איתי שטרן
איתי שטרן

מדונה הופיעה הלילה (שבת) בתל אביב בגמר אירוויזיון 2019 ומשכה הרבה תשומת לב. מדונה שרה שני שירים, הראשון שבהם הוא להיטה like a prayer, אלא שממלכת הפופ זייפה בחלקים רבים של השיר, ובשידור חי מול כ-200 מיליון צופים. התגובות החריפות ברשת לא איחרו לבוא. 

ציוץ הלועג להופעתה של מדונה

הופעתה של מדונה הצליחה למשוך אש מכיוון נוסף כאשר, בניגוד לכללי התחרות, שניים מהרקדנים המלווים שלה עלו עם דגלי ישראל ופלסטין תפורים לגבם. מה-EBU  נמסר כי הדגלים לא היו חלק מהחזרות וכי לא הם ולא תאגיד השידור "כאן" היו מודעים להופעתם. "האירוויזיון היא תחרות שירים לא פוליטית ומדונה היתה מודעת לזה", נמסר בהודעה.

רקדניה של מדונהצילום: צילום מסך תאגיד השידור הציבורי

הופעתה של מדונה נחשבת לשיא משמעותי בתחרות האירופית. האמן הבינלאומי הכי גדול שהופיע עד כה מחוץ לתחרות היה ג׳סטין טימברלייק שהופיע באירוויזיון בשבדיה ב-2016. להופעתה של הזמרת קדם משא ומתן קדחתני בשל העובדה שאנשיה של מדונה לא הסכימו לחתום על חוזה השידור בעשרות מדינות כפי שדרשו נציגי ה-EBU. באיגוד הקשו על הצוות של מדונה לקיים חזרות למופע אך לאחר לחצים מצד התאגיד, החזרות אושרו. אנשיה של מדונה חתמו על החוזה הסופי רק בחמישי בערב, דבר שאיפשר את הופעתה הערב.

עבור מדונה זו הופעה ראשונה באירוויזיון. היא בחרה להופיע בו בשל הרייטינג הגבוה לו זוכה השידור כדי לקדם את אלבומה החדש שייצא בקרוב. עוד לפני שעלתה לבימת המופע התייחסה מדונה ללחצים הפוליטיים שהפעילו עליה מתוך מטרה להחרים את האירוויזיון בישראל ואמרה: ״לעולם לא אפסיק לנגן מוזיקה על מנת להתאים את עצמי לאג׳נדות הפוליטיות של מישהו״. עוד הוסיפה הזמרת: ״במקביל לא אפסיק לדבר נגד הפרת זכויות האדם בכל מקום שהוא בעולם״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ