איה חיות
איה חיות

להקת "לייק מלאווי", הנציגה הצ'כית לאירוויזיון 2019 שהתקיים בישראל, סיימה אמנם את התחרות במקום ה–11 בלי שהותירה בה יותר מדי חותם, אך נראה שבשביל חבריה זו היתה חוויה מטלטלת. ההוכחה לכך הגיעה אתמול, עם צאת שירם "לוסי" המלווה גם בקליפ — שאותו תיארו כמחווה למנחת הטקס הישראלית, לוסי איוב.

"הרעיון לקליפ נולד מאחורי הקלעים באירוויזיון 2019 כשראינו דמות קרטון נטושה של המנחה לוסי איוב", סיפרו חברי הלהקה בראיון לאתר סיקורי האירוויזיון, WIWIBLOGS. "לקחנו אותה לארוחת הבוקר איתנו, אפילו ניסינו לשחק איתה טניס שולחן. היה מצחיק מאוד לשאת אותה איתנו לכל מקום".

חברי הלהקה עם דמותה של איוב. קרעו את אחורי הקלעים
"לוסי" של "לייק מלאווי". כל אחד והלוסי שלו

בהתאם לסיפור ההשראה, גם בקליפ, שצולם בפראג וברנו שבצ'כיה, ניתן לראות דמות קרטון המלווה את חברי ההרכב לכל מקום — ממשטח ההחלקה על הקרח, דרך נסיעה ברכבת ועד שולחן ארוחת ערב. בסוף הקליפ רואים את דמות הקרטון גרוסה לחתיכות מול דמויות קרטון נוספות שמופיעות בקהל. בעוד שאת חוויותיהם עם דמות הקרטון של איוב העלו חברי הלהקה בשעתו לדף האינסטגרם שלהם, דמות הקרטון שבקליפ היא אינה לוסי איוב המוכרת לקהל הישראל, אלא לוסי אחרת — יוטיוברית בשם לוסי ארנברגרובה.

"כשצילמנו את הקליפ הרבה אנשים התבוננו בנו מוזר", הוסיפו חברי הלהקה בראיון, "החלק של ההחלקה על הקרח היה האהוב עלינו ביותר בסרטון, אבל בבסיס כל הכיף טמון מסר חשוב באמת — הישאר עם האחת שאתה אוהב, מכיוון שאלף 'לוסי אחרות' לא יכולות להחליף את ה'לוסי' שאתה אוהב".

"לייק מלאווי" על הבמה בישראל. הגיעו למקום ה-11

איוב, מתאגיד השידור "כאן", ראתה את הסרטון והגיבה עליו באינסטגרם. "בשנה שעברה באירוויזיון הנציגים של צ'כיה אימצו את הקרטון הנטוש שלי. השנה הם החליטו לקחת את זה צעד אחד קדימה". עוד הוסיפה כי השיר ממש קליט לדעתה, והתקשתה שלא להחמיא: "מה אני יכולה להגיד? אהבתי את זה".

"לייק מלוואי" נוסדה בשנת 2013 בעיר צ'כית על גבול פולין. הלהקה שרה בסגנון פופ שמח, עמוס סינתיסייזר וקלידים, וכזה היה גם שירם לאירוויזיון 2019.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ