גיל הזהב: בני 36 נחשבים קשישים בבריכת גורדון

בשביל לעודד הרשמה של צעירים לבריכה, מציעה עיריית תל אביב מחירים מוזלים לצעירים. אם עברתם את גיל 36 אל תבנו על הנחה, מבחינתם אתם נחשבים קשישים

מיכל גרוסברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל גרוסברג, עכבר העיר

כשבריכת גורדון נפתחה מחדש תחת חסותה של עיריית תל אביב, החליטו בהנהלה לעודד הרשמה של מנויים צעירים כדי לשבור את התדמית של “בריכת החתיארים” שדבקה בהם. אחת השיטות שבהן החליטו לנקוט היא לעדכן את מחירון חדר הכושר כך שיהיה זול יותר עבור מנויים בני 35 ומטה. למנויים “צעירים” עולה מנוי לחדר הכושר (לא כולל בריכה) 250 שקל בחודש, ועבור ה”קשישים” שחגגו כבר 36 אביבים המחיר עומד על 285 שקל. “זה קטע די מצחיק ותמוה, ההבדל במחירים דווקא על בסיס הגיל הזה”, אומר מתן בן ה־34, שאולי בעוד שנה וחצי יחליט לעבור לחדר כושר אחר, “מה יקרה כשאגיע לגיל 36? אקבל במתנה העלאת מחיר?”.

בבדיקה עם חדרי הכושר הולמס פלייס, גרייט שייפ, Space וג’ימי, עולה כי אין הבדלים במחירים בין גילים, מלבד מחיר מוזל לקטינים ולגמלאים בחלק מהמקומות. את יובל יצחקי בן ה־40, ששקל להירשם לחדר הכושר של בריכת גורדון, זה די מרתיח. “התאמנתי בעבר בקולנוע פאר, ב־Everybody וב־Pure, ובשום מקום לא נשמע כזה דבר”, הוא אומר, “כשהגעתי לגורדון הופתעתי מהמדיניות הזו. כתבתי מכתב למחלקת פניות הציבור של העירייה, שאם אני מוגדר אדם מבוגר בגילי, אז גם מגיעות לי הנחות בארנונה ובנסיעות באוטובוסים. קיבלתי תשובה שהעניין בבדיקה, ומאז לא קיבלתי תשובה סופית. העניין הזה מאוד מרגיז אותי, כי חדר הכושר הזה הוא באחריות העירייה”. כשיצחקי ניסה להבין מול מחלקת המכירות של גורדון מדוע קיימת אפליה, נרמזה לו הסיבה: “הם ענו שהם רוצים לעודד הרשמה של צעירים כדי לא להיחשב למועדון של זקנים”.

לא לכל אחד. בריכת גורדון (צילום: ניר כפרי)

בחדר הכושר של בריכת גורדון מסבירים כי עם חגיגות יום ההולדת אין הפתעות מיוחדות: “המנוי שנרכש בגיל 35 הוא לשנה, ולכן המחיר לא יתעדכן באמצע, כשהגיל משתנה ל־36”, מסבירה דפנה ממחלקת המכירות, “לאחר שנה, כשהמנוי מסתיים, במידה שהלקוח מעוניין לחדש את המנוי – רק אז המחיר יתעדכן בהתאם”. מהעירייה נמסר: “מדובר במבצע שיווקי שמטרתו לעודד צעירים להגיע למתחם גורדון”.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ