שירי מימון בהופעה: שלום לך סופרסטאר

10 שנים של קריירה זיכו את מימון בכבוד המגיע לה - אולם מלא במעריצים שבאו לראות רק אותה. עכשיו היא רק צריכה להאמין שגם הגרסה החדשה והמעודנת שלה תרצה אותם

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

"אני למעלה עכשיו, הפסקתי ליפול!", זעקה שירי מימון את מילותיה האחרונות על במת הבימה, בסיום מופע ההשקה החגיגי שלה. כמעט שני וחצי אחרי צאת אלבומה השלישי "שלג בשרב", התפנתה הזמרת סוף סוף להשקת סבב הופעות כהלכתו. שמונה נגנים, שתי תלבושות ורוז פוסטאנס אחת עטפו את מימון המרוגשת במשך שעה וחצי של הופעה, שהוכיחו כי מילות השיר "אהבה קטנה" אכן נכונות. על במת התיאטרון הלאומי היא לא רק חגגה את סיבוב הניצחון שלה, אלא גם 10 שנות קריירה, שהתחילו בלילה ההוא בניצנים, וקיבלו לאחרונה חיזוק חיובי מכס השופטת ב"X פקטור".

הערב נפתח עם "חלק ממך" הקצבי, ומשם ל"עד שתבין אותי" ו"יותר טוב לסלוח". הטריו הזה אמר שני דברים - הראשון הוא שמימון עדיין מבקשת לשבץ את עצמה כזמרת פופ, הן מבחינת נושאי השירה והן מבחינת הגרוב. המעניין הוא שבעוד שבעבר נשמעה ביקורת כלפי מימון, על הבחירה שלה בפופ, בחירה שלעיתים הנפיקה ביצועים נקיים או מקצועיים מדי, כעת כל הפאזל התיישב היטב במקום. הזמרת נראתה מעולה, נשמעה מצויין, זזה על הבמה כמו כוכבת ויצרה מצג שאי אפשר להסיט ממנו את העיניים. הדבר השני הוא שמימון, אולי בשונה מיוצאי תכניות ריאליטי, לא מבקשת להתנתק מעברה המוזיקלי. למעשה, נדמה שהיא קשורה אליו בעבותות, משום שמימון ביצעה רק שני שירים מאלבומה החדש (והיפה) - אחד מהם בהדרן. הכל התיישב במקום. מימון עם הלהקה (צילום: אורית פניני)

לא רק לעברה המוזיקלי הרחוק מחוברת מימון אלא גם לזה הקרוב - ובפרט לזה שהיא חולקת עם שמעון בוסקילה. בשנים האחרונות חרש הצמד הזה את הבמות, והצליח להביא למימון את מה שלא לגמרי הצליחה לגייס לבד - את ההמונים. הוא אפשר לה לעמוד על הבמה ולשמוע היכל שלם שר את מילות השירים שלה. אלבום ההופעה של השניים הוא אחד משיתופי הפעולה היותר מוצלחים במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, בעיקר משום שאין בו אגו. שני הזמרים הכירו בצורך שלהם בחיבור המוזיקלי מצד אחד, ובקבלה החמה של הקהל מצד שני. ייתכן שמימון ראתה צורך לכבד את הקהל הזה, שמכיר אותה מהדואטים עם בוסקילה, ואירחה אותו (כלומר את שיריו) על הבמה הפרטית שלה. אך שירים אלה תפסו את מקומם של שירים אחרים של הזמרת עצמה, שנעדרו למרבה הצער מהמופע ("רגע לפני ש", "אותך", "מחכה שתשוב", "בסוף יום" ואחרים). לראייה, כששרה בהדרן את שיר הנושא מ"שלג בשרב", שר איתה הקהל את כל המילים.

באמצע המופע עלתה לבמה רוז פוסטאנס, המנצחת הגדולה של ה-X פקטור. השתיים שרו את "If I Ain't Got You", אותו גם ביצוע יחד בגמר. שילוב הקולות הנפלא שלהן עבד גם בשידור חוזר, ובעיקר הזכיר שמימון נשמעת במיטבה דווקא בשירים איטיים כמו זה, שמשלבים סול, פופ ונגיעות של ג'אז, ושמזכיר באופיו את "כמה פעמים", אחד השירים הטובים של הזמרת. בכלל, כל הביצועים השקטים יותר של הערב הדגישו את מימון החדשה, הבוגרת, שלפי עדותה שלה הבינה משהו על העולם אחרי לידת בנה. כך בשיר "כשהלכת" מהאלבום השני, שהפך ברגע מבלדה קיטשית למחווה נוגעת ללב לחבר שנפל בצבא. כך גם ב"כמה את יפה", שזכה לעיבוד חצי-אקוסטי, חם ומקסים. פופ, סול ונגיעות של ג'אז. מימון עם רוז פוסטאנס (צילום: אורית פניני)

לקראת סיום ההופעה התחילה להגביר קצב עם "רציתי שתדעי" ו"לאן שלא תלכי", שהקימו את הקהל על רגליו. מימון, שהספיקה להחליף בגדים, סוף סוף קיבלה את מה שרצתה - מעריצים שיתנפלו על הבמה, ישירו את כל המילים וישלחו ידיים למעלה רק כדי לגעת בסופרסטאר שלהם. עכשיו היא רק צריכה להאמין שגם הגרסה החדשה והמעודנת שלה תספק אותם.