חשד לאי סדרים במכירת כרטיסי האירוויזיון

תאגיד השידור הציבורי בודק אם משרד הכרטיסים "לאן" מכר כרטיסים שהיו מיועד לקהל הרחב לבכירים בעולם התקשורת והספורט. סבב המכירה השני, שתוכנן לפסח, נדחה עד להודעה חדשה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי מרימי
איתי שטרן
איתי שטרן

תאגיד השידור הציבורי "כאן" בודק חשד לאי סדרים במכירת כרטיסי האירוויזיון על ידי משרד הכרטיסים "לאן". בהודעה לעיתונות מטעם כאן נמסר כי "מערכות הפיקוח של התאגיד זיהו ניסיון של גורמים שונים להתערב בהליך המכירה והעלו ממצא לפיו יש חשש כי מאות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי שקלים, ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב, וזאת בניגוד מוחלט להנחיות מועצת התאגיד".

יהיה שמח: נציגי איסלנד לאירוויזיון באים כדי למחות נגד ישראל

ביום חמישי האחרון נפתח סבב המכירה הראשון, וכל הכרטיסים אזלו תוך כשעה. לאור החשדות, סבב המכירה השני שתוכנן לפסח נדחה עד לבדיקת הנושא. במידה שימצא כי כרטיסים נמכרו לא כדין, יפעל התאגיד להשבתם למכירה בקרב הציבור הרחב.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הנחה אתמול את משטרת ישראל לפעול באופן מיידי נגד תופעת הספסרות בכרטיסים לאירוויזיון. זאת, לאחר הפרסומים כי הכרטיסים לשורת מופעי האירוויזיון הוצעו תוך זמן קצר למכירה במחיר גבוה עד פי 2.5 מהמחיר המקורי. למעשה, כבר עם פתיחת מכירת הכרטיסים בשעה 20:00 הוצעו כרטיסים במחיר מופקע באתר Viagogo. מכאן נמסר כי נבדק חשד שקיים קשר בין "לאן" לספסרות בכרטיסים.

״עושק הציבור וניצולו באמצעות ספסרות בכרטיסים הוא תופעה מכוערת ולא חוקית", מסר ארדן. "לא ניתן שאירוע היסטורי ומשמח שצפויים לקחת בו חלק חוגגים מכל העולם יהיה כלי בידי עבריינים, המכערים את פניה של מדינת ישראל. הנחתי את המשטרה לפעול נגד הספסרות בכל האמצעים העומדים לרשותה". על פי סעיף 194 א' של חוק העונשין חל איסור על ספסרות בכרטיסי מופעים.

מ"לאן" טרם נמסרה תגובה לפניית "הארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ