פסנג'ר בהופעה: פופ בלי פארק הירקון

פסנג'ר הוכיח אמש בהופעה שלא חייבים את פארק הירקון בשביל לגרום לקהל להתמוגג איתך. פופ גלגל"צי בין כתלי הבארבי הוא דבר בר ביצוע

עידו כהן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו כהן, עכבר העיר

רק לפני שבועיים ראינו הוכחה מוצקה לכך שגם להופעות פופ יש מקום בישראל, כשג'סטין טימברלייק כבש את פארק הירקון. יחד עם ההודעה על בואה של ליידי גאגא והטרפת סביב ההופעות של הבקסטריט בויז, אפשר להסיק שישראל היא כבר לא בית קברות לקשישי רוק כפי שהיא הטיבה להיות בעשור האחרון. סוף סוף הפופ הגיע לחופי הארץ. ועם אותן מחיאות כפיים אפשר לקבל בברכה את פסנג'ר.» פיקסיז בישראל - לכל הפרטים» סאונדגרדן בישראל - לכל הפרטים» ניל יאנג בישראל - לכל הפרטים» המדריך המלא להופעות חו"ל בקיץ 2014» וביונסה? מה איתה?לא רבים יודעים שהשיר שלו "Let Her Go" נבחר לשיר השנה של גלגל"צ, פחות מהם ידעו להגיד שפסנג'ר הוא הזמר ששר את השיר, ואפילו פחות אנשים מאלו ידעו להגיד שפסנג'ר הוא בעצם מייק רוזנברג. מה שמסביר למה הוא הופיע אתמול בבארבי ולא בפארק הירקון כמו הקולגות לז'אנר. ההשוואה היא קצת לא הוגנת, כי בכל זאת פסנג'ר הוא לא פופ ממסוחר ומשוייף כמו טימברלייק או גאגא, לפחות לא בינתיים. פסנג'ר רוכב על גל הפולק-פופ שהפך לפופולארי בשנים האחרונות בזכות מאמפורד אנד סאנס ובון איבר, אבל כשזה נוגע לקהל שהולך להופעות פופ ההשוואה אכן מתבקשת מאוד. אם הספקתם לשכוח שפסנג'ר בכלל מגיע לארץ, זה רק בגלל שההופעה הייתה סולד-אאוט עוד בפברואר כשהיא הוכרזה. הכרטיסים להופעה נחטפו במהירות וכל הרוכשים התייצבו אתמול בבארבי, הצטופפו ונדחפו לקדמת הבמה כדי לשטוף את מבטיהם על הטרובדור הבריטי. אולי תפסיקו כבר עם הסלפי? אז מי היה בקהל? בעיקר משתתפי פרויקט תגלית, לצד כמות נאה של נציגים מהמגזר הסרוג. כך או כך עברית לא הייתה השפה העיקרית בקרב הקהל. יתכן וזה פגם במופע החימום של אוהד ריין, שעשה מעל ומעבר כדי להבטיח שהצופים ירימו את פרצופיהם מהסמארטפונים, או לכל הפחות יפסיקו כבר לעשות סלפי. בין לבין הספיק לספר לנו על הקשר שלו אל פסנג'ר ואיך שניהם נפגשו באוסטרליה כששניהם היו מהגרים ביבשת התחתונה.אווירת הסיפורים המשיכה גם אל תוך המופע המרכזי. כיאה לזמר שהתחיל כאמן רחוב, פסנג'ר הטיב לשלב בין שיריו סיפורים, חלקם על חלומות בהם רודפות אחריו סיגריות ענקיות, ואחרים על איך כתב שיר 45 דקות אחרי שנפרד מעוד בת זוג. הקהל התמוגג מכל סיפור ומכל שיר, רובם ידעו היטב את מילות השירים וחלקם הקפיד לצעוק לעבר הבמה מחמאות למנצ' היהודי עם הגיטרה.

האירוניה עברה לקהל מעל הראש. פסנג'ר בהופעה (צילום: טל אטרקצי)הלהיט הגלגל"צי הגיע באמצע ההופעה, בו כולם שלפו את הסמארטפונים מעל הראש והתחילו לצלם. חלקם באו רק בשביל ההזדמנות להגיד שהם היו שם כשהשיר הזה בוצע. אחרים התלהבו דווקא כשפסנג'ר שר את שירו "I hate" בו הוא פורט עם הקהל את הדברים שהוא שונא, ביניהם "אנשים מעצבנים שבאים להופעה ולא מפסיקים לדבר באמצע שירים". האירוניה עברה לקהל מעל הראש, ואף אחד מהם לא חשב להפסיק לשאוג בקול רם מה הוא או היא חושבים על ההופעה, כיאה לפרובינציה.גלגל"צ בבארבי פסנג'ר עצמו מצליח לשמור על נוכחות בימתית חרף היותו לבד עם הגיטרה. הוא מופיע שקול אך פיוטי, דבר שבהחלט עוזר לו להיות שליט בתחומי הז'אנר שלו. בלי צעדי ריקוד או מכונות עשן, מצליח הזמר לרתק בין שיר וסיפור ומקפיד לשמור על הומור עצמי בעודו חוזר על המנטרה "מוכרים בחוץ את האלבום החדש שלי, אני לא אכעס אם לא תקנו אותו".

פינק גם בקאברים. פסנג'ר בהופעה (צילום: טל אטרקצי)חוץ מהלהיטים והחומרים החדשים, פסנג'ר גם פינק בקאבר לסיימון וגרפונקל, ועלה להדרן עם קאבר אקוסטי ובאמת נפלא לברוס ספרינגסטין. את הערב הוא בחר לסיים עם השיר "Holes" מהאלבום "All the Little Lights" שהקפיץ את פסנג'ר לזירה הבינלאומית ולישראל. אם יש משהו אחד שפסנג'ר הוכיח בהופעה אתמול הוא שלא חייבים את פארק הירקון בשביל לגרום לקהל להתמוגג איתך. פופ גלגל"צי בין כתלי הבארבי זה דבר בר ביצוע, אפילו שאול מזרחי בעד.