אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תגובות
אנסמבל אקוט
שניר קציר

פרטים

ז'אנר: מוזיקה, קלאסית מחיר: כניסה חופשית

חג המוזיקה הישראלית יתקיים בפעם ה-22, ב-2-7 באוקטובר 2019, בחמש ערים: זכרון יעקב (2 באוקטובר), באר שבע (3 באוקטובר), תל אביב (4 באוקטובר ו-6 באוקטובר), חיפה (6 באוקטובר) וירושלים (7 באוקטובר). הכניסה לכל האירועים תהיה חופשית ופתוחה לקהל הרחב, אך יש להרשם אליהם מראש החל מ-8 בספטמבר 2019. הפסטיבל, בניהולו של עודד זהבי, יציע עשרות קונצרטים מיוחדים של מוזיקה ישראלית אמנותית, המשלבים בין מזרח למערב, ישן וחדש, קלאסיקות ישראליות ובכורות שיבוצעו על-ידי מיטב האנסמבלים, הסולנים והתזמורות בישראל.

מחתימים דרכון: כל ההופעות שמגיעות לארץ
מה עושים היום - לוח האירועים המלא
לוח הופעות היום
לכל כתבות מדור מוזיקה

חג המוזיקה הישראלית - לוח אירועים

 

יום רביעי, 2 באוקטובר - זכרון יעקב


מרכז לאמנויות אלמא

12:30 באולם אלמא 
צבעים: מקהלת אודיאנה. 
מנצחת: ענת אהרוני
מיצירות ידידיה אדמון, מרק לברי, דניאל סמבורסקי, הגר קדימה ואחרים.

14:30 בקיוב
פרויקט לסקסופון ואלקטרוניקה:

סקסופונים - יונתן חזן
יגאל מירטנבאום: "הציפור הפנימית" לסקסופון אלט ומערכת תופים
גיל דורי: "שבעה מכאובים" לסקסופון טנור ואלקטרוניקה
אופיר אילזצקי: "שקרים קטנים" לסקסופון בריטון ואלקטרוניקה

אופיר אילזצקי עם "Unisons":

16:30 באולם אלמא 
אקוט - "יש אלוהים בעמק": שירה - ענבל ג'משיד, גיטרה - גלעד ואקנין, חצוצרה - טל אברהם, כינור - יוהנה ריטמולר, צ'לו - עדן ג'משיד, קונטרבס - אביתר חרמש, כלי הקשה - אביב עזרא.

18:30 בקיוב
תוף ומיתרים - טריו אליאס: משפחת אליאס מארחת את זוהר פרסקו. עוד - תייסיר אליאס, פסנתר - סירין אליאס, כלי הקשה - זוהר פרסקו.

20:30 באולם אלמא
ערב בכורות - התזמורת הקאמרית הישראלית: מנצח - יובל צורן, כינור - ליחי בן דיין.
נעמה זפרן אוייר: "Parida nueva"
מיה ברנר: "מה שרואים מכאן, רואים מכאן"
ארי בן-שבתאי: מוזיקה קונצ'רטנטה לתזמורת עם כינור אובליגאטו
שרה שהם: "תהודות זהות" 

יום חמישי, 3 באוקטובר בבאר שבע - אולם הקונסרבטוריון 

16:00 
"לי כל גל נושא מזכרת": אנסמבל סולני המנדולינה הישראלים בקונצרט לזכרו של גל קיידאן. מנהל מוזיקלי: יקי ראובן. מיצירותיהם של  ארגוב, רוזנבלום, אבני, כספי, וולפה, זראי, וילנסקי, זורמן ועוד.
מנדולינות - רואי דיין, דניס גרייב, עדי טנא, גיטרה - אייל לבר, מנדולה - טדי שושנקוב, מנדוצ'לו ועיבודים - דור עמראן, קונטרבס - מעיין ביידר יעקובסון 

17:30 
"בעיות מילוליות" - אופרת פרינג' מאת אורי עגנון: אופרה קצרה לתלמיד ולמורה, יצירה המורכבת כולה מטקסטים מתוך ספרי לימוד ישראליים.
במאית - אילאיל לב כנען, קול - נעה הרן, חצוצרה - יוחאי ורד, קלרנית - רות שולץ, קונטרבס - רעי שני.

18:30 
רב שיח: "חינוך מוזיקלי ממוסד - האם רלוונטי?" 
משתתפים: ד'ר חפצי זוהר - סגנית ראש העיר באר שבע, לאה סלומון יהושוע - כתבת לענייני תרבות רדיו דרום, פרופ' מיכאל וולפה - מלחין ומחנך, ד"ר זיו קוז'וקרו - מלחין ומנצח, מנחה: פרופ' עודד זהבי - מנהל אומנותי חג המוזיקה הישראלית.

20:30 
"פואטיקה" - 
הסינפונייטה הישראלית באר שבע. מנצח - זיו קוז'וקרו, מקהלת הפייטנים "נעימות נתיבות" בניהולו המוזיקלי של שלמה תורג'מן, שירה - קרן הדר, קלרנית - גלעד הראל.
מרי אבן אור: מוזיקה למיתרים
חיים פרמונט: קונצ'רטינו לקלרנית ולמיתרים
שלושה פיוטים בעיבוד שמואל אלבז
זיו קוז'וקרו: "רציתי לצרוח עליכם שירים" - מחזור משירי תהילה חכימי
אלכסנדר ארגוב: שלושה שירי התרנגולים בעיבוד זיו קוז'וקרו - מחווה לנעמי פולני

קרן הדר
דניאל צ'צ'יק

יום שישי, 4 באוקטובר בתל אביב


מוזיאון תל אביב

11:30 באולם רקנאטי
"לזכר אומן דגול" - סולני הקאמרטה הישראלית ירושלים
: קונצרט לזכרה של מירה זכאי. מנצח - יורם יונגרמן, מצו סופרן - רעות ונטוררו, כינור - נטשה שר, גיטרה חשמלית - בעז בן-משה, פסנתר - ירון רוזנטל.
עדן פרטוש: חמישה שירי עם ישראליים
אלכס וסרמן: קונצ'רטו לכינור ולאנסמבל – בכורה
אריק שפירא: "שיר לגוני" (אלקטרוני)
מרק קופיטמן: "שמש אוקטובר"
בעז בן-משה: "פרידה" לגיטרה חשמלית ולאנסמבל - לזכרה של מירה זכאי.  

13:00 מחווה לאלכס תמיר: עדית צבי, ירון רוזנטל, אבי חנני.

14:00 באולם אסיא 
"משלחת חיפוש 220" - אופרה קאמרית בבכורה עולמית. מוזיקה וניצוח: איתן שטיינברג. עיצוב, בימוי, יצירות-בד, עריכת טקסט - אתי בן-זקן, זמרות שחקניות - אתי בן זקן ואנסמבל "עלמה - קול נשי ישראלי": תום בן ישי, שרה אבן חיים, אלה מדינה, כרמל רונן, רונה שרירא, נגנים - אנסמבל מודאליוס בהרכב מורחב.

יום ראשון, 6 באוקטובר בתל אביב 


מוזיאון תל אביב 

11:30 באולם רקנאטי
"דיאלוגים ליליים"
- רסיטל לפסנתר - עדית שמר ורות צרי
ינעם ליף: בגטלות לחליל ולפסנתר
איילה אשרוב: "דיאלוגים ליליים"
עמוס אלקנה: שיר לחליל סולו
עדן פרטוש: קונצ'רטינו לחליל ולפסנתר

13:30 באולם רקנאטי
אגנוס דאי - הרביעייה העכשווית
דקלה בניאל: אגנוס דאי
יוהאן סבסטיאן באך: מתוך "אומנות הפוגה" - עיבוד לרביעייה זאב שטיינברג 
"שדות שבעמק" "באר בשדה" - בעיבוד שרה שוהם

15:30 באולם רקנאטי
סונטות ישראליות - רסיטל לפסנתר בביצוע עפרה יצחקי
מרדכי סתר: סונטה לפסנתר
צבי אבני: סונטה לפסנתר מס. 2 "אפיטף"
יוסף טל: סונטה לפסנתר
דומניקו סקרלטי: סונטות לפסנתר

17:30 באולם אסיא
קונצ'רטו גרוסו - אנסמבל מיתר פוגשים את התזמורת הסימפונית תלמה ילין.
מנצח: פייר-אנדרה ואלאד - צרפת
אראל פז: שישייה
ינעם ליף: "עקלתון" לשישייה
חיה צ'רנובין: Ayre לשישה נגנים
יאיר קלרטג: קונצ'רטו גרוסו לאנסמבל מיתר ותזמורת - בכורה
צוף קרינר: "מעשה בחמישה בלונים"

20:30 באולם רקנאטי
סוויטה גלילית - תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית 
מנצח - ברק טל, חליל - נעם בוכמן, שאקוהאצ'י - איתמר פוגל, כלי הקשה - מיכה ברעם
פסנתר - טל סמנון, שירה - עפר כלף 
עדן פרטוש: חזיונות לחליל, פסנתר ולכלי קשת 
נעה הרן: "אקוסיסטמה" – בכורה
אריה לבנון: שירי לורקה
מאיר מינדל: "סוגיהרה" 
משה זורמן: "סוויטה גלילית"

יום ראשון, 6 באוקטובר, באולם רפפורט חיפה


19:00 
רב שיח: "עיר בלי תחתית" - האם יש "מוזיקה חיפאית"?
ד"ר אלון שב - אוניברסיטת חיפה, אפרת לברי - נגנית נבל, אוהד גבאי - מנהל המכון למוזיקה  ישראלית, מנחה: פרופ' עודד זהבי - מנהל אמנותי חג המוזיקה הישראלית 

20:30  
"יוסף ואחיו" - תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים: מנצח - אבי אוסטרובסקי, חלילית - מיכאל מלצר, אבוב - מוקי זוהר
רם דע-עוז: קונצ'רטינו לחלילית ולתזמורת
נעם שריף: "מסה"
צבי אבני: "שני פרקי תהילים" לאבוב וכלי קשת
א.ו. שטרנברג: פרקים מתוך "יוסף ואחיו".

מיכל פתאל

יום שני, 7 באוקטובר בירושלים


15:00 במרכז למוזיקה ירושלים - משכנות שאננים
"הקול באור"- רסיטל: סופרן - רויטל רביב, פסנתר - טליה עמר
יחזקאל בראון: מתוך "אהבתה של תרזה די מון" - לאה גולדברג
חנה אג'אשוילי: שני שירים - יהודה עמיחי
יוסף טל: שלושה שירים - רחל בלובשטיין
מרק קופיטמן: For Piano 1
טליה עמר: "יש שעה שהאור" - רחל חלפי
שי כהן: שני שירים - דליה רביקוביץ'. 
נעמי שמר (בעיבוד אודי פרלמן): "נעה"

17:00
"תלת שיח" - שלישית אלכסנדר: כינור - ניתאי צרי, צ'לו - אלה טובי, פסנתר - מיכל טל
מנחם אבידום: "תלת שיח" לפסנתר 
סרג'יו נטרא: שלישית פסנתר מס' 1 
ראובן סרוסי: "ג'אז בעקבות מאטיס" 
דינה סמורגונסקאיה: "הקדשה" - בכורה

19:30 באולם הנרי קראון תיאטרון ירושלים
שירת דבורה - התזמורת הסימפונית ירושלים: 
מנצח - גיא פדר, חליל - רותי רון, סופרן - אלה וסילביצקי, אלט - הגר שרביט, אלט - אירנה שצ'רבין 
פתיחה: טקס פרס היצירה מטעם ראש הממשלה לקומפוזיטורים 
סרג'יו נטרא: "שירת דבורה" 
נעמה זיסר: Island Mantras - בכורה
מרק לברי: קונצ'רטו לחליל
פאול בן חיים: "בין הדסים".

כתבות שאולי פספסתם

*#