מפגינים פרצו לבמה אחרי הופעה של נטע ברזילי בצרפת: "לא לאירוויזיון בישראל"

ברזילי הופיעה בקדם האירוויזיון הצרפתי ולאחר מכן פרצו המפגינים לבמה. "חמישה אנשים לא יפריעו לי בערב שכזה", אמרה לאחר מכן

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ההופעה של נטע ברזילי בקדם אירוויזיון הצרפתי
איה חיות
איה חיות

מפגינים נגד קיום האירוויזיון בישראל פרצו אתמול בערב (שבת) לבמה לאחר הופעתה של נטע ברזילי על בימת חצי הגמר של קדם האירווזיון הצרפתי. לאחר שברזילי שרה את שירה "טוי", כשהיא עומדת על הבמה לצד המתמודדים של הערב, פרצו לבמה המפגינים ונשאו שלטים עליהם הכיתוב " Non à l’Eurovision 2019 en Israël=!" - "לא לאירוויזיון 2019 בישראל!". תוך שניות אחדות אנשי ביטחון עלו על הבמה ופינו את המפגינים.

ברזילי עצמה אמרה לאחר מכן: "אני אחרי ערב כל כך מדהים, עם אנרגיות מדהימות ומחבקות מהקהל הצרפתי. חמישה אנשים שבאים להפיץ חושך ולא לדבר על מוזיקה ואהבה לא יפריעו לי בערב שכזה. אני מודה על החיבוק החם והענק שקבלתי הערב". לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית, אין כוונה לנקוט בצעדים משפטיים כנגד המפגינים.

לפני ההתפרצות, ביצעה ברזילי את השיר איתו זכתה באירוויזיון לפני פחות משנה. ההופעה עברה חלק, ודגלי ישראל התנוססו באולם. במהלך הערב נחשפה גם העטיפה של "באסה סבבה", שירה החדש והראשון אחרי "טוי" שצפוי לצאת בעוד פחות משבועיים.

החרם על ישראל הוא אחד האתגרים העומדים בפני מארגני האירוויזיון. תנועת ה-BDS צפויה להגביר את הלחץ על האמנים המופיעים מרגע שזהותם הסופית תתברר. מרבית המתמודדים הם מוזיקאים צעירים, והמארגנים חוששים שהם לא יטיבו להתמודד עם איומים וביקורת. באיגוד השידור האירופי נערכים למצב כזה ומתחייבים לנסות ולשכנע כל אמן לא להיכנע ללחצי הקמפיין נגד ישראל.

באוקטובר אשתקד הודיע גוף השידור הציבורי באירלנד, RTE, לעובדיו כי יוכלו להחרים את האירוויזיון בישראל ולא להישלח אליו אם לא יירצו בכך, מבלי שיופעלו עליהם סנקציות. לפני מספר חודשים חתמו למעלה מ-16 אלף בני אדם על עצומה אינטרנטית לביטול התחרות מסיבות פוליטיות ופרו־פלסטיניות, וגם ה"גרדיאן" הבריטי פרסם טור ובו קריאה דומה לביטול האירוויזיון בישראל בשל הפיכתו לאירוע פוליטי בהכרח, עניין המנוגד לרוח ואופי התחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ