מרגול בהופעה: עדיין זמרת ענקית, עדיין פה גדול

לראשונה בחייה פתחה מרגול קופות ומילאה את רידינג 3 עד אפס מקום. אחרי שהתאוששה מהפרשה שהסתבכה בה בקיץ האחרון, היא חוזרת לעשות את הדבר שהיא הכי טובה בו - לשיר 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מרגלית צנעני פותחת קופות. אחרי קריירה של עשרות שנים, הגיע הרגע שבו היא מעמידה את עצמה על הבמה באופן מוחלט. הקהל מתבקש לראשונה לקנות כרטיס מיוחד שעליו כתוב שמה: מרגלית צנעני בהופעה, רידינג 3. הופעה עם קופה פתוחה היא סוג של חותמת כשרות של הקהל, לה מרגול זקוקה נואשות. הרידינג אמש היה מלא עד אפס מקום, ועובדה זו מעידה כאלף עדים על זה שאחרי כל הטררם, התקופה הקשה שעברה מאחוריה. » איך הייתה ההופעה בליין אריסה?» הפרשה הסתיימה בעבודות שירות» מרגול בהופעה - כל הפרטיםהיא רוצה לפתוח דף חדש. עם הקלטות של אלבום חדש, סינגלים בדרך, יומן מלא בהופעות ואחרי שהועזבה מההנחיה בערוץ 24 ומכוכב נולד, מתפנה מרגול לטפח את הקריירה שלה כזמרת, קריירה שנראה כי די הזניחה בשנים האחרונות בין שאר העיסוקים. אווירה של חפלה ושל רוקנרול. מרגול (צילום: מנחה נופה)

דף חדש או לא, מרגול היא אותה מרגול. ההופעה אמש הייתה מפוצצת באנרגיות מהשנייה הראשונה ועד האחרונה. אם חשבנו לרגע שנקבל אותה מאופקת, או שאולי היא תנסה לעדן את עצמה, טעינו. וטוב שכך: ממרגול אפשר אולי לקחת את הכל, אבל לא את הפה הגדול. היא עולה על הבמה בקלילות וטבעיות כאילו כלום לא קרה. מדברת המון בלשונה המושחזת בין השירים, כולל אילתורים כמו "מחר יהיה אותו דבר גם אם תביא את כל העורכי דין של אמא שלך" בפזמון השיר "כל כך מוכר", אותו שרה בקריצה לעורך הדין שלה ששי גז שישב במרחק בטוח מהבמה. בהמשך היא גם הקדישה לו את "אינתה עומרי". מגיע לו אחרי הכל. ואז בא דודו אהרון. בזמן שזמרים אחרים מביעים במקרה הטוב תמיכה מרחוק, אהרון מתייצב כמו תלמיד טוב לתמוך במורה הותיקה שלו. מרגול מזמינה את אהרון לדואט משותף ולא מתוכנן והם שרים יחד דואט יפהפה של "חומות חימר" שיצא אי שם ב-1990 וכיום מקבל משמעות חדשה. "חומות חימר סוגרות עליך, אחות קטנה חבל עליך", הם שרים את המילים של רחל שפירא ובתיאום מחליפים את המילים "את משוגעת" ל"מרגול משוגעת". כמו מורה ותיקה עם תלמיד טוב. מרגול ודודו אהרון (צילום: מנחה נופה)

מרגול היא פרפורמרית מעידן אחר, שבו חפלה ורוקנרול לא היו מילה והיפוכה. אין לה גבולות ז'אנריים. בהרבה מהשירים היא משלבת מוזיקה שחורה ומוזיקה ערבית ביחד, בלי להבחין בין השתיים, למשל השילוב של Crazy Love  של ביונסה וג'יי זי עם "נערי שובה אלי" שיושבים אחד על השני בהתאמה מפתיעה. האנרגיות הגבוהות של המופע עוברות לא רק דרכה. גם הנגנים וזמרות הליווי, עשרה במספר, מנגנים בהתלהבות, מאלתרים סולואים וברור שהם שמחים לנגן את המוזיקה, שלא כמו נגנים אחרים, במיוחד במזרחית, שנראים כאילו הם עובדים בעבודה הכי משעממת בעולם. המעבד נדב ביטון עשה עבודה מעולה עם הלהקה ובולט לטובה הסקסופוניסט הצעיר גל דהן שתענוג לראות אותו מנגן.מוקירה תודה לקהל שבא לפרגן. מרגול (צילום: מנחה נופה)

נראה שאם יצא דבר אחד טוב מההסתבכות של מרגול, זו החזרה שלה לעיסוק במוזיקה נטו. בגבולות הז'אנר הים תיכוני היא זוכה להערכה, אבל ברור שיהיה לה קשה להתחרות בצעירים כמו עומר אדם או דודו אהרון, מליגת נוקיה וקיסריה. יש באמתחתה כמה להיטי זהב שכל ילד מכיר, אבל לא כמות שיכולה להחזיק מופע שלם לבד ולכן האלבום הבא יהיה מרכזי מאוד להמשך. בכל מקרה, היא כבר לא תוכל להסתתר מאחורי כיסא המנחה הדעתנית או השופטת בכוכב נולד, כיום היא עומדת בעצמה לשיפוט מחודש על ידי הקהל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ