מוקי בהופעה: עדיין יודע את העבודה

גם אחרי יותר מ-20 שנים על הבמות, כשרק הקהל המגוון מרמז על הקילומטראז' המרשים, הראפר מיבנה שהפך לחביב המיינסטרים מצליח להפגין חינניות וגרוב שמשתלבים בטבעיות עם להיטיו הגדולים

אלעד בן דוד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוקי בהופעה
בכושר שיא. מוקי מפגין יכולותצילום: מרוה שרון

שבת, 21:00 בערב בהאנגר 11 שבנמל תל אביב - מוקי משיק את האלבום החדש שלו "הולך על מים". החבר'ה מיבנה והאמהות של הדור הבא של החבר'ה מיבנה עומדים יחד בתור בכניסה, מזכירים לנו שמוקי כאן כבר יותר מ-20 שנים. בתוך ההאנגר פוזרו כמה עמדות של בירה ופופקורן, כיאה למופע ישיבה, ובמקום להציב את הבמה בחלקו הצפוני של ההאנגר, היא מוקמה בחלקו המערבי, מה שאיפשר הרבה יותר שורות ראשונות. על הבמה נפרשו שלוש קבוצות של נורות לדים צבעוניות, והשאירו הרבה מקום לתופים, גיטרות, כלי הקשה, קלידים, כלי נשיפה וזמרת ליווי.  שני מסכים שירדו מהתקרה מצידי הבמה, סיפקו תקריבים לכל מי שישב קצת רחוק.

» מוקי בהופעה - כל הפרטים
» השירים הגדולים של סיימון וגרפונקל
» מי הולך להשתתף בפסטיבל הפסנתר?
» הדרך המופלאה של אבטה בריהון
» לוח הופעות היום
» מדור מוזיקה עכבר העיר

מוקי בהופעה
צילום: מרוה שרון
מוקי בהופעה
בלי מניירות. מוקי בהופעהצילום: מרוה שרון

הלהקה עלתה ראשונה ומוקי הצטרף, נעמד בקדמת הבמה בלי מניירות, חיבק את הסטנד של המיקרופון ורקד בחן לצלילי גרוב קצבי. האנרגיות היו גבוהות כבר מההתחלה, עם ביצוע מרים של "הולך על מים". כל מי שמתחת לגיל 20 ידע את המילים, השאר מחאו כפיים. בלי הפסקה הגיע "דבר איתי", שבו מוקי התחיל להשתחרר, לזוז על הבמה ולדייק את הלב. "אני מאוד מתרגש. אתם מכירים את זה שהרגליים קופצות?", הוא פנה לקהל. "ברוכים הבאים. בואו נתחיל עם שיר לכבוד המופע החדש והשנה החדשה".

אחרי ההקדמה מוקי והלהקה המשיכו לגרסה קצבית ומלאת אנרגיה של "אלוהים". האיזון בין מוקי ללהקה נתן לקול הנקי שלו להפתיע כל הדרך עד לסיום שקט לשיר. ב"לב חופשי" היה אור גדול גם בשיר, גם בקול וגם בתאורה שרקדה יחד עם הלהקה על הבמה. הקפיצות והריקודים המשיכו גם ב- "עוקף מלמעלה", ומוקי שלח אותנו לחשוב על כל מה שהוא יכול להיות ועל כל מה שהוא לא, תוך כדי שהוא קפץ לגובה והקהל עדיין ישב.

מוקי בהופעה
צילום: מרוה שרון
מוקי בהופעה
היו מלאים באנרגיה. מוקי וההרכבצילום: מרוה שרון

ב"אני לא רואה ממטר" הקצב, הקפיצות של מוקי והאנרגיה המשיכו לתת בראש, וב"לא נפסיק לחלום" זמרת הליווי התחילה להשתחרר גם היא, וחיפתה על זה שאף אחד בקהל לא הכיר את השיר. "אנחנו רוצים לדבר על אהבה. אין שום דבר יותר חשוב מזה. ואנחנו לא מדברים על זה, כי יש חדשות", אמר מוקי בהקדמה לבלדה "באמת ומקרוב", והעביר את ההאנגר לאווירה אקוסטית. כשהוא שר על הלב שממלא את הצלעות, זה היה נראה מאוד אמין.

את "מלאכים ושדים" שבוצע לאחר מכן הולחן על ידי שלמה ארצי, "מודל לחיקוי שאני לא מחקה" כפי שכינה אותו מוקי על הבמה. הביצוע הרגיש לגמרי כמו הדקלום המוכר שלו, וב"אם יש סיכוי" מוקי הפסיק לדלקם והתחילו לשמוע את החיוך שבקולו. אחרי הקדמה מרגשת על ילדים, "ילד של אבא" המשיך בהפעלה של הקהל עם נפנופי ידיים ושירה משותפת. "תעשו רעש לעצמכם. נתתם עבודה", סיכם מוקי. "מה תעשי איתי" הקפיץ את הקהל לשורה הראשונה, שם הוא רקד עד לסיום המופע. "סוף סוף באתם" הוא אמר וחייך אל הרוקדים, וב"להתבגר" הוא כבר ירד אליהם והצטרף לריקודים.

מוקי בהופעה
צילום: מרוה שרון
מוקי בהופעה
בסוף גם הוא הצטרף לריקודים. מוקי משיק ונהנה מזהצילום: מרוה שרון

"כשהייתי בתיכון הקמתי עם חברים להקה בשם שבק ס", סיפר מוקי בהקדמה למחרוזת שירי ההרכב המיתולוגי מיבנה, "הרבה זמן לא עשיתי את זה מכל מיני סיבות. התגעגעתי". משם הוא המשיך לכופף בננות, לבקש את הקאש, לשיר על כבוד שאין, לעשות מסיבה וליהנות מצ'ק פתוח. פרץ הנוסטלגיה הקפיץ גם את כל מי שנשאר לשבת עד עכשיו. משם הוא המשיך ל"ילדה סוכר" ו"רגע של חסד", ואחרי הפסקה קצרה בין המופע להדרן, הוא הציע שאת "מדברים על שלום" הוא ישיר יחד עם הקהל, בלי הלהקה. אחרי שני בתים נכנסו התופים, והרימו לאוויר את הרגע האינטימי הזה בין הקהל למוקי ולמילות השיר. רגע לפני שיר הסיום מוקי עצר להודות להורים שלו, לצוות ההפקה, ללהקה ולקהל. אחרי שנטען באנרגיה מהקהל הוא סיים עם "נופל וקם", עם הרבה יותר גיטרות ממה שזכרתי.

מוקי בהשקת האלבום "הולך על מים", ה-9 בספטמבר, האנגר 11, תל אביב

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ