איתי שטרן
איתי שטרן

עכשיו זה סופי: מדונה תופיע באירוויזיון בתל אביב. לאחר מגעים ממושכים בין נציגי הזמרת לנציגי איגוד השידור האירופאי (EBU) הוחלט כי כוכבת הפופ תופיע בגמר האירוע, שיתקיים בישראל ב–18 במאי, ותבצע בו שני שירים — להיט ושיר חדש. בעבר התגלעו קשיים בין מדונה לבין הפקת הטקס, ככל הנראה כי שירה החדש שתכננה לבצע בבכורה על במת התחרות נושא מסרים פוליטיים — דבר שלא התיישב עם אופיו של האירוויזיון. 

מדונה צפויה להגיע לישראל מלווה במשלחת של כ-65 איש, בהם עשרות רקדנים. הגעתה מסמנת את אחד משיאי משיאי התחרות אי פעם, שכן עד כה לא התארחו בו זמרים בסדר גודל כשלה. הזמר האמריקאי היחיד שזכה לכבוד היה ג'סטין טימברלייק שהופיע בגמר התחרות שנערכה בשוודיה ב–2016. הבאתה של מדונה לאירוויזיון צפויה לעלות כמיליון דולר, אותם יממן המיליארדר סילבן אדמס, שמימן בעבר גם את הגעת ג'ירו דה איטליה לישראל. בראיון שפורסם עמו באתר "fromthegrapevine" אמר אדמס כי הבאתה של מדונה לאירוויזיון נועדה לעורר את תשומת ליבם של האמריקאים לאירוע. 

ג'סטין טימברלייק באירוויזיון 2016

"האירוויזיון הוא דבר ענק אבל לא מאוד מוכר בצפון אמריקה", סיפר שם, והוסיף כי "פנינו למדונה כדי לייצר קצת צבע בנוגע לתחרות". עוד אמר בראיון כי הוא משקיע בהפקות מסוג זה כדי להראות את פניה היפות של ישראל לעולם. "חשוב לי להראות שאנחנו דמוקרטיה מערבית ומודרנית שיש בה חופש, חוק ומגוון אנושי". 

מדונה צפויה להגיע לישראל לקראת גמר התחרות ולבצע חזרות למופע ברגעים הפנויים המעטים שבין החזרות הגנרליות וחצאי הגמר. הופעתה באירוויזיון תהא הרביעית במחוזותינו. הראשונה התקיימה בשיא הצלחתה בשנת 1993, אז הגיעה הנה עם סיבוב ההופעות "גירלי שואו". בשנת 2009 חזרה מדונה לישראל והופיעה כאן פעמיים כחלק מסיבוב ההופעות של האלבום "סטיקי אנד סוויט". בשנת 2012 פתחה את סיבוב ההופעות העולמי שלה באיצטדיון רמת גן. 

הנציג הישראלי, קובי מרימי. הוא ומדונה - על אותה הבמה

מלבד ההופעות הללו, הגיעה מדונה לישראל כדי לקדם את ערכי הקבלה, בהם היא מאמינה. האלבום הבא של מדונה, אותו הקליטה בשנה האחרונה, צפוי לצאת במהלך 2019. עד כה לא ניתן לו שם ואף טיזר מתוכו לא הופץ. השקת שירה החדש מהאלבום במהלך הגמר תזכה לחשיפה משמעותית, שכן בגמר האירוע צופים כ–180 מליון צופים מדי שנה, יותר מבכל תוכנית טלוויזיה אמריקאית המשודרת כיום.

"אני מאמין שהופעתה של מדונה באירווזיון תתרום באופן משמעותי להצלחת האירוע ולחיזוק מיתוגה החיובי של ישראל בעולם", אמר אדמס. "אני מאמין שאלפי התיירים שיגיעו לישראל יחשפו למדינה היפה שלנו, לאנשים החמים ומסבירי הפנים, לאוכל הנפלא ולנופים המרהיבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ