רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הסיכום המלא של אינדינגב 2008

מי נתן את השואו הכי טוב? מי פינק את הקהל המאוכזב? מי הבריק? ומי פספס? תמר מלינוביץ' מסכמת

תגובות

עם תום פסטיבל אינדינגב 2008, קבלו סיכום מלא של האירועים - מהכרטיסים שאזלו, דרך ההופעות שסחפו את הקהל ועד לרגעים הקטנים שעשו את הפסטיבל.

 

תכנית החלוקה

השערורייה הגדולה 

השואו הכי טוב 

מארגני הפסטיבל ידעו מה הם עושים כשבחרו לשבץ גם השנה את המידנייט פיקוקס (שתוגברו ב"גיישה נו") בפריים טיים של שישי בערב. שתי הלהקות נתנו מופע חשמלי אנרגטי, מלווה בכל גימיק אפשרי – מרקדנית בטן, דרך סולן שיורד אל הקהל אוחז בבובת תרנגול ועד לצריכה מאסיבית של אלכוהול על הבמה. מלבד השטיקים הרגילים, נרשמה התרגשות רבתי כאשר בוצעו מספר שירים של הפלסטיק פיקוקס, להקת האם המיתולוגית.

 "אנטיביוטיקה"

השואו הכי סוחף

אין ספק שההופעה של ג'ירפות באינדינגב השנה לא היתה מהטובות שלהם. ועדיין, גלעד כהנא הצליח, בזכות כריזמה בימתית כובשת, להפנט את הקהל לחלוטין: כהנא מודיע על מות הקפיטליזם, והקהל מריע; הוא מכנה את הקהל "אפסים", והם מוחאים לו כפיים; הוא מספר בדיחה על חיי המין של מדונה, וגורם לרעמי צחוק אדירים. אפילו איומי ההתאבדות של כהנא נתקבלו בתשואות.

 

האכזבה הגדולה גל של ביטולים איפיין את אינדינגב 2008: מנגן הטובה של בום פם שנפצע, דרך הדס קליינמן שעזבה את הפסטיבל מסיבות מסתוריות, ורדיו טריפ שבכלל לא הגיעו, ועד לאורח הסודי המדובר, שדווקא הצליח להגיע לנגב, אך לא עלה להופיע. הביטול המאכזב ביותר היה זה של אוקסיג'ן (יאיר קז) בשתיים וחצי בלילה. מסיבות השמורות עמה, החליטה משטרת ישראל לסגור את המתחם מוקדם מהמתוכנן, ובכך מנעה מבאי אינדינגב את אירוע האלקטרוניקה והווידיאו המסקרן שהיה אמור לסגור את יומו הראשון של הפסטיבל.

ההופעה הכי טובה

ההופעה הכי מפוספסת שיבוצה של אנטיביוטיקה בצהרי שישי לא עשה חסד עם הלהקה המרתקת הזו. מעט הקהל המיוזע שזה עתה נפלט מהתור הארוך לא היה מוכן להופעה כה אפלה וייחודית. חבל, כי לאנטיביוטיקה יש פוטנציאל גדול כממשיכי דרכם של הקליק, ושיר כמו "מונומליציה" ראוי לקהל גדול שצורח את המילים.

היוזמה הספונטנית הברוכה ביום שישי בערב ציפתה הפתעה נעימה לכל אותם בישי מזל שנותרו ללא כרטיס מחוץ למתחם הפסטיבל: במחווה ספונטנית של רצון טוב החליטו אסף אבידן והמוג'וס, אחת הלהקות המדוברות של הפסטיבל, לתת הופעה קצרה אך סוחפת על הבמה האקוסטית שמחוץ למתחם. בין ההופעות האקוסטיות והופעות החובבים, היוותה ההופעה של המוג'וס זריקת מרץ ועידוד למתחם-שמחוץ-למתחם.

האוהל הכי מעניין

האוהל הכי מפוספס ליד "עשן הזמן" הוקם אוהל שחור שנשא את השלט "אוהל קולנוע", אבל, בכל שמונת הביקורים שלנו בו לא הצלחנו להיתקל אפילו בהקרנה אחת.

ההברקה של הפסטיבל

הפספוס של הפסטיבל למרות ההיגיון שבדבר, הבמה האקוסטית שמחוץ למתחם ההופעות התגלתה כבעייתית ביותר. סאונדמן לא מקצועי, הפסקות חשמל תכופות וזליגת סאונד מהבמה המרכזית הצליחו להרוס כמה הופעות אינטימיות, ובראשן את ההופעה היפה והשקטה של צמד האייפרונס.יובל גורביץ'

כרטיסים להופעות והצגות

tm_tools.isArticleType(story) : true