נועם זדה: "היום לסביות בעיר יודעות שיש מקום קבוע לצאת אליו"

נועם זדה, אושיית חיי לילה לסביים וחלק מהצוות של הבר החדש BARVAZ, בשיחה על מטרות, שאיפות, חיי לילה ומסיבת יום עצמאות לוהטת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגידו היוש לנועם זדה, אושיית חיי הלילה הלסביים (Chart Party, סבן אילבן), שכעת נמנית גם עם צוות בר הלסביות החדש והלוהט, BARVAZ. ובעוד שאתם מתלבטים מה לעשות ביום העצמאות, היא תלהטט בין מסיבת הרחוב של ה־BARVAZ, שתיערך בערב החג (ד' 25.4, 20:00) ותכלול שיתוף פעולה עם מכללת מנשר (מה שמבטיח שיהיה מעניין אמנותית וויזואלית), ובין מסיבת האפטר שתתקיים בחג עצמו (ה' 26.4, 20:00) בקומפורט 13, ובה תחבור זדה לראשונה לקרן דותן ומיטל תוהמי (מליין הבנות המצליח LeS is MoRe).

» יום העצמאות 2012 - כל המסיבות» BARVAZ, המחוגה 10, פלורנטין, תל אביב.

"מסיבת הרחוב של ה־BARVAZ היא בעצם המסיבה הגדולה הראשונה שלנו", מפרטת זדה, "במסיבה הזו אנחנו משתפות פעולה עם מכללת מנשר, ובמסגרתה נציג עבודות של סטודנטים ובוגרי המכללה. על העמדה יתקלטו נעה ברודצקי, ריי הראל ותמי ביברינג, ומובן שיהיו עוד הפתעות נוספות שאני שומרת למסיבה עצמה. למחרת המסיבה הזו אני – יחד עם קרן דותן ומיטל תוהמי – מארגנות מסיבת אפטר יום עצמאות ענקית. מדובר בעצם בשיתוף פעולה ראשון של שני הליינים שלנו – Chart Party ו־LeS is MoRe – וזה מאוד מרגש אותי. גם כאן יש לנו שלושה די.ג'ייז מהממים על העמדה: מאיה יעקובסון, קרן דותן ונדב אגמי. לכבוד המסיבה הזו צילמנו קליפים קצרים והומוריסטיים, שמופיעים בדף האירוע בפייסבוק".

איך נוצר שיתוף הפעולה ביניכן?"כבר זמן מה דיברנו על לעשות משהו יחד, וחשבנו שיום העצמאות זה טיימינג נהדר. התחלנו לעבוד על זה, והעבודה המשותפת היתה ממש מוצלחת ומהנה – מה שבכלל לא מובן מאליו, לדעתי. אני מאמינה שהתוצאה תהיה איכותית ומעניינת, גם בגלל שמדובר בשני ליינים חזקים וותיקים. מבחינה מוזיקלית, השילוב של שני הליינים שלנו יתבטא בליין־אפ מוזיקלי של אלקטרו־פופ קומוניקטיבי. הדגש שלנו יהיה בעיקר על הקומוניקטיביות המוזיקלית".

קומנקטיבי. הברווז (צילום: אורן זיו)

בואי נדבר קצת על ה־BARVAZ. איך התגלגלת לשם?"האמת שזה קרה די במקרה. קיבלתי יום אחד הודעה מסאלי מדינה ורויטל נחמני, הבעלים של הבר, שרצו להיפגש איתי. לא הכרתי אותן לפני כן. נפגשנו והן סיפרו לי על הרצון שלהן לפתוח את הבר הזה, וביקשו שאקח בו חלק. בהתחלה חשבתי שזה מאוד ריסקי לפתוח מקום שפונה רק לקהל מסוג אחד, אבל תוך כדי עבודה – גם עם אנשים נוספים, דוגמת ליהי ארליך הגרפיקאית שלנו – גיבשנו את האופי של המקום הזה ואת המתווה שלו. החלום של מדינה ונחמני היה ליצור מקום שמיועד לנשים, ושפתוח כל השבוע, וזה מה שקורה – הבר פתוח מדי יום מהשעה 21:00, ולמרבה ההפתעה – לפחות מבחינתי – הוא נשאר פתוח בכל ערב עד שלוש-ארבע בלילה. בנוסף, היה לנו חשוב שיהיה בו גיוון מוזיקלי, ולכן בכל יום יש תקליטנית אחרת שמנגנת, והסגנונות המוזיקליים מאוד מגוונים: אלקטרו, ניינטיז, אייטיז, אינדי, ערבית, פופ – כל יום משהו אחר. אולי בהמשך יהיו גם די.ג'ייז גברים".איך ההרגשה אחרי קצת פחות מחודש של פעילות?"אני מאוד מרוצה. חשוב לזכור שהבר לא ממוקם במרכז העיר, למרות שבתכלס הוא לא באמת רחוק. אני מרגישה שהמקום עונה על הציפיות, ואני כבר מקבלת הרבה טלפונים מאנשים שרוצים לעשות בו אירועים. חוש"ן, למשל, עשו אצלנו אירוע מיוחד שלהם. נוסף על כך אני מקבלת פידבקים טובים על המקום. יש בו אווירה טובה, ואם אני מתחילה לזהות כבר פרצופים שחוזרים על עצמם – זה אומר הכל".את חושבת שנכנסתם לאיזה חלל ריק שהסגירה של בית השואבה הותירה?"אני חושבת שהיה חסר מקום כזה, במיוחד אחרי הסגירה של בית השואבה. היום כל בחורה לסבית בעיר יודעת שיש לה מקום קבוע שהיא יכולה לצאת אליו, והיא לא צריכה לחפש כל יום היכן יש ערבים מיוחדים ללסביות".

ממלא מקום. בית השואבה (צילום: ניר כפרי)ומה מתוכנן שם בהמשך?"הכוונה היא שהבר ישמש פלטפורמה להצגת עבודות אמנות וצילומים – כמו שיתוף הפעולה הנוכחי שלנו עם מנשר והתערוכה החדשה של רותם אבי־טל שתיפתח ב־2.5. הקומה העליונה אמורה להפוך לגלריה שתציג עבודות באופן קבוע. אנחנו גם מתכוונות להכניס ערבים של הופעות אינטימיות במקום – יש המון עשייה נשית בעיר, וזה עושה חשק לתת לכך במה. אם בהתחלה אנחנו פנינו לכל מיני נשים יוצרות שיבואו לעשות אצלנו דברים, אז כעת כבר התחלנו לקבל פניות מנשים שיוזמות ומבקשות להגיע אלינו, וזה מאוד משמח. הדבר הכי מרגש בבר, לדעתי, זה שכל יום יש בו קהל שונה. באופן אישי, התרגשתי לראות שמגיע אלינו גם קהל קווירי – שלא הייתי בטוחה אם נצליח 'להגיע' אליו – ושיש פניות גם מצדו לקיים אצלנו ערבים מיוחדים. זה חשוב לי, כי בעיני המקום מיועד לכולם. האוריינטציה שלו היא לסבית, כמובן, אך הוא פתוח גם לסטרייטים. אני לא אפלה אף אחד שיבקש להיכנס אלינו".כל חיי הלילה האלו לא קצת מעייפים?"אני באמת נהנית מכל העשייה הזו. אני מתרגשת לראות איך רעיון הופך למשהו ממשי. ברור שלצד הכיף הגדול יש גם מותשות, אבל היא שולית. כרגע המחיר של כל האינטנסיביות הזו הוא הפגיעה בלימודים שלי. למזלי זה קורה כשאני כבר בשנה השלישית של לימודי, ולא בשנה הראשונה. אבל אני חושבת שאני בגדול מצליחה לשלב בין כל הדברים, גם אם זה אומר לישון קצת פחות שעות".מה החלום הכי פרוע שלך בנוגע להמשך דרכך?"נורא בא לי כרגע שה־BARVAZ יצליח. אני מקווה שהוא יהפוך למקום שמשרת את כל הקהלים ויצליח להיות גם מקום שכיף לבוא ולשבת בו עם חברות וגם מקום שכיף להתפרק בו במסיבות של סוף השבוע. חשוב לי גם שהוא יהפוך להיות חלק מהקהילה, שישרת אותה ויתמוך בה".

» מסיבת יום העצמאות ב־BARVAZ. ד' 25.4, 20:00. BARVAZ, המחוגה 10). כניסה חופשית.» מסיבת אפטר עצמאות של LeS is MoRe ו־Chart Party. ה' 26.4, 20:00. קומפורט 13. 60-50 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ