בריטני ספירס בהופעה: מקסימום בינוניות

7 תלבושות, 25 שירים ופלייבק אחד מלא - בריטני ספירס הגיעה לפארק הירקון כדי לשחק בהופעה חיה. לפחות בסוף היא שרה את Crazy

טל לוין, עכבר העיר | צילום: סיון פרג'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בריטני ספירס בהופעה בישראל
טל לוין, עכבר העיר | צילום: סיון פרג'

אם היה צריך לבחור שתי מילים לתאר את המופע של בריטני ספירס אמש (יום שני, ה-3 ביולי) הן היו ככל הנראה "חם" ו"פלייבק". לא שהאחרונה היא שם תואר, ובכל זאת, נדמה שהיא מייצגת מהימנה את מה שהתרחש על הבמה בפארק הירקון. כן, כן, באופן לא מפתיע בעליל, וכפי שהזהירו אותנו כל המלעיזים, הכוכבת הגדולה הגיעה לישראל כדי לעשות ליפסינק. ואתם יודעים מה, אפילו את זה בקושי. עוד רבות כנראה ידובר וילורלר על הפלייבק הזה. המעריצים יגידו ש"מה בכלל באים בטענות, נראה אתכם רוקדים במשך שעתיים, בחום של 38 מעלות ו-400 אחוזי לחות, ועוד מצליחים לשיר תוך כדי". המצקצקים יגידו שבאותה מידה אפשר היה לשבת בבית מול פלזמה גדולה ולראות קליפ של ספירס. כי חוץ מהעובדה שמדי פעם היא צווחה משהו על תל אביב, לא היה נראה שהיא מבינה איפה היא נמצאת.

» בריטני ספירס בישראל - כל הפרטים
» בעיות שמיעה: קנדריק לאמאר נגד אמריקה
» טום ג'ונס דווקא סיפק הופעה מצוינת
» ההופעות שלא כדאי לפספס החודש
» מי עוד מגיע לארץ בשנה הקרובה
» מדור מוזיקה עכבר העיר

צילום: סיון פרג'
בחום הזה של תל אביב. ספירס נאבקת בלחותצילום: סיון פרג'

העובדה שמדובר במופע פארק באוויר הפתוח הייתה משנית, שלא לומר חסרת חשיבות עבור הזמרת. כמו בהופעה בלאס וגאס, כזאת שמהנדסים כדי להופיע איתה ערב ערב באותו אולם ולגרוף מליוני דולרים, כך הורכב המופע הנוכחי. נאמבר רדף נאמבר, והקטעים היו מקוצרים, דחוסים ובעלי אפקט של זבנג וגמרנו. בלי קטעי קישור, בלי הפסקה קטנה כדי לתת לקהל לנשום (למעט פאוזות להחלפת בגדים, שמולאו במהרה בסאונד רועם) ובלי לדבר איתו לדקה או שתיים. לפעמים היא הצליחה לרקוד ולבצע את כל התנועות, ולפעמים נראתה כמו הכוכבת הזאת בפסטיגל, שלא יודעת לשיר או לרקוד אבל הביאו אותה כי היא מפורסמת.

אבל לפני הוויכוחים - בשעה 21:10, כשיותר מ-55 אלף צופים בדקו אחד לשני את אחוזי הזיעה, לא היה נראה שמיס ספירס מתכוונת לעלות. בינינו, אחרי התקלוט המביך של דלית רצ'סטר וההופעה המביכה עוד יותר של אליעד נחום, גם אנחנו היינו חושבים פעמיים אם לעלות. ועוד בחום הזה? מה היא צריכה את כל העסק הזה בכלל. באופן כללי, נדמה שגם הכוכבת לא הייתה בטוחה שהיא צריכה את העסק הזה. הרי מי שבא בשביל האייקון, בשביל ה"בריטני ביצ'" ובשביל השואו. לשיר? לא חייבים. לרקוד? אפשר גם קצת לסמן. בשבילם היא הרי תמיד תהיה בריטני של הקליפים.

צילום: סיון פרג'
לפחות הם נתנו עבודה. ספירס והרקדניםצילום: סיון פרג'

המופע התחיל עם "Work Bitch" והמון המון ביט, כשסאונד מצוין איזן היטב בין המוזיקה לפלייבק (מהיתרונות שבלא לשיר לייב). היא המשיכה ל-"Woomenizer", ששייך לז'אנר שירי הגברים של ספירס, שבהם מושא השיר הוא (או הם) גבר, שהגיבורה מזהה כפרובלמטי אבל לא יכולה שלא לרצות. כבר בהתחלה בלטה הכוריאוגרפיה המצוינת, שהצליחה להציל אפילו נאמברים שוקעים, דוגמת "Breathe On Me" או "Make Me Ohh". בהקשר זה ראוי לציין לחיוב את ההחלטה לשתול באמצע המופע קטע ריקוד שכלל מיקס שירים של מיסי אליוט המצוינת. ספירס אמנם לא הצליחה לבצע את כל התנועות במלואן, אבל להקת הרקדנים שאיתה, ובעיקר הגברים, היו נפלאים ומדויקים.

צילום: סיון פרג'
מתעקשת להאחז בעבר. ספירס שומרת על הקולצילום: סיון פרג'

בשביל "Hit Me Baby One More Time" רצה הכוכבת להחליף בגדים. סך הכל ספרתי שבע תלבושות שונות במהלך המופע הזה, ולא לגמרי היה בטוח שצריך את כולן. הקהל על כל פנים השתגע למשמע הלהיט הגדול של ספירס, שסימן את הצמא הגדול של המעריצים לחומרים המוקדמים. אותו שיגעון חזר גם בשני השירים האחרונים - "Stronger" ו-"Crazy", שהפכו סוף סוף את הפארק המנומנם אפעס למסיבת פופ ענקית. הדבר היחיד שצרם בביצועים הללו היה שהקול בפלייבק היה של ספירס הצעירה (או לפחות כך נשמע), ויצר דיסוננס בין האישה שעמדה על הבמה והנערה שנשמעה ברמקולים.

לקהל זה כנראה לא שינה יותר מדי. ספירס על הבמהצילום: סיון פרג'

ספירס היא מחלוצות דור ה-MTV, אבל על הנייר לא ברור למה הצליחה כל כך. הרי ווקאליסטית גדולה כמו ביונסה היא לא, ומגניבה כמו ריהאנה ממש לא. ובכל זאת, לספירס יש איזה אקס פקטור שבזכותו הצליחה להסתיר לאורך השנים את מגרעותיה, ולהוציא פופ מצוין ומופק היטב. אלא שבהופעת פארק כגון זאת המגרעות הללו, בשילוב העייפות של הכוכבת, יוצאות החוצה. כאן יוצאת הכוכבת שהשנים, הסמים והתהילה חרצו בה את שלהם, והיא לא רק שמסרבת ללכת קדימה, אלא נדמה שמתעקשת להיאחז בתדמית פרועה ומיותרת מהעבר. הקהל, כך נראה, בא לכאן בשביל ספירס ההיא, של ה-MTV, של גיל 15 טרום עידן הפייסבוק. בשביל הקהל הזה כנראה שהייתה הופעה לא רעה, אולי אפילו הופעה בינונית.

בריטני ספירס בישראל, ה-3 ביולי, פארק הירקון בתל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ