכרו גם כרטיסים לחזרות לגמר ולחצאי הגמר. מחירי כרטיסים לחזרות הגמר ינועו בין 500 ל–1,250 שקלים עבור מושב פריים קרוב לבמה. כרטיסים לחזרות חצאי הגמר ינועו בהתאמה בין 350 ל–1,000 שקלים.

מחירים אלו גבוהים בהרבה מאלו ששילם הקהל באירוויזיון שהתרחש בשנה שעברה בליסבון. אז כרטיסים לגמר האירוע נעו בין 143 שקלים לכ–1,225 שקלים. כרטיסים לחזרת הגמר נמכרו אז בכ–60 שקלים בלבד. הסיבה להפרשים במחירים נובעת ככל הנראה מגודל האולם בו התקיים האירוויזיון בליסבון — שהכיל כ–20,000 צופים.

הידיעה על מחירי הכרטיסים הגבוהים כבר הגיעה לחובבי האירוויזיון בעולם, והם אינם מרוצים. בתוך שעות ספורות מפרסומה הועלו מאות תגובות זועמות לרשתות החברתיות. "אני חושב שאקנה בקבוק סיידר ואצפה בזה השנה בטלוויזיה", כתב מעריץ מבריטניה, "אולי עדיף שאבטל את הנסיעה", הגיב חובב אחר, בעוד מעריץ מפורטוגל כתב "אולי כדאי שתתחילו למכור חלקי גוף כדי לממן כרטיסים לאירוויזיון בישראל". אלו מצטרפים לאחרים מכל רחבי אירופה שהגיבו בווריאציות שונות על התגובות המתומצתות "לעזאזל זה יקר" ו"איזו גניבה". 

בתאגיד מדגישים כי עלות הכרטיסים לאירוויזיון גבוהה מאוד כי המדינה לא תמכה בהם כספית, וכי ההכנסות ממכירת הכרטיסים יכסו חלק קטן מאוד מהוצאות הפקת האירוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ