בר רפאלי בעירום: השקר הישראלי הגדול ביותר

כל שני וחמישי מבטיחים לכם שהנה בר רפאלי מתפשטת, ואתם בולעים את השקר הזה ומקליקים. למה? כי נוח לכם להאמין שאתם חיים במקום שבו מדובר בפרובוקציה בסדר גודל לאומי. כי נוח להשלות את עצמכם שאתם לא חיים בישראל

איתמר הנלדמן סמית, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר הנלדמן סמית, עכבר העיר

"הפעם בר רפאלי חושפת הכל", תזעק כותרת בעיתון כזה או אחר. כותרות ה"בר רפאלי מתפשטת" או "בר רפאלי חושפת הכל" או "בר רפאלי בעירום מלא" נעשו כבר לחלק מהיום יום הישראלי, כמעט חלק מהנוף או ממרקם החיים. אדם ישראלי ממוצע יקום בבוקר, ישתה קפה, אולי יעשה קצת יוגה, ייצא לטיול עם הכלב, אולי ימחזר גם כמה בקבוקי פלסטיק על הדרך "ככה, בשביל ההרגשה הטובה" (והאשליה שחייו אינם סתם מצגת שווא), יאכל משהו, יעבור על עיתון או אתר אינטרנט ואז עינו תיתפס שוב, בפעם־המי־יודע־כמה, על עוד כותרת מחרושת ה"בר רפאלי מתפשטת".

רשמית: בר רפאלי הכי סקסית בעולם בר רפאלי לקונאן אובריאן: "לא מתחילים איתי" ה"גירל קראש" של בר רפאלי

האדם הישראלי הממוצע, למוד החיים, לא אחד שנולד אתמול ולא אחד שעשו אותו באצבע, בהקשר הבר־רפאליי, תמיד יוצא פראייר. תמיד נופל, בכל פעם מחדש, ברשתה של תעשיית ה"בר רפאלי מתפשטת". כי ההבטחה הטמונה ב"בר רפאלי מתפשטת" תמיד תהיה הבטחה ריקה. אין חיה כזו "בר רפאלי מתפשטת". האדם הישראלי הממוצע יודע ששוב ישקרו לו. הוא יודע שבמציאות, מחוץ לעולם התחום בין אותיות הכותרת "בר רפאלי מתפשטת", אין חדש תחת השמש. ובר רפאלי אף פעם לא באמת מתפשטת.

must be Tuesday. בר רפאלי בעירום חלקי (צילום מסך)

בר רפאלי אף פעם לא היתה עירומה בפומבי. היא מעולם לא "חשפה הכל" והיא אף פעם לא באמת התפשטה. גם כשבר רפאלי מצטלמת בעירום היא לא באמת עירומה. זה מין קסם כזה; בר רפאלי תצטלם בביקיני מינימליסטי, אבל הצופה לא יראה שום דבר. היא אולי אפילו תצטלם בעירום מלא, אבל הצופה לא יוכל להרגיש בזה. כל מה שהוא יראה יהיה רק רמז, רק הדהוד של עירום: גב חשוף, ירכיים חשופות, בטן (שטוחה) חשופה, אולי אפילו קימורי תחת ושיפולי שדיים, אבל אף פעם לא עירום אמיתי. אף פעם לא נראה את הפטמות של בר רפאלי או את ישבנה החשוף במלוא תפארתו. קל וחומר שלא נראה לה את אזור החלציים. וזה בסדר גמור. למה שנראה אותה עירומה לגמרי? היא לא חייבת לנו שום דבר. אבל העיתונים ואתרי האינטרנט אמורים, על פי קודים אתיים מסוימים, להיות מחויבים לדיווח אמיתי, ובכל זאת הם משקרים לנו כל פעם מחדש.

למה משקרים לנו בעניין העירום של בר רפאלי? (הערת אגב: רפאלי, בהקשר הזה, היא גם אדם ספציפי וגם שם גנרי. כמוה ישנן עוד עשרות כוכבניות שאמורות היו "לחשוף הכל" ולהיות "עירומות לגמרי", אבל הן לעולם לא יהיו עירומות באמת). כותרות העיתונים משקרות לציבור הישראלי כי הוא רוצה שישקרו לו. כשם שהאזרח הישראלי הממוצע רוצה שישקרו לו בקשר לשטחים הכבושים ("יהודה ושומרון") או בקשר לגזענות הישראלית ("המסתננים הם הבעיה; לא אנחנו") ולמדינה הישראלית באופן כללי ("אנחנו הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון"), כך הוא רוצה שישקרו לו בקשר לבר רפאלי. האזרח הישראלי הממוצע נורא אוהב להתעסק בסוגיית העירום של בר רפאלי והשאלות האקזיסטנציאליות שהעירום הזה מעלה בפניו. האם הפכנו לסדום ופסו הערכים מן העולם? למה היא עושה את זה בכלל, הרי בטוח שממילא יש לה המון כסף, אז בשביל מה? העניין הוא שבתכלס, בעולם האמיתי, אין כאן שאלה בכלל. אין שאלה, כי בר רפאלי אף פעם לא באמת מתפשטת.

חשיפה: בר רפאלי לא חושפת כלום (צילום: יח"צ)

עכשיו, שאיש לא יבין אותי לא נכון (הדבר קורה לי הרבה יותר מדי פעמים. כלומר, שמבינים אותי לא נכון): אין לי דבר וחצי דבר נגד בר רפאלי. להפך. אני חושב שבר רפאלי בחורה יפה. יש לה פנים יפות וגוף יפה, ועושה רושם שהיא "אחלה־בחורה־שבעולם" (היא אפילו הצטלמה פעם - בעירום חלקי, כמובן - עם אביזרים צבאיים, לא?).  אז עם מי כן יש לי בעיה? עם אותו ציבור שאוהב להשביע את רעבונו לחיים בעלי משמעות דרך העירום המדומיין של בר רפאלי. אותו ציבור גדול שאוהב לומר "בואנ'ה, אחי, ראית את תמונת העירום האחרונה של בר רפאלי?". זה ציבור המבקש להשלות את עצמו שהוא חי במקום נורמלי, מקום שבו כוכבת בסדר הגודל של בר רפאלי יכולה "לזעזע" את האומה בתצלום עירום שלה. מקום כזה, הכי כזה, ניו יורקי־לונדוני־פריזי־ברליני כזה, הכי כזה, אחלה מגניב כזה, שבו אדם ישראלי ממוצע עף על עצמו סחי עם תמונת עירום של בר רפאלי.

אבל ישראל אינה באמת מקום כזה. ישראל היא מדינה לא נורמלית במזרח התיכון והיא רחוקה תודעתית מניו יורק, מלונדון, מפריז ומברלין מרחק שנות אור (טוב, כשחושבים על זה, אולי לא כל כך רחוקה מברלין). בכל הערים הללו, כשכוכבת מצטלמת בעירום, היא בדרך כלל באמת עירומה, ומשום מה, הדבר מצליח באמת לזעזע לא מעט מתחסדים. בישראל הצדקנית מוותרים אפילו על "הפרובוקציה" עצמה, זו של תצלום עירום "אמיתי" ועושים מהעמדת הפנים הזו שנקראת "בר רפאלי מתפשטת" סקנדל ברמה לאומית. מה שנקרא ללכת עם ולהרגיש בלי (או להפך). וכשבר רפאלי כבר באמת חושפת (בטעות) חצי פטמה על החוף בחופשה באיטליה מסתירים אותה באיור של כוכב.

משחקים עם הצד האחורי. בר רפאלי (צילום: אייל נבו)

נכון | לא נכון נכון: מי שמזדמן לפריז, לפחות עד 30 ביולי, יכול לראות את התערוכה של הלמוט ניוטון בגראנד פאלה. עבודת האוצרות שם ממש לא טובה, אבל העירום בתמונות אמיתי.

לא נכון: קייטי פרי. גם היא אף פעם לא באמת עירומה.       

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ