עדן בן זקן בהופעה: תנו לה את הזמן

הופעת הבכורה של הכוכבת הגדולה של הזמר הים תיכוני בקיסריה הוכיחה שמדובר בזמרת מוכשרת עם עתיד מעניין. עכשיו רק צריך לדאוג שהסביבה הקרובה אליה לא תנסה להאיץ את התהליך

יוסי חלילי, עכבר העיר | צילום: דין אהרוני רולנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדן בן זקן בהופעה
יוסי חלילי, עכבר העיר | צילום: דין אהרוני רולנד

לפני שנה וחצי כתבתי כאן על מופע ההשקה לאלבום השני של עדן בן זקן. המסקנות העיקריות מאותו ערב היו שעדן בן זקן היא זמרת חיננית ושובת לב עם איכויות ווקאליות מרשימות, ושעל מנת להפוך לכזאת שיכולה להתפתח למימדים מרשימים ומעניינים אף יותר היא תצטרך להשתחרר מעט מחיבוק הדב של מעטפת ההפקה והשיווק שלה. בזמן שעבר מאז, הספיקה בן זקן להבחר לזמרת השנה בפעם השניה ברציפות, לצבור עוד מאות אלפי הורדות ומליוני צפיות ברשת ולכבוש כמעט כל פסגה אפשרית. אמש (יום שלישי), היה זה הקרב על המעוז האחרון, זה שכביכול אמור לתת את תו התקן הנוצץ ולחתום רשמית את ההצלחה - האמפיתיאטרון בקיסריה.

» עדן בן זקן - לוח הופעות
» RPS Surfers מצאו השראה באופנועים
» איפה הילד עדיין בועטים. ראיון
» תמיר מוסקט ממציא את המוזיקה מחדש
» מדור מוזיקה עכבר העיר

צילום: דין אהרוני רולנד
עוד פסגה נכבשה. בן זקן מסמנת עוד ניצחון קטןצילום: דין אהרוני רולנד

כל הכרטיסים נמכרו מראש כמובן. הצעירות והצעירים שרכשו אותם דאגו גם ליידע את אלה שלא הספיקו, כשהתחפשו למונומנטים עתיקים מחוץ לחומות התיאטרון והעלו תמונות לרשת בכמה זוויות - אני והיפות שלי עם הורדוס. הרבה תופעות וצורות חיים ראו הקירות האלה במהלך שנות קיומם, אך ספק אם סלפי היא אחת מהן. בפנים התיעוד נמשך, כשהפעם הופנו המצלמות בעיקר לעבר הבמה. 12 נגנים ועוד שני זמרי ליווי שהתמקמו עליה הקדימו ופתחו את הערב, כשבן זקן (באיחור חצי אופנתי) עשתה את הדרך בין קהל היושבים אל מרכז הרחבה. מלווה בסוללת מאבטחים שייצרו את הדרמה הדרושה, היא פתחה עם "אין לי אותך" בהליכה שהובילה אותה כעבור חצי דקה אל הבמה עצמה. אפשר היה לוותר על הטקס הזה, וגם על הצעת הנישואין של בחור צעיר, שהגיעה בתיאום עם ההפקה כבר אחרי השיר השלישי וגרמה ללא מעט דקות של מבוכה וחוסר תיאום. תנו לעדן לנצח, או לפחות לשיר כמה שירים ברצף לפני.

שאגת "ערב טוב קיסריה", אחת מיני רבות בערב הזה, הקדימה מחרוזת להיטים משני האלבומים של הזמרת וביצוע טוב ל"הייתי חוזרת". לאחר מכן נפרדנו שוב מבן זקן, הפעם לטובת הטאלנט הנוסף מבית "שרית הפקות" - יוסי שטרית. ארבעה שירים ברצף ביצע שטרית (המוכשר), לרבות הלהיט הלא ברור "חצי רוסיה חצי מרוקאית", כשאף אחד מהביצועים לא כולל שיתוף פעולה עם בן זקן עצמה (חשבתי שזה הערב שלה). לפני שעזב לקול תשואות שיטרית קינח גם הוא ב"ערב טוב קיסריה", שכן מי שלא אמר את שלושת המילים האלה מעל במת האמפיתיאטרון לא יצא ידי חובה.

צילום: דין אהרוני רולנד
צילום: דין אהרוני רולנד
הכוח הוא דווקא בבלדות. בן זקן מרגשתצילום: דין אהרוני רולנד

בן זקן חזרה לבסוף בתלבושת חדשה, סידור קל בשיער ויותר בטחון ונינוחות שנעדרו בחלק הראשון של הערב. "שורף לי בעיניים" הוכיח שוב שכוחה האמיתי כמבצעת טמון דווקא בבלדות הנוגעות והעצובות, למרות הכפיים והנפות הידיים שגררו להיטים כמו "מלכת השושנים", "שיכורים מאהבה" או "כל העיר שלנו", שהגיע אחר כך יחד עם פאר טסי שהתארח אף הוא. בתווך, מעריץ צעיר עלה להביא פרחים ודרש סלפי בתמורה וגם המנהל האישי לא ויתר והעניק לבן זקן מגן ממוסגר לרגל "עשרה מיליון שימושים בניו מדיה". היא מצידה אפילו לא ניסתה להיראות מופתעת, בדרך לרצף שירים נוסף שהסתיים עם עוד אורח - ינון יהל ועמדת הדיג'יי שלו בביצוע דאנסי ל"אף אחד".

צילום: דין אהרוני רולנד
צילום: דין אהרוני רולנד
הקלילות היא חלק ממנה. עדן בן זקן נהנית מהמעמדצילום: דין אהרוני רולנד

עדן בן זקן היא עדיין זמרת מצוינת. הקול שלה נהדר, הקלילות מובנית בהגשה שלה וכשמתאפשר לה לגלות טפח כן ואמיתי מבעד לשכבות האיפור, האורחים, הרקדניות ומסך הלדים, מופיעה בחורה צעירה, פשוטה ומוכשרת שמעניין מאד להקשיב לה. ועדיין, עיקר הטרגדיה שנחשפה אתמול בקיסריה טמונה בנסיון הגרוטסקי של סביבתה המקצועית הצמודה למקסם ולהאיץ את תהליך ההתפתחות שלה וליצור דיווה בכל מחיר. בפועל, נדמה שבכדי להפוך את בן זקן לקול משמעותי שיהדהד לאורך זמן בנוף המוזיקה המקומית דרושות דווקא התמקדות וסבלנות. "תאמין לי זה רק עניין של זמן", היא שרה בשיר הנושא מהאלבום השני. כדאי להם להקשיב.

עדן בן זקן בהופעה, 16 במאי, אמפיתיאטרון קיסריה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ