זמן כפר סבא: פייגלין, אהוב השמאלנים החדש

למה פולארד עדיין בכלא? ולמה מנסים לגנוב לתסריטאים את האוטו? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן מבחוץ

עפר (קניספל) בן אדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד » זמן כפר סבא: כמה קר היה?» זמן כפר סבא: סופת הרעמים של נפתלי בנט» זמן כפר סבא: הא איילת שקד מפחדת מלסביות?עורכת, אפ על הרגליים. משטר צבאי.

מאז שנתניהו התחיל לדבר במונחים של רס"ר ("אם יעשו...יחטפו") אני מתמלא חשש שהוא עוד ישתגע וישאיר שבת את המזרח התיכון. אז מה אם זה מחרב לך התכניות לסופ"ש, עורכת נרקסיסטית? הפרעושים של החתולות לא הולכים לשום מקום. תיפלי אותן בראשון בבוקר. רגע, את בכלל פנויה אלי או שאת עדיין בהפגנה להפוך את פייגלין לחוקי? האיש לא ידע אהבה כזאת מאז האהבה המתוקה שקיבל מחברו לתא מוטי "רוורס" בדיחי, בעת מעצריו השונים בעוון המרדה.

אז ככה זה עובד אצלכם , עורכת?

ככה שכחנו לו את מחלת ההומואיות, הזרים שמזהמים את יהדותנו והזדהות עם כל סרחון לאומני? רק בגלל שהוא בעד מריחואנה להמונים? תזכורת מצפון, עורכת: אתם שמאלנים. מה פתאום אתם הולכים אחרי בן אדם שלא ידע איפה הבראסרי גם אם ידרוך על הרגל של מרב מיכאלי? שמאלן לא סולח לפאשיסט בשביל קצת אמפטיה למריחואנה. שמאלן אמיתי מגדל בעצמו וממשיך לשנוא. מה, כלום לא נשאר ממורשת רבין?

עורכת, יש לי תחושה קשה שרודפים אחרי.

בכל פעם שאני פותח את הרדיו אומרים שם: "אתם מאזינים לגלי צה"ל". איך הם יודעים? מדינת משטרה, אבל לא כמו אמריקה. אחרת, למה פולארד? הבנתי מהתקשורת שעכשיו זו העונה החמה להעלות את שמו, אז הנה גם אני מעלה. פולארד. בכפר סבא לא שוכחים אותו. להיות תקועים במקום אחד בתנאים קשים למשך 30 שנה זה אנחנו.

אבל משהו מאוד מוזר קורה סביב העניין הזה. מוסכם על כולם שהאיש יושב בכלא זמן בלתי סביר עד אכזרי, אין בכיר אמריקאי שלא תומך בשחרורו, אין בכל העולם לימור לבנת שלא יבבה למענו ובכל זאת הוא שם. למה?

התראת קונספירציה, אחות עורכת.

הוא עדיין בכפר סבא, אההה, בכלא, כי מישהו בישראל פוחד שהוא יצא וידבר. על מה? לא יודע. אולי על איך הוא גויס, איך הופעל ומי נתן את ההוראה? נכון שרוב המעורבים כבר לא איתנו, אבל כנראה שמישהו עם השפעה גדולה ומשהו עוד יותר גדול להפסיד, לא ממש בעניין השחרור שלו. אני לא רוצה לזרוק שמות, אבל אם חודש אחרי שפרס יסתלק לעולם שכולו אריק איינשטיין ישחררו את פולארד, לא אמות מתדהמה.

הלוואי כמובן שפולארד ישוחרר ופרס יחיה עד גיל ממוצע של סיני שניזון כל חייו מנבטי חיזרן וריח של סירפד (237), אבל לתחושתי זה לא יקרה. אותו הכלל תקף גם לגבי תאורת רחוב בכפר סבא, אגב.כשתבוא, עדיין לא תהיה תאורת רחוב בכפר סבא. ג'ונתן פולארד ולימור לבנת (צילום: AP)

ובינתיים עורכת, בעוד את מפנטזת איך פייגלין מפציץ וכובש אותך קרקעי ת, מתחת לאפך (היי, עברו שלוש שנים. את יכולה להחליף שוב) הולך ונרקם אירוע היסטורי ענק. בעוד כמה שבועות אמורה לצאת מהארץ, לראשונה בהיסטוריה, "משלחת המועצת", במטרה לשכנע את יהודי אמריקה נגד גזרות השמד שגזר עליהם משטר הרשע הציוני. "משלחת המועצת", אחות עורכת, כפי ששמה מסגיר, היא מועצת גדולי האדמו"רים - כולם כולל כולם, גם אלה שבדיוק בעבודה או במילואים.אפשר לומר שאם הדת היתה מוזיקה, הם היו הסופרגרופ של היהדות. קבלי שמות (ונא להמנע מהשלכת חזיות על הבמה): האדמ"ור מקרליץ, האדמ"ור מבעלז, סדיגורא, גור (הם הכי מתוקים, למרות שהם עדיין משתינים על השטיח), הגאון שטיינמן, המר"ן מבעבלך והצדיק מנרניה (ק"ק נהערניעא). כולם, עורכת, על טיסה אחת. אומרים שעובדיה יכנס דרך הארובה של האווירון כשיגיעו לגובה המתאים. מה יעשו שם, עם מי ידברו ועל מה - לא חשוב לי, אבל הייתי רוצה להיות שם, כשמשלחת הקשישים לוחצת על האינטרקום של הבית הלבן ומצהירה שהגיע לדבר עם ה"שוורצע ארעבר " בשפתם.

במקרה שלא יצליחו לשכנע את יהודי אמריקה שיאיר "הפלישתי" לפיד בונה להם משרפות ועוד בלי מקווה, הם מאיימים לעזוב את הארץ. כי הרי רוב מדינות העולם מייחלות לקהילות בטלות עם יכולת ריבוי של חגווי סלע ועם אותו רצון לעבוד.

כבר מניח לך העורכת, רק עוד איזה עניין פעוט, כמעט אישי.

בעוד כמה ימים עומד הממונה על ההגבלים לדון בבקשת הזכייניות החמדניות לבטל את זכות הקיום של תל"י, חברה האוספת תמלוגים שמגיעים ליוצרים על פי חוק. מבקשי הביטול הם זכייני ערוץ 2. אין טעם להיכנס למהות התמלוגים ומה עומד מאחורי הבקשה לביטול (חזירות). במקום, אנסה להדגים במשל פשוט: דמייני שאת שוכרת מכונית לשבוע, אלא שאחרי שבוע את מודיעה שבעצם היא שלך מעכשיו ונוסעת בה לנצח.דיוקן עצמי עם מחאה. עפר (קניספל) בן אדל

זה בדיוק מצב היוצרים אל מול החזירות שמנסים לכפות עלינו. אחרים רוצים ליהנות כלכלית מיצירותינו למשך כל חייהן - ובחינם. וזה לא שאין מה לעשות. יש ויש. אפשר לצעוק, לזעוק, לצאת לרחובות (דיר באלאק אם מישהו יגרור את פייגלין גם לזה) ואפשר אפילו למחות. זה לא יעזור, אבל אפשר.

ומילה אחרונה, לשרת הבריאות, שלהוטה למנוע התאבדויות: תחליטי כבר יא בן אדם, אם אסור סמים לפחות תרשי למות.

                                         שלך במידה                                                          עפר (קניספל) בן אדל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ