ממשיכים לשפץ: גם רחוב בוגרשוב עומד להסגר

אחרי אבן גבירול, הרצל ושינקין, הרחוב הגדול הבא שהעירייה מתכננת לשפץ הוא בוגרשוב, כולל שביל אופניים והרחבת המדרכות

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

במהלך 2014 מתכננת העירייה לשפץ את רחוב בוגרשוב. מטרת השיפוץ היא בין השאר לטפל בתשתיות, לחבר את הרחוב לציר הירוק ולסלול בו שבילי אופניים, וכן לחדש ולחזק את מעמדו כמתחם קניות שוקק.

“המטרה בשיפוץ הרחובות הרצל, אבן גבירול ושינקין היתה לעודד את המסחר בהם”, אומר המשנה לראש העירייה, חבר המועצה ארנון גלעדי, ומוסיף את עיקר האג’נדה לגבי בוגרשוב: “התכנון הוא להחליף את התשתיות הישנות והקורסות, ולשדרג אותן. עם השיפוץ נפעל לשפר גם את החזית החיצונית של הרחוב עצמו. בשנים האחרונות בוגרשוב הפך למרכזי פחות ואנחנו מעוניינים להחזיר לו את האופי של רחוב מסחרי מרכזי. אנחנו מאמינים ששיפור התשתיות בבוגרשוב יביא לפתיחה של חנויות נוספות, כשהיום עיקר התנועה בו היא לבתי הקפה”.

בין מזרח למערב

כאמור, בוגרשוב עתיד גם להיות חלק מהציר הירוק - ציר בצרון. המשמעות היא שייסלל בו שביל לרוכבי אופניים, יוצבו בו ספסלים נוספים והמדרכות יורחבו על מנת ליצור יותר מקום להולכי רגל. הציר הירוק, שמחבר בין מזרח העיר למרכזה, יתחבר לבוגרשוב בהמשך לשדרות בן ציון, שמצדן מתחברות לרוטשילד. טרם נבדקה האפשרות לשינויי תנועה ברחוב.

ירוק עד הים. חוף בוגרשוב (צילום: מוטי מילרוד)

בעלי העסקים ברחוב מברכים על השינוי, אבל גם חוששים מפני חוסר הנוחות שכרוך בשיפוץ. “זה מעולה שהעירייה רואה ברחוב מרכז מסחרי, ואנחנו מבינים את הצורך בהתחדשות עירונית ובחידוש תשתיות”, אומר יריב מלילי, מבעלי מסעדת בית תאילנדי, “החידוש צריך להיעשות מבלי לפגוע בעסקים שנמצאים על הרחוב. פעמים רבות בשנים האחרונות, התהליכים הללו של התחדשות עירונית הותירו הרבה מאוד חללים לאורך הדרך, בעקבות אי עמידה בלוחות זמנים או חוסר התחשבות בעסקים. נשארה תחושה מאוד בעייתית לגבי שיפוצים כאלה. התחשבות בנו תהיה לעשות את השיפוץ בחלקים למשל, או לא לסגור ולפתוח שוב אזור מסוים כפי שקרה בפרויקטים כאלה בעבר”. “אני לא חושב שעכשיו בוגרשוב הוא פחות מרכזי מפעם”, מתנגד מנהל מסעדת מון, זוהר שטרך, לטענותיו של גלעדי, “הוא משנה לשנה מתפתח מעצמו, ולנו אין בעיות עם התשתיות. אני קצת טרוד מזמן העשייה של זה, אבל אני מניח שיעשו את מרב המאמצים לסיים בזמן”.“הצורך בשיפוץ ברור”, אומרת אופירה אוברוגר, בעלת חנות בגדי יד השנייה אדרת, “כרגע הביוב חצי פתוח, מה שמאפשר כניסה של ג’וקים ועכברים לחנות. לפחות פעם בחודש יש בעיות עם אספקת החשמל, ככה שזה חשוב שמחליפים את התשתיות”. לגבי השיפוץ, היא מביעה חששות, אך בעיקר לעסקים הקטנים והחדשים. “אני מאמינה שהעסקים הוותיקים והחזקים ישרדו, ושבסוף הרחוב ייראה מהמם”, היא אומרת, “רק נקווה שלא נגמור כמו שינקין”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ