מחיי לילה לשוק הדירות: לברנז'ה יש מתווך חדש

הכירו את יונתן פרידמן: איש לילה שהפך למתווך הרשמי של הברנז’ה ושיכול להשיג דירות שוות במחירי מציאה

לירי הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירי הלפרין, עכבר העיר

דירות מציאה הופכות למצרך נדיר יותר ויותר. כאלו שיש להן גם לוקיישן מעולה, שהן גם במצב טוב וגם מושכרות תמורת מחיר משתלם, הן בגדר נס למי שמצליח להשתחל אליהן. יונתן פרדימן, אושיית לילה תל אביבית, שעבד בעבר במקומות כמו גלינה, גזוז וסוסקין, מציע מודל חדש של תיווך דירות: “מודל פיתוי”. פרידמן מציע כסף (סוג של “שוחד”) לאנשים שרוצים לצאת מהדירה השווה שבה הם גרים תמורת הזכות לצרף אותה למאגר הדירות המצומצם אך האיכותי שלו. במהרה הפך פרידמן למוכר בתור המתווך של הברנז’ה.

“הדירות עוברות מפה לאוזן בין אנשי הברנז’ה. אין להם צורך להשתמש בכל האתרים או במתווכים”, הוא מסביר, “יש מאגר דירות שלם וטוב שלא יוצא לקהל הרחב”. השמועה על הסנטה קלאוס של הדירות בתל אביב התחילה להתגלגל, ותוך כמה חודשים הצליח פרידמן לפרוץ את המעגל הסגור של דירות הברנז’ה ולתווך 30 דירות כדאיות בעיר.

“אני מגיע לדירה, בודק אם הנכס טוב בתמורה למחיר שדורשים עליו, ובמידה שכן אני מציע לדייר סכום כספי”, מתאר פרידמן את דרכי עבודתו. הוא עצמו גר בעיר זה עשור ועבר כבר חמש דירות שונות. אחד התנאים שהוא הציב הוא שאסור לדיירים לפרסם את הנכס באתרי התיווך השונים במקביל. “אני סוגר איתם על בלעדיות תמורת הכסף”, אומר וחושף כי הוא מציע מאות שקלים לדיירים.

כדי להרחיב את מעגל הלקוחות, פרידמן אירגן ביום שני האחרון מסיבה בבר הרובי בצפון תל אביב, שהיתה מיועדות לקהל שגר בדירות מציאה. במהלך המסיבה חילק מפתחות ל־100 איש. “ברגע שהם ירצו לעזוב את הדירה, הם יחזירו לי את המפתח ואני אתן להם בתמורה את הסכום שרשום על המפתח, וככה הם ייכנסו למאגר שלי”, הוא משתף. 

בימים אלו עובד המתווך של הברנז’ה על אתר חדש בשם שירות חדרים. באתר יעלו הדירות שאותן בדק באופן גלוי וחופשי לכל מחפשי הדירות בעיר. כרגע המודל העסקי עובד בצורה שהשוכרים שהגיעו באמצעות פרדימן משלמים דמי עמלה לפי שכר של חודש שכירות. בעתיד גם הנטל הכלכלי הזה יירד. “אני ארוויח מפרסומות ומשיתופי פעולה”, הוא מסכם, “אני לא רוצה לגבות דמי תיווך”.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ