הטרנד החדש בחיי הלילה: מסיבות פול מון תאילנדיות

מתגעגעים למועדון הקקטוס בקופנגן? בחיי הלילה המקומיים החליטו לאמץ את מסיבות הפול מון. וכן, זה כולל גם באקטים 

לירי הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירי הלפרין, עכבר העיר

מאז שנות ה־80 מתקבצים כ־40 אלף איש באי קופנגן בתאינלד למסיבת חוף אחת בלילה בו יש ירח מלא, מה שידוע כמסיבות פול מון. האי אימץ כמה נרטיבים קבועים שבאים לידי ביטוי במסיבה עצמה: מופעי אש ששורפים לפחות בליין אחד בחודש, צביעת הגוף בצבעים זוהרים ובאקטים - דליי פלסטיק מלאים באלכוהול, במשקאות אנרגיה ועוד.

אם חלמתם לקחת חלק בחגיגה כזו אבל אתם לא ממש יכולים להרשות לעצמכם - בחיי הלילה המקומיים החליטו לחסוך לכם את כרטיס הטיסה ולהביא לכם את קופנגן ישירות לעיר. 

במועדון החדש פיינאפל אקספרס שבנמל חגגו בירח המלא האחרון מסיבת פול מון לפי הספר - צבעי גואש זוהרים לגוף שהגיעו במשלוח במיוחד מהאי, מאפרות, באקטים ועוד. “אנחנו כבר בני 27 וחיים את העיר הזאת הרבה שנים”, מספר אור ביטון, אחד השותפים במועדון, “לפעמים נמאס להגיע שוב לאותו מועדון ולקבל את אותה חוויה. אנשים מחפשים את הגיוון”, והם כבר מתכננים מסיבה נוספת לפי אותו מתכון.

גם במועדון הקלרה כבר הספיקו לחנוך את התמה התאילנדית, ובגלינה מקווים לעשות זאת בקרוב. “אנחנו נעשה את זה שוב. זאת מסיבת נושא מגניבה, כולם אוהבים את תאילנד”, אומר סטיב בר מהקלרה.

השיא של הטרנד הגיע לפני חודש, עם פתיחת מועדון הקקטוס בחוף פרישמן: המקום קרוי על שם המועדון הכי פופולרי בקופנגן. היזמים של הקקטוס החליטו ללכת על העתק מושלם. “אנחנו מוכרים בננה לוטי שמכין בחור שחי בתאילנד ומקיימים מופעי אש”, אומר אבירם כרמלי, מהבעלים, “כמו כן אנחנו מוכרים באקטים רק ב־100 שקל וממלאים אותם ב־200 מ”ל וודקה פינלנדיה ושני רד בול”. כרגע עורך הקקטוס הישראלי מסיבת האף מון (חצי ירח) בכל יום חמישי, נוסף על מסיבות בלק מון (בתחילת החודש) ופול מון. ראוי לציין שכרגע מדובר באחד המקומות היחידים בתל אביב שיש בהם ליין מסיבות קבוע על החוף. “המון תיירים שואלים אותי איך זה שאנחנו עיר חוף ואין כאן מקום לצאת לרקוד בו על החול”, מוסיף כרמלי. 

לדבריו, כשם שהמחיה בתאילנד זולה, כך גם להקים מועדון תאילנדי, אפילו בתל אביב, זה לא דבר יקר, וההשקעה במועדון הסתכמה ב־100 אלף שקל. לדברי ביטון, מסיבה בודדת, הכוללת עיצוב ואווירה, עולה בסביבות 5,000-4,000 שקל. “הרבה מאוד תל אביבים נסעו לתאילנד ונהנו. המסיבות האלו מעוררות אצלם שוב את החוויה”, מסכם כרמלי, “כשהם רואים את הצבעים הזוהרים, הבאקטים ומופעי האש, הם מתחילים להתרפק על הזיכרונות מהנופש שלהם על האי. כולם רוצים לשחזר את הביקור שלהם בקופנגן”.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ