אוטובוס הקסמים: סיעת מרץ הפעילה תחבורה ציבורית בשבת

בזמן שאנחנו מחכים למשיח, סיעת מרצ לקחה את העניינים לידיים והפעילה אוטובוס עירוני בשבת שעבר מצפון העיר ועד יפו

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

סיעת מרצ החליטה שלא לחכות לאישור הממשלה (שכנראה לעולם לא יגיע) להפעלה של תחבורה ציבורית בשבת בתל אביב, לאחר שהצעה לסדר בנושא אושרה בישיבת מועצה. בנוסף להודעתם על הכוונה להגיש בג"ץ נגד שר התחבורה בעקבות החלטתו להתנגד ליוזמה, ביום שבת האחרון, כסוג של אקט הפגנתי, הם הפעילו “אוטובוס שבת”. האוטובוס עשה מסלול של שלוש שעות, יצא  מרמת אביב ג’ לכיוון יפו ועבר גם בפלורנטין, בשכונת התקוה, בשדרות רוטשילד ובאבן גבירול. הנסיעה על האוטובוס היתה חינמית ופתוחה לציבור.

» אתר חברת האוטובוסים לא מפסיק לאכזב» אפליקציה חדשה תעשה סדר בתחבורה הציבורית

“היתה היענות מעבר למה שציפינו”, אומרת חברת המועצה תמי זנדברג ממרץ, “פירסמנו את הנושא בפייסבוק וברשימות התפוצה באתר של מרצ. מיקום התחנות לא היה מדויק והיו נוסעים שחיכו ורצו אחרי האוטובוס, כמן כן נוספו נוסעים אקראיים שלא ידעו על קיומו וביקשו לעלות כשראו אותו עובר. במתחם התחנה אספנו משפחה שישבה על הדשא וחיכתה לצאת השבת כי לא היה לה איך לחזור הביתה”.

שיהיה איך להגיע הבייתה. מתחם התחנה (צילום: יח"צ)

לא רק בתל אביב

סיעת מרצ מתכוונת להפעיל את האוטובוס בערים נוספות במהלך השבתות בחודש הקרוב, בהן הרצליה, רעננה וכפר סבא. בהרצליה עלתה במועצת העיר הצעה דומה לסדר על ידי חברה מועצה מטעם מרצ שאושרה, ובכפר סבא וברעננה עתידות לעלות הצעות לסדר בנושא בקרוב.

“אנשים שישבו בבתי קפה שמו לב לאוטובוס, הצביעו עליו, וחלק הצטרפו לנסיעה”, מספר פעיל מרצ תום כהן, שנסע באוטובוס מאזור רוטשילד לאבן גבירול, “האוטובוס היה מלא והיתה תחלופה גבוהה של נוסעים. ברוטשילד הצטרפו אלינו הפעילים מישראל חופשית, שפעילים בנושא התחבורה הציבורית בשבת, ובכיכר רבין חברו אלינו כמה מפעילי המחאה. אני מאמין שאם נעשה את זה שוב המודעות והתמיכה רק יגדלו”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ