דיבור נגוע: מתברר שסער מ"האח הגדול" באמת שמאלני

וגם: מדונה עושה לנו כבוד, אריק איינשטיין נוכח-נעדר ולהקת איזבו מחזירה את האמון ההיפסטרי באירוויזיון. חמש שיחות סלון על הנושאים הבוערים של השבוע

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

השיח המסעיר: "גם שמאלני וגם בלי חולצה - מה עוד אפשר לבקש?" מזה מספר שבועות אנחנו שוקלים להריץ קמפיין למען נצחונו של סער מהאח הגדול, מועמד שלא רק שהגיע עם עמוד שדרה אידאולוגי, אלא התגלה גם כחביב, נעים ובעל חוש הומור מדויק. עד לשבוע האחרון הקמפיין הוקפא עקב מדיניות ההפקה לקמץ בזמן המסך של סער ולהתמקד במרובע אהבים מתיש עם אנשים ש״אוכלים תסביכים אחד על השני״, כמו שכנראה הצעירים אומרים היום. השבוע הגיע הקץ ליסורינו, כאשר צפינו בדקות ארוכות בהן סער מסביר לחבריו על כיבוש ומה ההבדל בין צבא הגנה לצבא התקפה. הם לא אהבו את זה, אבל עדיין אוהבים אותו - ואפילו הימניים ביותר שבהם, וזה אומר לא מעט על איכויות האיש. להפתעתו הוא גם לא הודח אחרי זה. יתכן שלכל זה יש קשר עם העובדה שהנאום נעשה בעיצומו של סשן השתזפות בשכשוכית וללא חולצה. בכל מקרה, איך שלא מסתכלים על זה - אנחנו די מרוצים.

לא לדבר על זה עם: סער שיינפיין.

כך תשנו את הנושא: מכירות הריסים המלאכותיים הרקיעו עקב חשיפת הציבור לאביבית. בקרוב זה יקרה גם למכירות האישיות המלאכותית.

סער מציג - צבא ההתקפה לישראל:

השיח המזדקן: "אולי מדונה תבוא להופיע בפתיחת סיבוב ט' של הגביע?"

חמודה, מדונה. בדיוק בשבוע שבו היא הוכיחה לעולם שהיא עדיין הדבר הכי חזק על כל במה - היא גם הודיעה שתראה את זה על במת רמת גן, כשתשוב לכאן במאי הקרוב. אז מה, את כל שואו הסופרבול היא עשתה בשבילנו? אנחנו יודעים שהיא מתלהבת מקבלה ויש לה איזה ישראלי בפמליה - אבל באמת, היא לא הייתה חייבת. אמנם הגיוני שהשבוע הגברת הודיעה על בואה בפני עוד כמה מדינות, אבל אנחנו מעדיפים להתרכז בקרתנות, כפי שאנחנו עושים כל כך טוב בכל פעם שבא לכאן נפיל מהניכר. העובדה שהפעם יהיו כרטיסים זולים יותר באצטדיון רמת גן משמחת אותנו; ולא שכחנו שכל מי שהיה בהופעה האחרונה נהנה בטירוף. נשארת רק השאלה מדוע הקרב על ראשות הפופ צריך להיות כל כך עקוב מדם - אחרי ההופעה של מדונה בסופרבול נדמה כי היא לא קיבלה אף מחמאה מבלי שגנאי לליידי גאגא הגיע יחד איתה. ומצד שני, התחרות עושה לה טוב. המוזיקה אמנם עדיין בינונית, ואנחנו מפחדים לראות את הסרט שביימה - אבל לפחות ברמת הלוק והאנרגיה, מדונה הולכת ונהיית דומה יותר ויותר למי שהייתה בתחילת הדרך - בחורה שיודעת לעשות בעיקר כיף.

לא לדבר על זה עם: ליידי גאגא.

כך תשנו את הנושא: "העקבים של אלטון ג'ון בפרסומת לפפסי בסופרבול היו פשוט היסטריים".

» מדונה בדרך לישראל: האם היא עדיין רלוונטית בגיל 54?

» מדונה בישראל - כל הפרטים

מדונה בסופרבול:

השיח הדואטי: "לפחות הדואט של שלמה ארצי ואריק איינשטיין יותר טוב מזה שהיה עם שלום חנוך"

שלמה ארצי לא היה כבר בסרט הזה? הרצון לחבור רטרואקטיבית לחבורת לול, כאילו שנות ה-70 זה עכשיו והוא צריך את ההכשרה? אז שלום חנוך היה הקורבן, ועכשיו ארצי מתעלק גם על אריק איינשטיין עם השיר "חוזרים הביתה". השיר טוב יותר, ומבוצע כהלכה על ידי שני הגדויילים - אבל האירוע כולו מדכא משהו ובעיקר נותן תחושת העדרות של אינשטיין. האחרון לא הקליט את השיר יחד עם ארצי אלא הסתגר לבדו באולפן, נתן מספר מילים לתקשורת בשיחת טלפון, ובקליפ לשיר אריק נראה רק כשהוא מציץ מתוך סרטים ישנים. סליחה על המורבידיות, אבל דברים כאלה אנחנו כנראה נראה ביום שאינשטיין לא יהיה עוד - והיום הזה רחוק. עד אז, כולם מדברים על האיש כשהוא אינו חלק מהשיחה, בזמן שחבריו מהברנז'ה של במאי הקליפ ירון שילון מצולמים כשהם שומעים אותו באייפון. כל זה, וגם הידיעה שהיחיד מבין שניהם שיופיע על במה הוא ארצי, הכניסה אותנו לדכדכת קשה במקום להנות משיר חביב.

לא לדבר על זה עם: אורי זוהר.

כך תשנו את הנושא: "צילי ינקו, זמרת הליווי של שלמה ארצי, עוד עלולה להיות ההפתעה של דה וויס".

» שיר להשמעה: שלמה ארצי ואריק איינשטיין בדואט ראשון

השיח האלטרנטיבי: "רגע, זה אומר שאיזבו הומואים או תימנים?"

אנרגיות רעות העיבו על משלחת ישראל לארוויזיון השנה. חברת ההפקה של חיים סלוצקי באה בטענות לרשות השידור שלא נותנת לה אמצעים ראויים להפיק קדם ארוויזיון (משהו שקל להאמין לו), ובמקביל יותר מדי הדלפות על מאיה בוסקילה כזוכה בטוחה -  ומכל זה, אנחנו מסיימים בסוף עם טון אלטרנטיבי? מוזר, אבל כנראה שהכל באמת אפשרי. להקת איזבו ידועה למביני עניין כבר שנים רבות, אבל לעם היושב בציון היא כנראה לא תהיה ידועה אף פעם. זו להקה קטנה, איכותית, עם סאונד מאוד יחודי ואובססיה לשירה באנגלית - אבל בעצם דווקא באירופה כל אלה יכולים לעבוד. והרי כבר שנים האירוויזיון הוא כבר לא זירה שסוגדת רק לקיטש, ופוזלת גם לכיוונים אינסטרומנטליים של מוזיקת עולם, אז דווקא כל התלתלים הג'ינג'ים ורוח הקרב של איזבו יכולים לעבוד כאן. מה שבטוח, זו תהיה הפעם הראשונה שהיפסטרים יתגודדו בברים כדי לראות את הארוויזיון. האחים הגדולים שלהם עשו את זה עם פינג פונג, אבל אז עוד לא קראו להם ככה.

 לא לדבר על זה עם: אוחצ'ות זועמות.

כך תשנו את הנושא: "טוב נו, הם כולה נוסעים לאזרביג'ן, זה נשמע כמו מקום שקר בו נורא".

» איזבו באירוויזיון: זה טוב או רע ליהודים?

הגיבורים של הרגע. Morning Hero:

השיח הסייבר-פוליטי: "לא יאמן שבמשך כמה שעות אנשים לא יכלו לכתוב טוקבקים מתלהמים"

יחסנו עם העולם הערבי היו קצת קומפליקייטד השבוע. רגע אחד הזדעזענו קשות מהטבח בסוריה, שממצב סופית את אסד בתור אחד המנהיגים המסוכנים בעולם – ורגע אחרי זה פחדנו שאולי גם אהוד ברק נושף בעורפו, כשהמילים "האיום האירני" מתחילות להישמע כמו  "האיום הישראלי על אירן". אנחנו רגילים לכל זה – אבל לפרוץ ל-Ynet? עכשיו הם הגזימו, ההאקרים הסעודים האלה. למשך כמה דקות או שעות השבוע (עוד לא ממש ברור) – גילינו כי גם אבטחת האתר ההדוקה ביותר לא יכולה לטרור הסייברי, וגורמים עצמיים התחילו לאיים במתקפות נקמה מצדנו. וב"גורמים עצמאים" אנחנו מתכוונים כנראה לתלמידי כתה ז' מרחובות, אבל מי צריך בעצם לדעת. דעתנו לגבי הטרנד חצויה: הרי מעיקה ככל שתהיה האלימות הזו, היא עדיין עדיפה על המלחמות המיושנות שבהן מתים ונפצעים ונחטפים.

לא לדבר על זה עם: נוני מוזס.

כך תשנו את הנושא: "אולי האקר יפרוץ לסרטים של יאיר לפיד וישתיל שם מסרים?"

ואף אחד כבר לא מדבר על:

מזג האויר. אובך, שמש שקרנית - הכל ניסיונות נואשים לתשומת לב. הכי טוב להתעלם ממנו ואז הוא ימצא מישהו אחר להציק לו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ