בית ספר למוזיקה: חממת די.ג’ייז נפתחה באוניברסיטת תל אביב

ירון טראקס, גיא מנצור ועוד ייקחו חלק בסדנאות די.ג’ייז המתמחות במוזיקה אלקטרונית

לירי הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירי הלפרין, עכבר העיר

בחודש הקרוב תוכלו לראות את ירון טראקס, הבעלים של הבלוק, מעביר הרצאה באוניברסיטת תל אביב. שבוע לאחר מכן, אולי תפגשו בקפטריה את גיא מנצור מהחתול והכלב. אל דאגה, השניים לא עשו הסבת מקצוע והצטרפו לסגל האקדמי, אלא לוקחים חלק ב־ElectriCity - חממה מוזיקלית לדי.ג’ייז ולמוזיקאים.

מדובר בפרויקט עצמאי שהקימו ליאור דוידוביץ, 25, סטודנט להנדסה מכנית באוניברסיטת תל אביב, ואילן דורות, בן 36, יזם אינטרנט שהחליט לנטוש את כלוב הזהב של ההייטק ופנה לדרך עצמאית, המשלבת את שתי האהבות שלו - מוזיקה וטכנולוגיה. השניים חברו לאוניברסיטה ויצרו בית לדי.ג’ייז ולמוזיקאים מהז’אנר האלקטרוני, למען אנשים שאוהבים את התחום ותמיד הסתכלו בשקיקה על העמדה.

מגרש משחקים שהכל מותר בו

“מטרת האירוע היא לעודד יצירה ולתת כלים, ידע ובמה למשתתפים”, מסביר דוידוביץ, “חברנו למוזיקאים ולגופים המובילים בתחום והצלחנו לבנות מעין מגרש משחקים שיתופי, שהכל מותר בו”. יריית הפתיחה של הפרויקט התקיימה באוניברסיטה ביום חמישי האחרון במסיבת השקה חגיגית. החל מהשבוע, בכל יום חמישי, ייפגשו החניכים בשעות 18:00-23:00 באחד מאולמות האוניברסיטה וינגנו על עשרות העמדות שנתרמו לפרויקט. ההשתתפות חופשית ואינה מותנית בידע קודם. 

אלקטרוניקה במסדרונות. אוניברסיטת תל אביב (צילום: ניר קידר) 

“בכל אירוע ייקח חלק גוף מוזיקלי, שיבנה עם החממה את התכנים המוזיקליים של האירוע”, מספר דוידוביץ ומונה את המורים המשתתפים מלבד טראקס ומנצור: עידן חונה ויריב עציון ממכללת Bpm, יאיר ז’וארט ממועדון הדואר, שחר זירקין מליין הדוף, Rotem X Meiri מ־A.D.D, NastyHabit מ־Kids Up Late ורדיו E.P.G.B. המפגשים יכללו סשן עבודה פתוח בליווי מנטורים, הרצאות, סדנאות ומסיבות. לאורך המפגשים ולאחר שעות הלימוד יארחו המנטורים את התלמידים על העמדות במועדונים לתרגול ולחוויה.

מבחן הגמר יהיה ביום הסטודנט של האוניברסיטה ב־24 במאי, אז תהיה לחממה מתחם משלה ובמה אלקטרונית, שבה ינגנו המנטורים יחד עם הבוגרים במשך 14 שעות. “אנחנו רוצים ליצור קהילה מוזיקלית חדשה בתל אביב”, מסביר דורות את החזון, “אנחנו יוצרים במפגשים נט וורקינג על מנת שבעתיד התלמידים יוכלו ליצור מוזיקה משותפת ולחלוק מידע”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ