עיר החטאים: הקוד האתי לדייט הראשון

לשלם או לא לשלם? זאת השאלה. יעל רון יוצאת לעזרת כל המבולבלים שם בחוץ ומלמדת את כל המחוות הקטנות שיעזרו לדייט להיות הצלחה מסחררת

יעל רון, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל רון, עכבר העיר

יש ימים בהם כל מה שבא לי לעשות מתמצה בריקבון ממושך מול הטלוויזיה, מטופלת בידי חברי האהובים בן & ג'ריס שהביאוני עד הלום. זה קורה בדרך כלל רגע לפני התמוטטות עצבים, ועלול להציל את עצמי ואת הנסיך שלצידי מגורל קשה ואכזר הכולל הטחת חפצים חדים לעברו, ושיוף ציפורני על הספות החדשות ועל עורו הרך מלהכיל את כעסיי.

» לכל הטורים של עיר החטאים» איך תמצאי אהבה?» איך תשיג דייט שני?

כך קרה גם השבוע. הלימודים נידנדו, העבודה הציקה והמוח עבר למצב חיסכון באנרגיה, קו נטוי אפאטיות לעולם. ואז - רינג רינג בנייד. "כן בבקשה", עניתי באצילות. העיניים והריכוז היו ממוקדים בתכנית תחקירים מפעימה ששודרה ביס דוקו או בספיישל הדחה כפולה באח הגדול (זכרוני הבוגדני מתעתע בי לפעמים). מעברו השני של הקו ניצב חבר יקר, שקצת אחרי המשפט המרתיע "אני חייב להתייעץ איתך על משהו", החל לרטון באוזני חזור ורטון על הדייט המבלבל שזה עתה התרחש עליו. מקטעי המידע הווקאליים שנפלטו ממנו היו בעלי גוון נסער ומשקל סגולי אפסי אל מול המרקם האנושי המרתק שנשקף אלי מהמסך הקטן. בעודי מלחכת חופן עלי בייבי או פופקורן בטעם חמאה (הכל קרה כל כך מזמן), הרבצתי בו תורה שנועדה לפטור אותי מעולו זה והתמצתה במסר הבא: מחקרים מדעיים מצביעים על כך ש"נשים הן שק של נחשים וכל הגברים כלבים. כעת הנח לי לנפשי". וכשגם זה לא עזר, נאלצתי לפתוח אוזני, ליישר נוצותיי ולהקשיב לקיטוריו חוצי המינים.

הוא חזר לא מזמן מדייט מאוד מוצלח. התקשורת הייתה קולחת, המבטים פלרטטו והאווירה זרמה. שעתיים וחצי הם העבירו בצוותא: לגמו, נשנשו ואפילו עשו הכנה לנשיקה. כשהגיע החשבון ומוחו היה עסוק בתכנון זווית הלשון בנשיקת הפרידה, הוא שלף את הארנק והמתין שגם היא תעשה כמותו, בדיוק כמו שמלמדים ספרי ההדרכה. באותו רגע ממש היא קפאה על יצועה ולא הנידה ולו שריר לכיוונו של ארנקה הנכסף ואפילו לא הציעה להשאיר טיפ. אפילו טיפה. בהתחשב באווירה המצוינת שהתחוללה ביניהם, הוא קיווה לכל רמז או סימן כלשהו שיאותתו לו כי לא מדובר בצאצאית גרסת הלבנט של ניקול ראידמן, וכי ממנו לא מצופה להיות כבר בשלב מוקדם זה היזם, המממן והמשקיע הראשי - אך גופה נותר דומם וקר ועל פניה נמתח חיוך של ערפד מוצץ דם. זה לפחות מה שהוא ראה.

לרגע מושלמת, לרגע ערפדית. דם אמיתי (צילום מסך)

מאותו רגע ואילך התהפכה עליו דעתו והוא החל לראות בזו שעד לפני רגע קט רצה להדביק למשקוף הדירה - עלוקה של ממש. מצד שני, היא באמת, אבל באמת, מצאה חן בעיניו. האמת? התחלתי לחבב את הבחורה - גם פרקטית וגם עושה את זה בסטייל. בקצב כזה, כך חשבתי לעצמי, כבר בשנה השנייה לזוגיותם תוכל הגברת לפתוח חנות בכיכר המדינה. לנוכח מצוקתו שהלכה וחפרה לי את עור התוף, הצעתי לתת לה צ'אנס נוסף ובדייט הבא לקחת חלק פעיל יותר בתחרות השליפה האיטית של הארנק. כך יוכל לגלות אם מדובר באג'נדה רב פעמית של מוצצנית סדרתית או שמא תקרית חד פעמית שנבעה מעודף הסתמכות על מדריכי "כך תגרמי לו להתנהג אליך כמו ליידי" שקראה ב"לאישה". ובנוסף, גם עבורו וגם עבור כל אותם חיילים וחיילות בצבא הדייטינג המעייף, חיברתי את הקוד האתי המתומצת. רשימה זו תהווה עבורכן ועבורכם מדריך חיוני החולש על סוגיות שונות הצצות ומפציעות במהלך הדייט הראשון ומעוררות אי אלו דילמות המתורגמות כשעה לאחר מכן לסרטים קשים.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן אם לא מדובר בפגישה ראשונה של שני משתדכים יראי שמיים, שטבעה להתקיים בלובי של מלון עם עיצוב חדיש על טהרת גווני שיש שונים - פאב או בר יין יהיו אופציות מתאימות למדי. בעוד שבית קפה מייצר אווירה "אינטימית" שמתאימה יותר לפנסיונרים אחרי הצגה ומסעדה עלולה להותיר את אחד מהצדדים עם אניצי טרגון משתלשלים משיניו - מקומות מעומעמי תאורה עם מוזיקת רקע ואלכוהול (לא כולל הפוסיקט, מועדון הפלקה ודומיו) יהוו מצע אווירתי משוחרר יותר ועל כן נוח לתקשורת זורמת ונוחה. והפרקטיות שבעניין? מחקרים מדעיים נוספים מוכיחים שקפה נלגם מהר יותר מכוס יין אחת, איתה אפשר לשחק ולהעלות גרה קרוב לשעה.

הברון דה רוטשילד

מחווה חיזורית, שריד אבולוציוני מתקופת האבירים או סתם כלל שרירותי ולא מוצדק שהוטמע - הגבר הוא זה שצריך לשלם בסוף הדייט הראשון ולא האישה. ינוחו הפמיניסטיות, יחרישו שוחרי הצדק החברתי הקוראים לשוויון. זה המצב הקיים ואין טעם לחפש בו היגיון. עם זאת, על הבחורה חלה חובת התזוזה אל עבר הארנק - אפילו עם באמצעות עווית - וזאת במטרה להראות רצון ולשחק בנדמה לי באופן כזה שלא ימצב אותה כעלוקה. או אז על הגבר לחייך באצילות ולהכריז "זה בסדר, הפעם אני משלם", ולזכות בתמורה בהסמקה קלה, מבע התלבטותי נוסף מצד הבחורה במסגרת משחק הנדמה לי, ולבסוף "תודה" מחוייך. בכל מקרה, חוק ברזל הוא שחובת הטיפ על הבחורה. 12% וצפונה כדי לא לצאת בהמה.

דגש נוסף הוא על פרופורציות והבחנה בין טעם טוב ל"יאללה נעמיס". כוס בירה, יין או קאווה בדייט הראשון זה בסדר. אפילו כוס וחצי אם זורם. כל מה שחורג מכך, אפילו אם את בדודא לפלטת פסטלים, מבטל את הכלל שמעל. חשוב להבין כי הגבר שמולך אינו קרוז מפנק של הכל כלול או שירותי הסעדה.

לא משנה כמה הוא עשיר - לא להעמיס. קייט מידלטון והנסיך ווילאם (צילום: AP)

הווי ובידור

כידוע, הדייט הראשון מתרכז בשיווק עצמי הדדי של כל אחד מהצדדים, בניסיון לייפות מציאות וללמד את זה שממול על "אטרקטיביות". זה נושא בתפקיד בכיר במוטורולה ובעליה החוקיים של מאזדה 3 וזו מסיימת את שנתה הראשונה במכינה למשחק ועובדת כבר עכשיו על מופע פרינג' איכותי. כל שאלות ההתעניינות הקטנות שיעזרו להכיר טוב יותר את זה שממול לגיטימיות ואף רצויות. עם זאת, בהנחה שלא מדובר בקבוצת מיקוד, כדאי להקפיד לא להפוך את העניין ההדדי לערב שאלונים בסגנון "אז בת כמה אני נראית לך" מאוס ודומיו. כמו כן, למען אותו חינוך בריטי מוקפד שחסר כל כך בלבנט, הנה הבהרה: גם אם מאוד רוצים להקרין פופולאריות ומקובלות חברתית, את הניידים מעבירים בתחילת הפגישה למצב שקט ומקפידים לא לנהל שיחות חולין טלפוניות או הסתמסויות ארוכות במהלכה. יוצא דופן: עבודה בתחום ההפקה.

חדוות הכיבוש חוק גברי מימי המנדט בנוגע לסוגיית הנשיקה בסיום הדייט הראשון קובע כי אם אתה מעוניין בהמשך - נסה לנשק אותה ואם אתה לא מעוניין נסה לנשק אותה גם כן. משהו שקשור לאגו הגברי וההנאה שבכיבוש. חוק מוסרי מימי המאז ולעולם קובע כי מאחורי כל פרצוף, חזה מפואר, קוביות מרשימות וזרוע נטויה, מסתתר בן אדם + נשמה. לכן, אם אתם לא מעוניינים או מעוניינות בהמשך, אל תשדרו מסרים צולבים בדמות הצהרות, לטיפות או נשיקות, רק מתוך תקווה לסיים את הערב על הגב. אצלך בדירה.  

מאחורי כל ריבוע מסתתרת נשמה. ריאן גוסלינג ב"טיפש, מטורף, מאוהב" (צילום מסך)

שירותי ליווי אם בחרתַ לנהוג כג'נטלמן וללוות את העלמה ליווי שאינו כפוי וגובל בהטרדה, הימנע מראש מאותן טקטיקות השגורות בקרב בני הטיפש עשרה וכוללות מעבר דרך הרחוב שלך והפרחה אגבית לאוויר של "דרך- אגב, כאן אני גר" המלווה במבט רושף זימה. ואת, אם בדייט ראשון עסקינן, אין שום סיבה לצפות מהבחור שיבוא לאסוף אותך וגם יחזיר אותך לפתח הדירה במכונית, במונית ספיישל או על גבי גמל.א. במקרה שמדובר בסוטה גנחן, ציפייה שכזו תהפוך אותך לחשופה ונוחה לגניחות ליליות תחת חלון הדירה.ב. זה בסדר שאת רוצה שיתייחסו אליך כמו נסיכה. אבל תואר אצולה שכזה לא הופך אותך לפגועה מוטורית או נכה.

סוגיה שמעסיקה אתכם? נושא שרציתם לדבר עליו? כתבו ליעל רון בכתובת: yaelron.tlv@gmail.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ