מי זוכר את מוסף המוזיקה "קליפ" של עיתון חדשות ז"ל?

גיליון מיוחד שהודפס לאחרונה היה סיבה להיזכר במוסף השבועי שהתמקד בנושא אזוטרי, סהרורי והזוי: רוק ופופ עכשוויים. הוא אמנם היה מיינסטרימי והתעלם ממוזיקה מזרחית, אלקטרונית ומחתרתית, אבל היום אפשר רק להתקנא בתחושת השליחות שלו

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן שלו
בן שלו

עוד שיחת חברים הגיעה איכשהו לרולינג סטונס, הפעם ככל הנראה בגלל הניתוח שמיק ג'אגר עבר לפני כעשרה ימים. ואז חבר שלי שאל פתאום: "זוכר ש'קליפ' הקדישו מוסף שלם לסטונס?"

ברור שאני זוכר. זה היה ב-1989, ובשביל נער חולה מוזיקה זה היה אחד האירועים המרעישים ביותר של אותה שנה. אולי קצת אחרי נפילת חומת ברלין וסיום כיתה י"ב. כל גיליון של "קליפ", מוסף המוזיקה והקולנוע של עיתון "חדשות" בין השנים 1987 ל-1990, היה חומר קריאה חשוב, כמעט הכרחי. אבל הגיליון הספציפי הזה – 14 עמודים שכל כולם רולינג סטונס, לרבות משאל בין מוזיקאים ישראלים על יחסם ללהקה (שלמה בר: "אין ספק שזאת מוזיקה טובה, אבל של ממלכת החושך, המגלמת את כל הדקדנטיות של התרבות המערבית") – היה חתיכת אקורד עיתונאי מהדהד. בסוף שנות השמונים (ומתי בעצם לא?), כתיבה רצינית וחדורת תשוקה על רוקנרול בעיתון ישראלי היתה דבר נדיר. נערים מעודכנים ממני, שקראו אז מגזיני רוק אנגליים, אולי אמרו לעצמם כשעילעלו בגיליון הסטונס: 'ואו, זה כמו 'מלודי מייקר', רק בעברית'. אני, שלא קראתי "מלודי מייקר", לא שיערתי שצלילה עיתונאית לרזולוציות כל כך מפורטות של להקת רוק היא בכלל דבר אפשרי. אז הנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ