שרל אזנבור בישראל: מונמארט פינת בן יהודה

השאנסונר הנצחי נתן מופע מהפנט גם בעשור העשירי לחייו, והפך את היכל נוקיה לבית קפה אינטימי ואלגנטי בפריז

דגן ואלד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דגן ואלד, עכבר העיר

מחיאות הכפיים בתחילת המופע של שרל אזנבור אמש הופנו לנשיא המדינה שמעון פרס, חבר ותיק של הזמר, עת שהגיע לשבת בתא הכבוד המערבי של ההיכל. דקות ספורות לאחר מכן, עלה אזנבור לבמה, לבוש בחליפת קטיפה, ופתח עם "Le Temps" ("זמן"). עם אגרופים קפוצים, פני גומי תיאטרליים וקול חזק, עבר הזמר למלנכוליה רומנטית עם "Paris Au Mois D'Aout" ("פריז באוגוסט"). רק אחרי הפתיחה המרשימה הזו, התפנה לברך את הקהל באנגלית, צרפתית ועברית, לשם גלש באלגנטיות לכיוון "Je Mvoyais Deja".

שרל אזנבור בישראל - לכל הפרטיםהלהיטים הגדולים של שרל אזנבורשרל אנזבור: "באתי למען השלום"

אזנבור חבר בדור הקלאסי של השאנסונרים, יחד עם מוסטקי, ברסאנס, ברל ומונטאן, ונחשב לשמאלצי והקלישאתי ביותר מבין חבריו לפואטיקה. את מרבית השירים במופע תיבל בסיפורים מיוחדים על השירים ועל משמעותם. על השיר "Sa Jenuesse" ("נעוריו"), שחוגג השנה את שנתו השבעים, סיפר הזמר שהוא מדבר על חרטה ועל ערכו של הזמן. משם עבר לביצועים קצביים ל – "Mon Ami , Mon Judas", וללהיטים קלאסיים כמו "Non Je N'ai Rien Oublie". כמקצוען ופרפקציוניסט ותיק, נראה שאזנבור כמעט יוצא מכליו כאשר התזמורת אינה מצליחה להישאר אתו בקצב. לבסוף התנצל והסביר שבגלל הגיל, הוא נאלץ להיעזר במוניטור.

הקהל עמד על הרגליים, לה בוהם:

הרגע הגדול בהופעה הגיע כשאזנבור שר את “Il Faut Savoir” ו- "Hier Encore", אז חזר לימי נעוריו וספר על החרטות מהימים ההם. אחרי שהציג את להקתו הרחבה ופשט את ז'קט הקטיפה, הוא הזמין לבמה את אחינועם ניני לשיר ביחד את השלאגר הגדול "She". השניים להטטו בין שלוש שפות (אזנבור בצרפתית ואנגלית, וניני מוסיפה גם עברית), והצליחו לכבוש את הקהל, ונתנו ביצוע איכותי אפילו יותר מהגרסה המוכרת של אלביס קוסטלו. משם המשיך עם "Mes Emmerdes", שפירושו "אבל חרא", ועם "Come Ils Disent", שמתאר את שגרת חייו של הומוסקסואל צעיר העובד בערבים כדראג קווין. אזנבור הוסיף לשיר פן תיאטרלי, מעט מיושן וקצת מביך, עם תנועות נשיות מגושמות והבעות פנים מגוחכות. הדבר נתן לשיר נפח סטריאוטיפי לא מכובד.

הערב נחתם שאזנבור שר ממלוא הסרעפת את "לה בוהם", כשהוא חוזר לימים בהם ישב בבית קפה ברובע מונמרט, והכיר את חבריו שעזרו לו בכל צרה. הקהל עמד על רגליו באקסטזה. אזנבור, שלא ידע איך להתכונן להדרן, החליט לפנק בשיר אחד אחרון - "שתי גיטרות". הקהל לא הפסיק למחוא כפיים בהתלהבות. "קונצרט הגאלה לשלום", כותרת ההופעה אמש, היה חוויה מספקת של תיאטרון, מוזיקה וקברט . נראה כי יש מה לקנא ברוח העזה של כוכבי ענק שעדיין כובשים את העולם, גם בגיל 89.