הפלייליסט של קותימן

סדרת הפלייליסטים החדשה של ״הארץ״ מציגה: ״לילה״, שירים שהשפיעו על האי-פי האחרון של המוזיקאי והיוצר שלא אוהב לעשות את אותו הדבר פעמיים

ירח
צילום: REUTERS/Peter Cziborra
הארץ
הארץ

מכיוון שלכולנו יש מספיק צרות על הראש, החלטנו להוריד מכם דאגה אחת: מה לשמוע בבידוד. נפרסם פלייליסטים שערכו מוזיקאים, די-ג׳ייז, עורכים מוזיקליים, עיתונאי רוק ועוד אנשים שכדאי לסמוך על הטעם שלהם. כל אחד ואחת ומצב הרוח שהתקופה הזו שלחה אותם אליו.

עטיפת האי פי החדש של קותימן "לילה", איור עטיפה: מעיין שחר

קותימן, המוזיקאי והאמן הרב תחומי הבינלאומי ,הוא אחד שלא אוהב לעשות את אותו הדבר פעמיים. לאורך הקריירה הענפה שלו כאמן סולו, ומתוך האולפן המסתורי שלו בצאלים הוא נוהג לצאת להרפתקאות מורכבות בגלקסיות רחוקות ומדי פעם משתף פעולה עם כשרונות ווקאלים מקומיים או בינלאומיים: קרולינה, שי צברי, הזמרת הטורקייה מליקה סאהין, אלרן דקל ואחרים. בין אם זה פאנק פסיכדלי, או אמביינט חולמני ומהורהר, התוצאה כמעט תמיד נושאת את חותם הצליל הייחודי שלו. במקביל ליצירה המקורית שלו בשנה שעברה הוא יצר את אנטרקטיקה, אלבום אמביינט ג'אזי בהזמנת ארגון גרינפיס העולמי, יצר שני מאשאפים מבריקים (חלק א וחלק ב) לאירוויזיון ששודרו בחצאי הגמר, וקטע מקורי שלו צפוי להיכנס לסדרה חדשה שתעלה בנטפליקס בחודשים הקרובים.

לילה, האי פי החדש שלו שיוצא היום, הוא חזרה לצליל הפאנק ג'אז הפסיכדלי שכל כך מאפיין אותו. טריפ מוזיקלי מהורהר ומלא קסם של כשמונה וחצי דקות שהוא גם אחד הקטעים הבולטים בהופעות של קותימאן אורקסטרה.

בשבועות האחרונים מעלה קותימאן לחשבון האינסטגרם שלו סדרת משאפים קצרה ומבריקה בשם #kutimancometogether

לעוד מוזיקה של קותימן:
היכנסו לספוטיפיי או לערוץ היוטיוב

אופיר קותיאל (קותימן)צילום: מעיין שחר

תגובות