אירוויזיון 2020 בוטל בגלל התפשטות הקורונה

איגוד השידור האירופי הודיע כי תחרות האירוויזיון שהיתה אמורה להתקיים במאי ברוטרדם בוטלה בגלל מגפת הקורונה. "אני עצבנית ומבואסת, הרגיש לי שיש לנו סיכויים ממש טובים, זה רק מדגיש כמה שהמצב נורא", אמרה בדמעות נציגת ישראל לתחרות, עדן אלנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדן אלנה מבצעת את השיר הזוכה, אתמול

איגוד השידור האירופי הודיע היום (רביעי) על ביטול אירוויזיון 2020, שהיה צפוי להיערך במאי ברוטרדאם שבהולנד, בגלל התפשטות הקורונה.

"בצער רב אנו נאלצים להודיע על ביטול התחרות", נמסר בהודעה. "במהלך השבועות האחרונים חקרנו שלל דרכים חלופיות על מנת לאפשר לתחרות האירוויזיון להתקיים בכל זאת, אך חוסר הידעה שנוצרה בשל התפשטות הנגיף בכל רחבי אירופה, וההגבלים שהוכרזו על ידי הממשלות - משמעותם שה-EBU קיבל את ההחלטה הקשה לפיה בלתי אפשרי להמשיך עם המופע החי כמתוכנן".

הודעת הביטול

ההגבלה העיקרית שזרזה את הכרזת ביטול התחרות היתה החלטת האיחוד האירופי שהתקבלה אתמול לפיה יש לסגור את גבולותיו ולא לאפשר כניסה של זרים למשך 30 יום.

עדן אלנה, נציגת ישראל לתחרות שאמורה היתה לבצע בה את שירה Feker Libi, הגיבה לביטול בתוכנית "סוכן תרבות" ב"כאן" 11. "אני עצבנית ומבואסת, רציתי לעשות את זה, רציתי לנצח", אמרה שם . "הרגיש לי שיש לנו סיכויים ממש טובים, כל כך אהבו את המסר של השיר, אבל ברור, קטונתי, אני נורא לחוצה מהקורונה ומה שקרה רק מדגיש כמה שהמצב נורא והולך ומידרדר". בהמשך הראיון פרצה אלנה בבכי ושיתפה את מראייניה, קובי מידן ולוסי אהריש, בתחושותיה הקשות נוכח המצב ואי הידיעה אם תזכה להופיע גם בשנה הבאה.

עדן אלנה מגיבה לביטול האירוויזיון

"האירויזיון הוא אירוע שמתקיים כבר 64 שנה ומעל הכל הוא אירוע מאחד", הגיב לביטול גם דורון מדלי, שכתב את השיר Feker Libi עם עידן רייכל. "האנושות נמצאת כרגע במצב חירום. עם כל הצער, ההחלטה על הביטול זו ההחלטה המדויקת והנכונה והבלתי נמנעת. אנחנו נמשיך לרפא את לבבות האנשים ולאחד בין אנשים באמצעות מוזיקה, כמו שאנחנו יודעים ואוהבים לעשות". 

עידן רייכל הוסיף כי "אנחנו חיים בתקופה חדשה ומאתגרת שבה נדרש מאיתנו להסתגל לשינויים קיצוניים. אני בטוח שנחזור לחגוג באירווזיון שהוא המסיבה הכי טובה בעיר, ועדן שלנו תמצא את הדרכים לשמח ולרגש את כולנו בתקופה הזו למרות הביטול".

השיר הישראלי לאירוויזיון

טמירה ירדני, מי שעומדת בראש "טדי הפקות" שהפיקה את התוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" במסגרתה נבחרה אלנה לייצג את ישראל, הגיבה גם היא לדברים ומתחה ביקורת עם ה־EBU. "לקח להם הרבה יותר מדי זמן להודיע על הביטול. כשיש מגפה חובקת עולם, ברור לגמרי שאי אפשר לקיים אירוע כזה. אם משחקי הכדורגל בוטלו והאולימפיאדה בסכנה, אז גם אירוויזיון לא יהיה. האירוויזיון שהוא סמל החופש והשמחה והגבולות הפתוחים, לא יכול להתקיים הפעם בשום צורה. נוריד את הראש, נעבור את הצונאמי ובשנה הבאה נחזור לחגוג עם אירוויזיון חדש".

עוד נכתב בהצהרה כי ה-EBU, יחד עם שאר רשויות השידור של האירוויזון ועיריית רוטרדאם, יקיימו שיחות ודיונים לגבי התחרות בשנת 2021. "אנו מבקשים מאנשים להישאר איתנו בעת שאנו מבינים את ההשלכות של החלטה חסרת תקדים זו ומחכים בסבלנות לכל חדשות נוספות בימים ובשבועות הקרובים", הוסיפו שם.

בהצהרה הודו ה-EBU לכל מי שעבד על התחרות עד רגע זה וחתמו את דבריהם במילים "לכולנו נשבר הלב מכך שתחרות האירוויזיון לא תוכל להתקיים בחודש מאי ואנו יודעים שכל משפחת האירוויזיון, ברחבי העולם, תמשיך לספק אהבה ותמיכה זה לזה בתקופה קשה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ