בוטלה מסיבת הרחוב השנתית בפלורנטין

הודעה לציבור שנתלתה ברחבי השכונה מדווחת על צו מניעה על קיום מסיבות רחוב בחג בשל סכנה ממשית לשלום הציבור. מארגני המסיבה: "במקום לתמוך ולהעמיד את האירוע על הרגליים, רק מצמצמים את העזרה"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מספר ימים לפני מסיבת הרחוב בפלורנטין נתלו הודעות ברחבי השכונה שהאירוע איננו הולך להתקיים השנה כהרגלו. ההודעה לציבור מפרטת על צו מניעה של בית משפט לעניינים מקומיים בתל אביב יפו שאסרה על קיום מסיבת רחוב מתוך "סכנה ממשית לשלום הציבור". בית המשפט אסר על כל קיום מסיבה אלטרנטיבית, ללא אישור העירייה, בין התאריכים 7-9.3.12 בשעות הלילה. במידה ותתקיים, תוכל המשטרה לנקוט בכל הצעדים, כולל שימוש בכח סביר, על מנת לעצור את החגיגות.

» מסיבת רחוב בפלורנטין - פורים 2012» לכל מסיבות פורים 2012

מסיבות פורים בשכונה היא מסורת ידועה ברחבי העיר והארץ ובשנים האחרונות הפכה להיות ממוסדת ובחסות העירייה. למרות זאת, קולות רבים עולים מדי שנה וקוראים לביטולה. התושבים מתלוננים על רעש, תנאי תעבורה קשים, לכלוך ופגיעה קשה בשכונה. בשנה שעברה קמה קבוצת מתנגדים תושבי השכונה וביחד עם בעלי העסקים באזור הגיעו לפשרה עם העייריה להרחיק את המסיבה מהרחובות הקטנים והצרים, להגביר אבטחה ומשמר אזרחי ולדאוג לניקיון השכונה ליום למחרת.

» מה אתם חושבים על ביטול מסיבת הרחוב בפלורנטין? מדברים על זה בפייסבוקבית המשפט החליט. צו המניעה שנתלה ברחבי השכונה (צילום: שלי אלעזר)

עודד פריידין, ממפיקי האירוע ובעלי הסאצ'מו בר, מסביר כי ההחלטה לסגת מהאירוע קשורה לדרישות הנוקשות של המשטרה. "ביקשו מההפקה שתציב על חשבונה 180 שוטרים בשכר. מדובר בעלות של כ-180 אלף שקל שאנחנו לא יכולים או מוכנים לקחת על גבנו". פריידין מסביר שבמסיבה האחרונה נדרשו ל-20 שוטרים, כשעל 13 מהם שילמה העירייה. "במקום לתמוך יותר ולהעמיד את האירוע פה על הרגליים, רק מצמצמים את העזרה".

לדברי פריידין השנה החליטו המארגנים להוציא את כל מוקדי האירוע לרחובות הרצל וסלמה -  רחובות גדולים ומרווחים יותר -  כדי למנוע את הבלגן שנוצר בשכונה עקב המסיבה. בנוסף הוגדל מספר השירותים הכימיים והמאבטחים שהיו אמורים למנוע את הוונדליזם. "למעשה במקור פנו אלינו, בעלי הברים, כדי שנעשה קצת סדר בהתארגנות הספונטנית שקוראת כאן מדי שנה. רצו שניקח אחריות, אבל לא נותנים לנו את האמצעים לעשות את זה". בעלי הברים יעבירו את פורים כמו כל לילה רגיל, זאת כמובן, אם התושבים לא יחליטו להתארגן בכוחות עצמם. "לפני שלוש שנים ביום העצמאות", נזכר פריידין, "סגרו כאן איזה 13-14 ברים כי הייתה התקהלות. כתוצאה מכך התושבים הוציאו רמקולים ואלכוהול בכוחות עצמם החוצה".

משטרת ישראל מסרה בתגובה: "המארגנים פנו לעיריית ת"א על מנת לקבל אישור לקיים את האירוע. מאחר ולא עמדו בדרישות האבטחה הוחלט שלא לאשר, ואף הוצא צו שיפוטי האוסר לקיים מסיבת רחוב במתחם פלורנטין. משטרת ישראל, יחד עם המארגנים, קובעים את רף האבטחה הנדרש על מנת להבטיח את שלום הציבור, וזאת בהתאם להערכת מצב ומידעים מודעינים. יחד עם זאת, משטרת ישראל תאפשר לבליינים להגיע למתחם ולהנות בכל בתי השעשועים העומדים בתנאי הרישוי". עיריית תל אביב-יפו התייחסה לביטול המסיבה ומסרה: "העירייה לא הביעה התנגדות לקיום המסיבה בפלורנטין והיא אף תהיה מוכנה לסייע בתקצוב כיבוי אש ומד"א. זאת במידה שמארגני המסיבה יעמדו בתנאי המשטרה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ