עכבר מיקסים: סט של סנסי סאונד

הם התחילו דווקא בפאנק ובהארדקור. משם זה הלך לכיוונים אחרים לגמרי

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוני שרוני, עכבר העיר

המיקס השבוע מגיע מאחד הסאונדים המעניינים שפועלים פה כבר תקופה. אף על פי שהם לא תמיד, אם בכלל, באורות הזרקורים, אין זה נובע מתוך חוסר עניין שלנו אלא מתוך חוסר רצון שלהם להיות מעורבים בכל דבר שהוא מעבר למוזיקה. סנסי סאונד מורכבים מאפל ושי סנסי, שמכירים עוד מהיותם ילדים פאנקיסטים, חברים בלהקת תחת לחץ. "סנסי זה משהו שהתחיל 'רשמית' לפני שמונה שנים", מספר אפל, "אנחנו בכלל מנגנים הארדקור. שני פאנקיסטים מהרחוב שפתאום נתקלו בבאד בריינז, ואין ספק שהכל באשמתם. הם שינו את כל התפיסה המוזיקלית שלנו. מדובר בחבורה של ראסטות ג'מייקנים, ובעזרתם גילינו את ה־PMA (פוזיטיב מנטאל אטיטיוד; י"ש). הם היו הולכים ומטיפים לאנשים שצריך להיות חיוביים, ומשם הפסקנו עם המרמור הפאנקיסטי־הארדקורי שלנו והתחלנו לחשוב מה עושים עם זה.

"אני זוכר שהייתי בהופעה של לון ריינג'ר בבארבי ובחניון שליד היה רייב דראם אנד בייס של אינפיוז. הלכתי לשם כי שמעתי רעש ופתאום 'נפלה' עלי מוזיקה שלא ידעתי שמישהו יכול לנגן אותה כל כך הרבה שעות. ממש שנייה אחר כך הגיע שי עם אלבום של רימרק, ומאז הכל פחות או יותר מגובש. ההתחלה של התקלוטים שלנו קרתה אחרי שהיינו בכמה מסיבות ולא נהנינו. למסיבה הבאה הבאנו שני תקליטים, אמרנו 'נראה אם הדי.ג'יי ינגן אותם'. הוא שם אותם, אנחנו היינו מבסוטים, באנו אחר כך עם עוד תקליטים וככה היה בכל פעם. בסוף אמרו לנו 'שימו אותם בעצמכם', ואז כבר היינו צריכים להחליט על שם ובחרנו בדבר שאנחנו הכי אוהבים".

הכנתם לנו סט של דארקסטפ. מה זה בעצם?"דארקסטפ זה בעיקרון הצד האפל של דראם אנד בייס, ומה שאנחנו מציגים זה התפיסה החדשנית שלו, שהיא שילוב של היפ הופ ודראם אנד בייס מאוד כבד. אם אתה מסתכל על הז'אנר, אז הצד הכי כבד שלו קיבל את את המושג דארק. במיקסטייפ הזה יש 35 דקות של מוזיקה אחרת, שבן אדם קונבנציונלי יתקשה לקטלג".

איך הגיע המונח סטפ לאזורים האלה?"אם חוזרים אחורה, אז הכל מגיע מסטפרס, מסורת אנגלית של כל מיני מדעני דאב שהביאו את המושג סטפיות. בניינטיז, למשל, לז'אנר הכבד ממש של הג'אנגל קראו הארדסטפ. היום זה מונח שמשתמשים בו בזילות במיינסטרים, כמו דאבסטפ".אתם חולשים על לא מעט ז'אנרים. איך זה מסתדר?"ראיתי הופעה של טנור פליי ודדי פרדי מ־88, שבה פליי עוצר ואומר "circumstances, not fashion", והתחברתי מיד. לא תיכננתי לנגן אף אחת מהמוזיקות האלה. בסופו של דבר אנחנו משלימים משבצת שלא קיימת ושאנחנו נהנים ממנה. מבחינת סיכום מוזיקלי אנחנו אומרים 'בוא ננגן כדי שלא יביאו אותנו שוב'. לא בקטע רע, אלא כדי לשבור גבולות. איכשהו, בסופו של דבר, הדברים התקבלו. באנו לעשות דווקא וזה אכל והמשכנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ