צגי לד מסתובבים ותקרה מודולרית – הצצה לבמת האירוויזיון

פחות מחודש לגמר האירוויזיון, במת התחרות כבר כמעט מוכנה. גם הפקת השידור נמצאת בשלבים מתקדמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
במת האירוויזיון

עוד פחות מחודש יעלו בזה אחר זה על הבמה בתל אביב כל מתמודדי אירוויזיון 2019. הבמה כמעט מוכנה, הכרטיסים לגמר אזלו ותמונות של זירת התחרות כבר מציפות את הרשתות החברתיות.

הבמה של ביתן 2 בגני התערוכה תהיה גדולה יותר מזו ששימשה בתחרות אשתקד בליסבון. מאחוריה, מותקנים 12 צגי לד שמסתובבים ב–360 מעלות. מספר הצגים, אגב, נקבע כמחווה למספר שבטי ישראל. ארבעה חרוטים שיכולים לרדת ולעלות בזמן ההופעות מקיפים את הבמה. את התקרה מעטרים יותר מ–100 משולשים מודולריים — המהווים את סמל האירוויזיון השנה — ועליהם יוקרנו דגלי המדינות המשתתפות. במרכז התקרה יותקן גם מגן דוד. מאחורי הבמה הוצב אוהל ענק עבור כל הציוד והאביזרים של המשלחות.

צילום: AFP
צילום: AFP

הפקת השידור נמצאת בשלבים מתקדמים, והשבוע התחילו החזרות של מנחי התחרות. הגלויות — קליפים קצרים שבהם יוצגו המבצעים על רקע נופים ואתרים בארץ — כבר צולמו כולן. עריכתן החלה אך טרם הושלמה.

הקמת מתחם מופעי האירוויזיון יימשכו בסך הכל 54 ימים. כ–450 קונטיינרים ומשאיות הגיעו לגני התערוכה. בהפקת האירוויזיון מועסקים כ–1,600 אנשי צוות, מתוכם כ–500 מתנדבים וכ–300 טכנאים מחו"ל. ביתן 2, שבו תתקיים התחרות, מכיל 7,280 מקומות לקהל ו–46 תאים לפרשנים מכל העולם. בביתן 1, אשר יהווה את ה"גרין רום" ובו ישבו המשלחות, יהיו 1,500 מקומות נוספים לקהל.

צילום: AFP
האלמנטים השונים של הבמה בפעולה

אירוויזיון 2019 ישודר ב"כאן 11". חצאי הגמר יתקיימו ב–14 וב–16 במאי והגמר ב–18 במאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ