המועצה נגד החשפניות: המאבק סביב פתיחת הקולוסאום מחריף

גורמים בעיריית תל אביב מנסים למנוע מתן רישיון עסק למועדון החשפנות החדש שייפתח הערב בקולוסאום

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

הערב (חמישי) ייפתח מועדון החשפנות החדש בקולוסאום שבכיכר אתרים. במקביל ומול המקום, תתקיים הפגנה שמטרתה למחות נגד תעשיית המין ונגד פתיחתו של המועדון. הקולוסאום כבר עבר כמה תהפוכות בימי חייו: לפני 30 שנה הוא היה אחד המועדונים המרכזיים בעיר, לאחר מכן נסגר, נפתח מחדש על ידי איש העסקים חיים פנחס בתור מתחם הבילויים היוקרתי הקוליסאום ביץ', ונסגר על ידי העירייה. לפני מספר חודשים הודיע קובי מזרחי, מבעלי מועדון החשפנות גו גו גירלס באלנבי, על כוונתו לפתוח מועדון חשפנות חדש במקום. הרעיון שהציג הוא של מקום "איכותי" שמיועד לאוכלוסייה אמידה המעוניינת לקיים בו גם פגישות עסקים, למשל, בנוסח המוכר מהטלוויזיה האמריקנית.

קולוסיאום - לכל הפרטים

מאחורי ההפגנה כנגד המקום עומדת חברת המועצה תמי זנדברג (מרצ), מחזיקת תיק הנשים בעירייה, ומשתתפים בה גם נציגים מטעם איגוד מרכזי הסיוע לתקיפה מינית והמטה למאבק בסחר בנשים. "ההפגנה תמחה נגד תעשיית החשפנות בעיר בכלל, ונגד פתיחתו של המועדון בקולוסאום בפרט", אומרת זנדברג, שמאמציה מרחיקים מעבר להפגנה, ומתמקדים במניעת מתן רישיון עסק למועדון. לפי הנהוג, עסק מגיש בקשה לרישיון במקביל לפתיחתו, ולא לפני, כך שלקולוסאום עדיין אין רישיון רשמי. "גייסתי את חברי המועצה החרדים והדתיים מסיעת ש"ס ויהדות התורה על מנת שגם הם יתנגדו לנושא", מספרת זנדברג, "בעבר הצבענו במשותף על מנת למנוע מתן רישיון עסק לספא, שהיווה מסווה לעסק שמספק שירותים מפוקפקים".

כבר לא מתביישים

מדוע מנהלת זנדברג מערכה ציבורית נגד המועדון החדש כשבעיר פועלים מועדוני חשפנות נוספים? "מסע היחצנות שהמועדון נוקט בו הוא של 'אובדן הבושה', כלומר המטרה היא שאנשים יפסיקו להתבייש בהליכה למועדון חשפנות", היא מסבירה, "התדמית שהוא מנסה לשדר היא של מועדון יוקרתי שיקיימו בו פגישות עסקים ועבודה. אי אפשר להישאר אדישים אל מול אמירות כאלה, שמנסות לשנות משהו בתרבות התל אביבית. המהלך חשוב במיוחד לאור התמיכה שקיבל המועדון מאלחנן משי, האחראי לרישוי עסקים בעירייה, שהתבטא בנושא ותמך בקיומו בשם ליברליות, כביכול, של עיריית תל אביב".  "המועדון מיועד לקהל מעורב של נשים וגברים", מגיב אבי ששון, מנהל השיווק של המקום, "זה מועדון קברט שיש בו יותר שואו מחשפנות, והוא ללא סקס. בחרנו בכיכר אתרים כי יש בסמוך מעל 15 בתי מלון עם אלפי תיירים, והוא יביא לפריחה של האזור". לגבי התכנית לסכל מתן רישיון לעסק, הוא מוסיף: "כרגע יש לנו אישור משטרה ורישיון עסק זמני. לגבי הרישיון הקבוע, אני לא המחוקק, וננהג לפי מה שיורו לנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ