תאיר קסלר, עכבר העיר אונליין
תאיר קסלר, עכבר העיר אונליין

אי שם בשנות התשעים הסתובב לו בתל אביב בחור שכולם כינו אותו "ילד הפלא של הרוק הישראלי". בהומור ושטותניקיות הנהיג את להקת "זקני צפת", בתקופה שבה הרוק'נ'רול היה הלחם והחמאה של המוזיקה בארץ. הם התרוצצו בין הבמות השונות ואפילו הצליחו להיכנס לדיון הציבורי בגלל ההופעות האגרסיביות שלהם והמילים שבהם השתמשו בשירים ועל הבמה. היום הילד כבר לא ילד והרוק כבר לא רוק. מאז אותן שנים מאור כהן הספיק להיות חבר בהרכבים שונים כמו צמד ראות, הזבובים, הבליינים, ישראלים/פעולה סקס, להוציא אלבומים משלו ולהופיע על מסך הטלוויזיה שלנו בכל יום שישי בתוכנית ארץ נהדרת. הרוק של שנות התשעים נעלם, אותו רוק טהור ומזוכך שמורכב אך ורק מתופים בס וחשמליות פינה את מקומו לרוק פלוס, כלומר רוק פלוס נגיעות אלקטרוניות או אוריינטליות, קצת פופ ואולי בתוספת של ראפר בשביל האמריקניזציה. מרוב עומס של אוונגרדיות מוזיקלית מצד האומנים השונים, הפשטות היא משהו שכבר לא מוצאים, את המוזיקה שאנחנו מקשיבים לה בשנת 2011 קשה לנו מאוד להגדיר, וכאשר מנסים לעשות זאת אנחנו מוצאים את עצמנו עם לפחות שלושה ז'אנרים שונים כדי לתאר סגנון מוזיקלי של אומן אחד. את מאור כהן, הן מבחינה מוזיקלית, מבחינה התנהגותית ושכלית אפשר להגדיר בז'אנר אחד – רוק'נ'רול!

הילד כבר לא ילד? מאור כהן. (צילום: ענבל צח)כנראה שלא רק אני התגעגעתי לאותה תקופה, מועדון הבארבי היה מפוצץ, ראשים רבים של אנשים מחכים לחזור במכונת הזמן המוזיקלית של כהן לאותם ימים שבהם "שיר אחד עם 2 מילים מכר 20 אלף עותקים, וזה נכון". למרות שכהן הקליט במהלך השנים דברים שהם לא הכי רוק'נ'רול, כמו למשל אלבום הסולו הראשון שלו "טוב לנו יחד", שהוא הרבה יותר עדין מהחומרים באלבומים של ההרכבים בו השתתף, הוא החליט להתרכז בסדרת ההופעות האלו ברוק הארד קור. על הבמה בס,(מיכאל פרוסט) שתי חשמליות ( פיטר רוט ועמית יצחק) תופים כפולים (ברק קרם ורן שמעוני) ואחד מאור כהן. בשביל מי שעוד לא הבין איפה הוא נמצא, הערב נפתח ב-100 מעלות עם "רוק זבובים" ונשאר באותה טמפרטורה גבוהה לאורך כל ההופעה.

השטותניק והגננת. פיטר רוט ומאור כהן. (צילו: ענבל צח)מסתבר שהמסיבה הכי טובה בעיר היא בכלל הופעה, השירים של כהן הם לא הקרם דה לה קרם של האיכות המוזיקלית אבל הם גם לא מנסים להיות. המטרה שלהם היא לעשות פאן ולגרום לנו להשתחרר רגע לפני שאנחנו חוזרים לכיסא העבודה/לימודים/חשמל. שירים כמו "ריקי", "השכן" "קרול" ועוד, מעלים נוסטלגיה של שנות התשעים ומעיפים אותך לרוקסן. כהן בא ליהנות, הוא קופץ, צועק ואומר שטויות על מהירות האור, ועל כמה שפיטר רוט בחור מוצלח. פיטר מצידו משמש בתפקיד הגננת. הוא דואג שהכל יושב במקום, מציג את חברי הלהקה ופורט על הגיטרה באקסטרה רצינות. רוט ביצע שני שירים מתוך אלבומו השני "שר צ'יזיק"  ואת "סאן חוזה" של מוניקה סקס שהרים את הקהל לגבהים חדשים. לסיום כהן נתן לקהל סוכריה, את השיר "בלילה עיר", שמצד אחד בכלל לא מתחבר לכל הערב אבל מהצד השני והיותר חשוב הוא סיום מתוק לערב מתובל היטב בשירים מהתקופות השונות של כהן שמשאירות טעם של עוד.

מאור כהן - Saturday Night Rock - כל הפרטים 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ