עברי

למה האלבום החדש של "מופע הארנבות 
של ד"ר קספר" הוא הצלחה, אבל חלקית

החדשות הטובות הן שהשילוב המוכר של פופ סוכרי ועצב מהורהר בולט גם הפעם, ואיתו הדינמיקה המלבבת. החדשות הפחות טובות קשורות לתנופה המתפרצת מפעם. למה האלבום החדש של "מופע הארנבות 
של ד"ר קספר" הוא הצלחה, אבל חלקית

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

עליות ונפילות, נפילות ועליות. זה הסיפור של האלבום החדש של "מופע הארנבות של ד"ר קספר". למעשה, זו כמעט האובססיה שלו. יש אלבומים שהתנועה שלהם אופקית: העלילה שלהם מתקדמת ומתמידה בכיוון אחד. "מנגינות", האלבום החדש של הקספרים, הוא אנכי: עולה ויורד, מטפס וצולל, מעפיל ומתרסק, נופל וקם ושוב נופל.

בבית הראשון של השיר הראשון, "כמו כולם", אורן ברזילי שר: "הכל סובב לו כמו גלגל, עלה למעלה ונפל". בהמשך השיר: "להישאר למעלה, לעולם לא ליפול". ב"מנגינות", שיר הנושא של האלבום: "עוטף את עצמי במנגינות/ ועולה למעלה/ עולה למעלה/ עד שאני יורד שוב חזרה". ב"בוקר חדש": "וזה בוקר חדש שעולה עכשיו וזה נראה כמו סוף העולם/ אני לא מרגיש כלום, נופל למטה, אבל עדיין כאן". ב"הורג אותך": "זה ממשיך ועולה לו, מתגלגל וזז/ אתה תראה שבסוף תישאר בצד". ב"זוהר": "לרוץ ולא ליפול, לרוץ עד סוף הזמן". בבית הלפני אחרון של השיר האחרון שי להב שר, "איתך לדבר, לעלות עוד יותר, הכי גבוה שאפשר", וכשכבר נדמה ש"מנגינות" עומד להסתיים בנקודה גבוהה ואופטימית, נופלת כבדה השורה הנועלת של השיר והאלבום: "כמו שקיעה אחת אחרונה".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ