אברהם טל בהופעה: עסקת חבילה מושלמת

נינט מתארחת בחליפה אדומה, דודו טסה מפתיע והקהל מחבק בלי סוף. אברהם טל בהופעה מחשמל את הבמה, מתעסק קצת יותר מדי בשואו ומשאיר את הנבואה לשוטים, ואפילו גוגל מצטרף לעדת המעריצים

יוסי חלילי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי חלילי, עכבר העיר

אם תקישו את המילה "אברהם" בגוגל, ההשלמה האוטומטית תיקח אתכם מיד לצמד המילים אברהם טל. לפני אברהם לינקולן ואפילו לפני אברהם אבינו, טל זוכה בכבוד להיות הראשון בחיפוש, עם למעלה מ-2 מיליון אזכורים. ואכן, נדמה שבזמן האחרון הוא נמצא בכל מקום אפשרי – השמעות בלתי פוסקות בתחנות הרדיו והצלחה לאלבום "שושנה" שיצא השנה, סיבוב הופעות קיצי מוצלח באמפי שוני, הופעות טלוויזיוניות בתכניות אירוח ועוד, מחזקים את התבססותו של טל כגורם משמעותי במוזיקה הישראלית העכשווית. החיבוק שלו הוא זוכה מצד הקהל המקומי כאילו מצדיק את ההחלטה לצאת לדרך עצמאית ולהשאיר את הנבואה לשוטים, ונראה שאחרי שלושה אלבומי סולו אפשר כבר לומר שהזמן עושה את שלו, ועושה את זה טוב. אמש בהאנגר 11 בתל אביב, היו לו 360 מעלות בכדי לסגור מעגל ולהמשיך להתגלגל מלמטה למעלה.אברהם טל בהופעה - לכל הפרטיםמאחורי הקלעים עם אברהם טלההופעות החמות של החורףמה צפוי בערב הסילבסטר?

משאיר את הנבואה לשוטים. אברהם טל (צילום: יואב איתיאל)

את מצב הרוח משפרים שני אורחים נכבדים שמגיעים להתארח: ראשונה עולה נינט בחליפה אדומה (השראה מהכריסטמס?) ומצטרפת לטל שכבר התחיל לשיר את "פרוייקט הספר הכחול" שלה. כדי להחזיר לו, מגיע ביצוע מאלף שלה ל"אורות" כשטל מלווה בגיטרה, ובפעם הראשונה נדמה שהניסיון לסטות מן המוכר עולה בהצלחה. אל הפאתוס והכוח שמוסיפים נגני הליווי מצטרף במפתיע גם דודו טסה ומכניס את הרוק'נרול שלו לחבילה - בהחלט נהיה מעניין על הבמה. השלישייה ממשיכה יחד לביצוע של "הוא" (עם איזבו במקור), שדווקא לא עומד בסטנדרטים שהציב הקטע הקודם וחבל. נינט עוזבת לקול התשואות והבזקי הפלאשים מהסמארטפונים, בזמן שטסה מתחיל לסלסל את "הלילה לא" וטל תופס פיקוד על עמדת התופים ומפגין יכולת עם מקצב הרגאיי של גרסת החידוש. מעולה. כשכל זה נגמר מגיעה מנה גדושה של קצב אתני שגורם לטל להרגיש בבית. "אני לא מבין איך היום עולה עלי" זוכה לתוספת כוח בהשוואה לגרסת המקור וגם "מסתובב" ו"שדות האש" מערבבים יפה דאנס ואלמנטים שבטיים, שמצליחים להרים לא מעט ידיים לאוויר מסביב לבמה המסתובבת. טל מצליח להוציא את העוקץ ממחיאות הכפיים בציפייה להדרן כשהוא מגלה לכולם שהחבורה על הבמה תחזור מיד לאחר התרעננות קלה. כמו לכל אורך הערב, יש משהו נחמד ושובה לב בכנות הזו שלו. להדרן הוא חוזר לבד, ועם הפריטה האלמותית של "קול גלגל" מלווה את הקהל ששר את המילים במקהלה. מרשים. "מחוזקים לעולם" ו"שושנה" מגיעים בסוף בכדי לרצות לגמרי את הממתינים, לא לפני רשימת תודות ארוכה ועוד כמה מילים של התרגשות.תמהיל של פופ, אתניקה ואלקטרוניקה עם אופטימיות. בהופעה (צילום: יואב איתיאל)אברהם טל, האנגר 11, 26 בדצמבר 2013.