A-WA בהופעה: המרענן הרשמי של הקיץ

עם גיבוי מבכירי תעשיית הגרוב המקומית, הרמוניות נפלאות ושירת נשים תימנית מסורתית עם טוויסט, הציגו שלישיית האחיות חיים את אחד הערבים היותר שמחים שמועדון הבארבי ידע. לא פלא שכל הכרטיסים אזלו מראש

יוסי חלילי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי חלילי, עכבר העיר

לפני קצת פחות מחודש שוחרר "Habib Galbi", הקליפ הרשמי והסינגל היחידי עד כה של האחיות תאיר, לירון ותגל חיים, ועורר מהומה רבתי ברחבי הרשת. האזנה אחת הספיקה לכל מי ששמע להתלהב ולרצות עוד, ותוך זמן קצר היו כבר מי שהכתירו אותו כמועמד ראוי לתואר שיר השנה. הוידאו המרהיב שביים וערך תומר יוסף תרם גם הוא להייפ המוצדק ובישר למעשה על סיום שלב ההבשלה הראשוני, שארך כמעט שנתיים. השלישייה הווקאלית המרעננת, שעד לא מזמן פעלה תחת השם "האחיות חיים" והופיעה על במות בארץ ובעולם (בין השאר כליווי או חימום לבלקן ביט בוקס), נקראת עכשיו A-WA וזוכה זה מכבר לליווי צמוד של יוסף, שפרש עליה את חסותו ואחראי גם על ההפקה והעיבודים המוזיקליים באלבום העתיד לבוא.

» הלייבל העצמאי החדש של קוטנר ג'וניור» עשרה אלבומים שכדאי לקנות בפסח

מעוררות מהומה ברשת. A-WA בהופעה (צילום: אריאל עפרון)

הסוד של הממתק המוזיקלי הזה הינו שילוב נכון של שירת נשים תימנית מסורתית יחד עם גרוב אלקטרוני ודאנס מודרני. ההרמוניות הנפלאות של האחיות, שניחנו גם בגרוב טבעי וייחודי משלהן, עולות ומטפסות על הביטים השמנמנים שמספקים קרקע יציבה להשתולל עליה, מה שיוצר תרכובת חדשה וטרייה של מסרים וצלילים. הדבר בולט כבר מתחילת ההופעה שלהן אמש בתל אביב ובא לידי ביטוי הן בקטעים הקצביים והמשמחים והן באיטיים, בהם היכולות הווקאליות של הטריו באות לידי ביטוי אף ביתר שאת. אל מול בארבי מלא (כל הכרטיסים נמכרו מראש) הציגו האחיות לבית חיים הרמוניה משפחתית נהדרת, כשתאיר היא זו שמנהלת את העניינים לרוב ואילו לירון ותגל משלימות את המלאכה משני צידיה. דוכן האוכל בכניסה החליף את הנקניקיות בג׳חנון, בצידי הבמה לעסו גת ובשאר המקומות מחאו כפיים בקצב, באחד הערבים היותר שמחים בהם חזה אולם ההופעות הוותיק.

תרכובת טרייה של מסרים. A-WA ותומר יוסף בהופעה (צילום: אריאל עפרון)

את הגרוב התימני שזוכה לאחרונה לעדנה מחודשת עם מבצעים כמו רביד כחלני (Yemen Blues) ולירון עמרם, ייצג אתמול שי צברי, נציג נכבד נוסף של הז׳אנר, שעלה לביצוע משותף של "אבוא בגבורות אדיר" המעולה מתוך אלבום הבכורה החדש שלו וגם של "שיר מס׳ 8" הקלאסי. כמה קטעים אחר כך היה זה תומר יוסף ("אחינו הגדול" הציגה אותו תאיר) שזכה לכבוד עם ביצוע נהדר ל"אהבת רעיה רצוני" האלמותי שכתב רבי שלום שבזי, גדול משוררי יהדות תימן. גם אחרי שהוא עוזב את הבמה ההשפעה שלו ניכרת בבירור כש-"Lau Ma" (״לא לי ולא לינאס״) מתחיל להתנגן ומציג היטב את שרידי ההפקה שלו. לפני ההדרן  מגיעה הפתעה נוספת עם מקטע תיפוף שמשמש כאינטרו ל-"Habib Galbi" ובו מפציעים ועולים על הבמה הרקדנים מהקליפ שסוחפים את כולם לתנועות ריקוד צוהלות. צעד (תימני) קטן לקהל, צעד גדול לאחיות חיים.

נוכחות בימתית נהדרת. A-WA בהופעה (צילום: אריאל עפרון)

לא הרבה קורה שהרכב מוזיקלי חדש וצעיר הופך לקונצנזוס תוך זמן קצר. ל-A-WA זה קרה כמעט מההתחלה. הן נשמעות נפלא, יש להן נוכחות בימתית נהדרת וגם גיבוי וחסות של בכירי תעשיית הגרוב המקומית. החיבור אל המוזיקה עליה הן גדלו ניכר היטב בכל הברה והגייה בשירה התימנית שלהן, והמשחק הנכון בין מסורת ומודרנה משנה לטובה סדרי זמנים. כנראה שהמרענן הרשמי של הקיץ הגיע השנה כבר באביב.   

A-WA בהופעה, 2 באפריל, בארבי תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ