הבלק אנג'לס בישראל: חויה מיסטית בדרום תל אביב

המלאכים מטקסס הגיעו אמש לבארבי, ולרגע קטן התקיים בתל אביב פסטיבל וודסטוק גרסת 2013. חבל רק שריקודי פוגו בקדמת הבמה הרסו את האווירה

יאנה קוטליאר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאנה קוטליאר, עכבר העיר

אתמול, למשך כמה שעות ספורות, הפך מועדון הבארבי בתל אביב לוודסטוק של שנת 2013. הבלק אנג'לס, שהגיעו לארץ במסגרת טור אירופי קטן, הראו לקהל הישראלי מה זו הופעה טובה באמת, והוכיחו שסאונד מעולה זה רק עניין של מקצועיות. המלאכים, שמגיעים במקור מטקסס, הגיעו לארץ תחת ידיו של המפיק ערן אריאלי (נרנג'ה), שהיה אחראי בשנה החולפת על הופעות מכוננות כמו אמנדה פאלמר ויות' לאגון. וגם הפעם הוכיח אריאלי שהוא יודע מה טוב לקהל הישראלי.

» הבלק אנג'לס בישראל - לכל הפרטים» יות' לגון בישראל: לקחת חלק בהצלחה» אמנדה פאלמר בהופעת גרילה בתל אביב

לאחר חימום קצר של צ'רלי מגירה, שנראה כאילו בלע יותר מדי מים בניסיון להשיג את הסאונד הסרפי המושלם, חשכו אורות הבראבי ועל הבמה החל וידאו ארט מהפנט. חמשת המלאכים עלו על הבמה, הסולן אלכס מס מילמל איזה שלום מוזר מתחת לזקן, וההופעה התחילה עם השיר "Broken Soldier" מאלבומם האחרון "Indigo Meadow". בתור הרכב שמנגן יחד כבר קרוב לעשור, יש לאנג'לס המון רוק פסיכדלי להגיש, ואכן כל אלבום קיבל ייצוג הולם בהופעה, עם העדפה קלה לחומרים הישנים יותר.

ככה, רק יותר טוב. הבלק אנג'לס בהופעה חיה:

רכבת הרים רגשית

כחלק מהחוויה הדתית-מוזיקלית, שהאנג'לס מספרים שהיא מורשתם, לא היו יותר מדי דיבורים לאורך ההופעה. למרות שזה חרה לחלק מסובבי, זה בהחלט הרגיש מכוון ומשרת מטרה ספציפית. למה לדבר כשאפשר פשוט לנגן ולסחוף קהל שלם? גם בפן הויזואלי הושקעה מחשבה רבה, כשמייצג קליידוסקופי זרק את הקהל למראות פסיכדליים של שנות ה-70. ואם זה לא היה מספיק, בקלות היה אפשר ללכת לאיבוד בזמן בהייה במתופפת הבלונדינית, סטפני, שגרמה לכמה מהבנות בקהל לחטוא במחשבות על לעבור צד. סטפני לא רק הייתה מדוייקת להפליא, אלא גם נראתה כמו פארה פוסט בזמן שהיא עשתה זאת.

לקראת אמצע ההופעה, עם האקורדים הראשונים של "Evil Things", החלה בקדמת הבמה תופעה לא ברורה של פוגו. מה שמשך תשומת לב לעד כמה צעירים היו החברים שם מקדימה. חברי תנועות נוער וחיילים שבאו לפרוק אנרגיות וגרמו לי לתהות - עד כמה הבלק אנג'לס באמת מוכרים לקהל הצעיר? זו הייתה מחשבה נעימה להפליא, שכן ההרכב עושה מוזיקה שמחברת בין ג'ימי הנדריקס, לו ריד ופנתרה (חבריהם הטקסנים) עם תופי מרים ורעשנים, ותמיד משמח לגלות שיש עתיד מוזיקלי לקהל הישראלי.

ההופעה באה לסיומה לאחר 16 שירים, שלקחו את הקהל לטיול ברכבת הרים רגשית. במשך שעה ורבע, ועוד קצת בהדרן המכובד של 20 הדקות, הפך מס לשאמאן שבטח גרם גם לגי'ם מוריסון להנהנן בהסכמה מהעולם הבא. הבלק אנג'לס הגיעו לבארבי להופעה של פעם בחיים. עם סאונד מעולה, גיטריסט על שגרם לאפקטים לרעוד מהתרגשות והמון ענווה, הציגו אמש המלאכים הופעה מהודקת, סוחפת ובעיקר מיסטית. כל מה ששומעים באלבומים שלהם קם לתחייה מול העיניים. רק שהפוגו קצת הסיח את הדעת. כן, כמו פולניה מודאגת ליבי יצא אל הבחורות המסכנות בקדמת הבמה. ואולי זה המקום להגיד שדי עם הפוגו. חברים, זה פשוט מביך.