רחוב ללא מוצא: האם שינקין יהפוך למדרחוב בימי שישי?

אחרי שדרות רוטשילד, העירייה שוקלת להפוך את רחוב שינקין למדרחוב. הבא בתור: שדרות וושינגטון בפלורנטין

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

לאחר שיסתיים השיפוץ בחלק השני של רחוב שינקין, בין מלצ’ט לרוטשילד, מתעתדים בעירייה להפוך את הרחוב למדרחוב מדי יום שישי, בדומה למתכונת שתיושם ברוטשילד במהלך הקיץ. “הכוונה היא לסיים את השיפוץ בסביבות ספטמבר־אוקטובר ואז להפוך את שינקין למדרחוב, קודם כל בימי שישי בבוקר, עד כניסת השבת, ובהמשך אולי גם בשבת עצמה”, מספר משה טיומקין, אחראי התנועה והחניה בעירייה, “בנינו אותו כך שהוא יהפוך למדרחוב לרגל אירועים מסוימים בשנה, כמו פורים, ומאחר שהעירייה מקדמת את הולכי הרגל ורוכבי האופניים, הנטייה היא להרחיב את שעות הפעילות כמדרחוב. בעתיד נעשה את זה גם בשדרות וושינגטון בפלורנטין. נראה מה קורה ברוטשילד ונסיק מסקנות לפי זה. לפני השיפוץ עשינו הליך שיתוף ציבור ובעלי עסקים לגבי עתיד הרחוב, וייתכן שלפני שנחליט אם לסגור אותו נעשה שוב שיתוף ציבור בנושא”. 

העירייה בוחנת אפשרות לסגור את שינקין כמדרחוב גם בימי שלישי, כך שיחפוף את הזמנים של מדרחוב נחלת בנימין, שאותו הוא גם ממשיך גיאוגרפית. “בנינו את שינקין כך שבכניסה אליו מאלנבי יש שני עמודים שמאפשרים לחסום את התנועה ולפתוח אותו להולכי רגל ולרוכבי אופניים בלבד”, אומר עופר שחל, יו”ר אחוזות החוף, החברה המבצעת של פרויקט שיפוץ שינקין, “האופי של שינקין כמדרחוב יהיה בדגש על הולכי רגל ורוכבי אופניים, בניגוד לנחלת בנימין, שם הדגש הוא על הדוכנים. ההפיכה למדרחוב בשישי תתחיל זמן קצר לאחר תום השיפוץ, ואז הציבור יצביע ברגליים. בהתאם לזה יחשבו מה הלאה והאם זה מוצלח או לא. הדעות שעלו בהליך שיתוף הציבור לפני תחילת השיפוץ לגבי שינקין כמדרחוב היו לכאן ולכאן, גם מצד התושבים וגם מצד בעלי העסקים”.

בעלי העסקים רואים את הפוטניצאל. נחלת בנימין (צילום: דודו בכר)

בלי דוכנים 

לפי גורמים בעירייה, רבים מבעלי העסקים והתושבים תומכים במדרחוב אך חוששים מהצבת דוכנים לאורך הרחוב, סטייל נחלת בנימין. “אנחנו מאוד נשמח אם שינקין יהפוך למדרחוב”, אומר אריק סיטב, בעל חנות תכשיטים ברחוב, “זה יעיר את הרחוב ורק ישפר את זרימת העסקים”. שי שם טוב, בעל חנות מותגים, מוסיף: “לדוכנים כולם התנגדו, גם התושבים שלקחו חלק בשיתוף הציבור, כי זה המון רעש ובלגן. בנוסף, זה לא הוגן שדוכן קטן שמשלם 200 שקל ליום ימכור את המוצר שלך כשאתה משלם בין 40 ל־50 אלף שקל לחודש. בנחלת בנימין הסחורה של החנויות מאוד שונה מהסחורה של הדוכנים, ובשינקין, שבו מוכרים הכל מהכל, עלולה להיווצר חפיפה”.

מהעירייה נמסר: “העירייה רואה ברחוב שינקין פוטנציאל אדיר להיות מרכז תרבות, תיירות ומסחר, ועל כן החליטה לשדרגו למען תושבי העיר והמבקרים בה. חשוב לציין כי בשלב זה לא התקבלה החלטה סופית באשר למימוש התוכנית, והנושא נמצא בבחינה על ידי גורמי העירייה השונים”.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ