נציגי איסלנד לאירוויזיון: נשמח לראות את סוף הכיבוש הישראלי

להקת "הטארי", שחבריה הזמינו בעבר את בנימין נתניהו לקרב בסגנון איסלנדי עתיק, רמזו במסיבת עיתונאים בתל אביב על תמיכתם בתנועת החרם על ישראל

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברי להקת הטארי בתל אביב, היום
איתי שטרן
איתי שטרן

להקת "הטארי" שתייצג את איסלנד באירוויזיון, התייחסה היום (ראשון) למצב הביטחוני בישראל והצהירה כי כחלק מתפיסת עולמה, חבריה היו "שמחים לראות את סופו של הכיבוש הישראלי ואת בואו של השלום". מנחת מסיבת העיתונאים, סיון אברהמי, ניסתה למנוע מחברי הלהקה, קלמנס האניגן ומתיאס הארלדסון, להעביר את המסרים הפוליטיים שלהם לקהל, אך השניים הצליחו למרות הכל. הם הוסיפו כי המסרים של הלהקה מחברים בין עולמות ה-BDSM למסרים אנטי קפיטליסטיים.

כאשר נשאלו מה יהיה במקרה שיזכו בתחרות, ענו כי היו שמחים אם תופעת ה-BDSM תתרחב בעולם ותגיע גם לישראל. כשהגו את המלה BDSM קיצרו אותה לכדי המושג BDS ורמזו על תמיכתם בתנועת החרם על ישראל. כשנשאלו אם הם עדיין מעוניינים לנהל קרב מול בנימין נתניהו בסגנון "גלימה" (מעין תורת לחימה עתיקה בסגנון איסלנדי) השיבו בחיוב והבהירו כי מדובר בשיטת לחימה נטולת אלימות.

השיר של "הטארי" לאירווזיון

עם זאת, חברי הלהקה הבהירו כי את המסרים הפוליטיים שלהם הם יעבירו במסיבות עיתונאים ובפני התקשורת, אך לא מעל בימת התחרות. הם הוסיפו ואמרו כי השיר שלהם "השנאה תנצח" הוא שיר דיסטופי שמדבר על עלייה של כוחות פופוליסטיים המלבים את השנאה בעולם, ואילו הם מבקשים לקדם ערכים של אהבה והכלה. "המסר שלנו רלוונטי לקונפליקט שמתרחש כאן. היינו רוצים להעביר את המסר הזה לכל מי שמתמודד עם שנאה בעולם".

לעת עתה המצב הביטחוני בדרום לא הוביל לשינוי בהכנות לקיום האירוע, אולם קצב האירועים והתקרבות הירי למרכז הארץ יכולים לשנות את התמונה. במסיבת העיתונאים שנערכה בצהרים עם המשלחת הבלגית, נשאלו חברי המשלחת על המצב ועל החשש להיות בישראל בימים אלה. תחילה עצרה אותם מנחת האירוע ואמרה: "לפני שתענו, חשוב להזכיר שאנחנו אחראים על הפקת האירוויזיון ואילו המדינה אחראית לביטחון של התושבים. אנחנו מקשיבים להוראות שלהם". לאחר מכן לקחה את המיקרופון ראש המשלחת הבלגית, לזלי כבל, ואמרה: "צריך לזכור שזו תחרות שירה, עם אמנים מדהימים. השיר שלנו, 'wake up' עוסק בחברות, ערכים ובקיימות". גם הנציג הגאורגי, אוטו נמסדצה, נשאל על המצב וסיפק תשובה דיפלומטית: "אני פה בשביל המוזיקה".

מוקדם יותר היום פורסם כי בהפקת האירוויזיון מתקשים למכור כרטיסים רבים לאירוע, ובשל כך בוטלה מכירה של חלק מקטגוריות הכרטיסים. ההפקה גם מציעה כרטיסים במבצע במסגרת שיתוף פעולה מסחרי עם עיריית תל אביב. זרם התיירים שאמור היה לפקוד את האירוויזיון מצומצם מהצפוי. על פי הערכות של מפיקי המופע, צפויים לנחות בישראל כ-5,000 תיירים בלבד, מספר צנוע בהשוואה לתחרויות המתקיימות בארצות אחרות באירופה ולהערכות מוקדמות שצפו עשרות אלפי תיירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ