מדונה עושה חזרות בתל אביב, אך לא ברור אם תוכל להופיע באירוויזיון

בעיות בחתימה על החוזה בין מדונה ו-EBU מעמידות בספק את ההופעה בגמר אירוויזיון 2019. יחד עם זאת, הכוכבת ממשיכה בחזרות בגני התערוכה

איה חיות
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדונה - בתמונה שהעלתה מהחזרות בתל אביב
איה חיות
איתי שטרן

מדונה, שהגיעה לפני יומיים לישראל כדי להופיע באירוויזיון, עורכת חזרות בגני התערוכה בתל אביב, אלא שלא ברור אם היא תוכל לעשות זאת. בשיחה עם  "הארץ" אמרה מפיקת האירוויזיון, זיוית דוידוביץ', כי אם החוזה של איגוד השידור האירופי עם מדונה לא ייחתם עד רביעי בלילה, כלומר אמש, מדונה לא תופיע באירוויזיון.

למרות חוסר הוודאות, מדונה עלתה אמש לראשונה על הבמה של ביתן 2 בגני התערוכה בתל אביב לחזרה ופעם נוספת הבוקר. 

מדונה בחזרות להופעה בישראל

בתחילה רצו אנשי איגוד השידור האירופי למנוע את החזרה, בשל העובדה שאין חוזה, אך אנשי ההפקה של מדונה התריעו כי אם לא תיכנס היא תבטל סופית את הופעתה. לבסוף עלתה מדונה אתמול על במת האירוויזיון.

מדונה אמורה לבצע בגמר שני שירים: את "Like a Prayer" ושיר נוסף, "Future", עם הראפר קואבו, מהאלבום החדש, "Madame X", שייצא בחודש הבא. החוזה הסופי עם הזמרת טרם נחתם ובימים האחרונים דווח על מחלוקות רבות בינה ובין איגוד השידור האירופי גם על זכויות השידור של הופעתה וגם סביב תוכן השיר "Like a Prayer" שעשוי לפגוע ברגשותיהם של קתולים מאמינים.

מדונה במהלך החזרות, אתמול

בפגישה שנערכה ביום שני עם ראשי משלחות האירוויזיון אמר יון אולה סאנד, המפקח הראשי על התחרות מטעם ה–EBU, כי מדונה הוזמנה להופיע באירוויזיון וש"יהיה נפלא אם היא תופיע". עם זאת, הבהיר כי התנאים להופעה ולשידורה כוללים את זכויות השידור המלאות של הביצועים, זאת כדי להבטיח שכל התחנות המשדרות את האירוויזיון יהיו בעלות הזכויות לתוכן הטלוויזיוני. לדברי סאנד, חוזה כזה הכרחי והוא עדיין לא נחתם.

יחד עם מדונה הגיע לישראל צוות של 135 איש, מתוכם 40 חברי מקהלה שבראשה הראפר קואבו, עמו תבצע הזמרת את השיר "Future" מאלבומה החדש. אם היא תעלה על הבמה, הופעתה תלווה ב-25 רקדנים ועשרות אנשי מקצוע האמונים על הכוריאוגרפיה, הבמה, התאורה והווידאו ארט. הציוד למופע, במשקל כולל של כ-30 טון, נחת הבוקר בישראל.

"אנחנו נמצאים בין שני גורמים", אמרה אתמול דוידוביץ' המפיקה. "האנשים של מדונה וה–EBU. מצד אחד, אנחנו צריכים לתת ל–EBU את כל זכויות השידור בכל הטריטוריות ומצד שני, האמריקאים לא מבינים את התחרות הזו ואת האופן שבו היא משודרת. אני באמת מקווה שזה יסתדר. אם לא ייחתם חוזה, זה לא יקרה".

בתגובה לאמירה כי גורמים בהפקה של מדונה אמרו ל"הארץ" שב–EBU יש לא מעט גורמים שמסתייגים מההופעה של מדונה מחשש שהיא תאפיל על הערב כולו, ענתה דוידוביץ': "זה נכון. בעיקרון ב–EBU לא אוהבים לארח סטארים כאלו גדולים. ג'סטין טימברלייק היה הראשון שהתארח בשוודיה ומדונה היא סך הכל האמן הגדול השני שיופיע בתחרות. צריך להבין שהאירוויזיון הוא אירוע נורא גדול בעצמו. להכניס את מדונה לאירוויזיון זה להכניס עוד אירוויזיון לאירוויזיון. זו הפקה כל כך מסובכת שמייצרת תסבוכת מאוד גדולה. לנו מאוד חשוב שמדונה תופיע, אבל ל–EBU חשובות זכויות השידור ואצל מדונה לא הבינו את ההתעקשות הזו שלהם".

תגובות