פייסבוק נגד אטרף: קבוצת הכרויות חדשה כובשת את סצנת הגייז

הכירו את חבר מביא חבר, קבוצת היכרויות בפייסבוק שצברה יותר מ־1,500 חברים תוך שבוע ומאיימת לשבור את ההגמוניה של אטרף

גיא ארליך, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ארליך, עכבר העיר

יש לא מעט חברים בקהילה הגאה שכבר נמאס להם לנהל שיחות סרק עם תמונות ללא שם או פנים באטרף, שאין להם כוח לצאת למסיבות ולהיתקל שוב ושוב באותם אנשים ושעייפו מלחטט ברשימות של חברים משותפים בתקווה למצוא שידוך. קבוצה חדשה בפייסבוק, "חבר מביא חבר", מבקשת לייצר אלטרנטיבה להגמוניה האטרפית ולהציע אפשרות אחרת של היכרויות.

הקבוצה, שהוקמה לפני פחות משבועיים, מונה נכון לכתיבת שורות אלו כבר כ־1,600 איש וממשיכה לגדול בקצב מסחרר, נתון מפתיע בהתחשב בכך שהיא קבוצה סגורה, שאליה ניתן להצטרף רק על ידי הזמנה ממי שכבר נמנה עם חבריה. נוסף על הדיונים השוטפים שמתקיימים על הוול, חברי הקבוצה משתפים בסיפורים האישיים שלהם, מפרסמים מודעות של משרות או דירות הפונות לחברי הקהילה, ואף נעזרים בחברי הקבוצה כדי לאתר מישהו שפגשו ונדלקו עליו אך אינם יודעים מיהו.

“אני הכרתי את בן זוגי דרך פייסבוק, וזה גרם לי להבין שיש פה פוטנציאל גדול ליצירת היכרויות”, מספר טל כהן, 25, שהקים את הקבוצה, “בהתחלה חשבתי שהקבוצה תשמש בעיקר חברים שלי, שנהגו ‘להציק’ לי מדי פעם ולבקש שאסדר להם חברים אחרים שלי שהם ראו בפייסבוק, ולא חשבתי שהיא תגיע בתוך פחות משבוע למספר כה גדול של חברים. היה לי חשוב שהקבוצה תהיה סגורה, כדי שגם מי שבארון יוכל להצטרף אליה”.

די לתמונות של בחורים בלי פנים. חבר מביא חבר (צילום: אילוסטרציה)

לא רק להומואים

“הפלטפורמות הקיימות אינן מספיקות, והיה לנו חשוב לייצר מרחב חדש שמאפשר היכרויות ללהט”בים”, מוסיף ערן צור, 26, הנמנה אף הוא עם הצוות שעומד מאחורי הקבוצה, “היתרון בקבוצה שלנו הוא שמדובר באנשים ‘אמיתיים’ ופחות אנונימיים, בלי פרופילים שקריים או תמונות נסתרות, כמו שיש למשל באטרף. כאן יש מקום לכל סוגי האנשים, גם לכאלו שלא מקבלים תמיד נראות בפלטפורמות אחרות”.

צור מדגיש כי הקבוצה פתוחה לכל הקשת הלהט”בית. “בהתחלה חשבנו להקים את הקבוצה להומואים, אבל החלטנו לפתוח אותה לכל הקהילה הלהט”בית כדי לא לייצר אפליה”, הוא מציין ומוסיף כי הוא הספיק לקבל כבר תגובות אוהדות רבות. “ניכר שזה משהו שהיה חסר לאנשים. יש את אטרף ויש הרבה מסיבות וחיי לילה עשירים, אבל עדיין קשה להכיר פה אנשים. בזמן המועט שעבר מאז פתיחת הקבוצה כבר נוצרו כמה זוגות ראשוניים. אני מקווה שהקבוצה תגדל ושהיא תסייע להפוך את הקהילה למקום טוב יותר”, הוא אומר.“העמוד שלנו מאפשר לחברים בו להכיר זה את זה, לדעת עם מי הם מדברים ולייצר שיח פחות בוטה ויותר תרבותי ונעים”, מסכם כהן, “רוב המצטרפים עד כה הם הומואים, אבל אני מקווה שבהמשך יגיעו יותר לסביות, טרנסים וביסקסואלים. מי יודע, אולי נתחיל לארגן בעתיד גם מפגשים ממשיים”.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ