ג'יזס אנד דה מרי צ'יין: מקור של רוקנ'רול

למרות הפירוק המכוער וחברי הלהקה המתחלפים, הג'יזס אנד דה מרי צ'יין נתנו הופעה מעוררת השראה אמש בבארבי. אפילו האורחת המיוחדת מישראל לא הצליחה לרכך להם את הסאונד הרצחני

מיכאל רורברגר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רורברגר, עכבר העיר

לדבר על ג'טלג של אחרי הופעה סוחטת, על עוצמת החוויה ועל הנוסטלגיה ללהקה שאלבומיה הסתובבו נון סטופ על לוח הפטיפון הפרטי שלי (ועצבנו את השכנים). לדבר על הנוסטלגיה לאחים ריד שהפכו עבר מפואר להווה עדכני, ועל ההופעה בבארבי שנוחתת כאן במכונות זמן משומנת של זיכרונות עמוסי פידבקים, ממעמקי מרתפו של "בית התקליט", מקדש הרוק ז"ל, שם נחשפתי לראשונה למקדם הנוייז המפואר הזה, שעשה בית ספר למאות שוגייזרים אחרים.

הג'יזס אנד מרי צ'יין, מי היה מאמין. עשרים ושמונה שנים אחרי, בדרך הארוכה שעשו מגלזגו שבסקוטלנד הקפואה אל החום הישראלי של הבארבי התל אביבי. והנה הם כאן עכשיו על הבמה, מבוגרים בהרבה מאז, מתוחזקים בנגנים חדשים (שהתחלפו אצלם בכמויות); ג'ון מור (גיטרה), פיל קינג (בס) ובראין יאנג (תופים). כולם ג'יזס אנד מרי צ'יין. פותחים בסערה עם -                   "SNAKEDRIVER" , לאו דווקא הידוע והמוכר בשיריהם, ומסיימים עם ארבעה אחרים מוכרים הרבה יותר ( כן, הם עשו את "Just Like Honey") מתוך PSYCHOCANDY, אלבום הבכורה שייצר להם את המוניטין.

כבר בכניסה לחשו באוזני שצפויה לי הפתעה וכך סתם נפלט לי "נינט". אכן נינט זו הייתה, מצטרפת למרי צ'יין עם לשני שירים. זה היה בסדר, לא הרבה מעבר לזה. כשעזבה, הבמה חזרה למקור חשוף של רוקנ'רול רצחני ששייך כולו לג'יזוסים. מקור שמעוגן בהשפעות ברוכות של "הוולווט אנדגראונד" ו"הסטוג'ס", אבל גם זה שהלך קדימה וכיסה את הדבש הדביק בשטיחי מקדחות מן הגיהנום.

אז נכון שבפאזה הנוכחית כמעט ונעלמו המקדחות, ומפלי השיער הפכו קצוצים וכסופים. על אף כל אלה, הג'יסוז אנד מרי צ'יין בגרסתם הבוגרת עמדו שם על במת הבארבי ושפכו ניטים בקבלנות. האח ג'ים, כשלצידו האח וויליאמס, ביצעו את מה שיש להם לבצע במלוא כוחם. כאילו ולא היה קודם פירוק מכוער. אז נכון שלא מדובר דווקא בחיות במה מסוגו איגי פופ ודומיו, אבל הם אמיתיים עד הסוף  לדרך הארוכה שעשו מאז 1984 עד ל 2012. 

הערב הם יעשו את זה שוב. ועושה רושם שאם אתמול היה מלא וגדוש בקהל צעיר, שלא הכיר את הלהקה בזמן אמת, הערב יהיה רותח ועמוס בותיקי הדור ( יום שישי כי טוב).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ