עיר החטאים: למה אנחנו נמשכות לבחורים רעים?

האם אלו הבחורים הרעים שמושכים אותנו, או שאלו הבחורים הטובים שעושים את הפעולה ההפוכה? ומי מהשניים יוכיח את עצמו בטווח הארוך?

יעל רון, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל רון, עכבר העיר

כיתה י"ב, מועדון זמן אמיתי. אני, אספנית כפייתית של ד"ר מרטינס וחצאיות סקוטיות, שמרחיקות אותי רק צעד אחד ממעצר על התערטלות בציבור. הוא, עילוי. או במילים אחרות: גרסה משונמכת של ג'ים מוריסון מייד אין עדות המזרח. הוא לבש על עצמו עור שחום ומושלם ועצמות לחיים שהציבו את ג'וני דפ בעמדת נחיתות קשה, בעוד אני עטיתי על עצמי משהו שהזכיר תאונת מלתחה. כשרייג' זימרו בקולם הענוג got to do what they told you, ואני הכנתי את הגוף לכוננות ספיגה, מבטינו הצטלבו. אני פזלתי לכיוונו בחן והוא בתגובה הזמין אותי לטקילה על בסיס סולר בחמישה שקלים. כבר מאותה מחווה אבירית שכולה נתינה, הייתי שלו ומאוהבת עד הגג. לפחות לשבועיים הקרובים.» עיר החטאים - כל הפרטים» למה אנחנו תמיד חוזרות לאקס? » למה גברים מעדיפים ביצ'יות?הנה תקציר הדברים: הוא היה רע. רע מיסודו. לא רע מלשון מתוסבך, אלא רע כמו שרק מתבגר עתיר הורמונים ומעריצות יכול להיות. זרע השטן הקטן הפעיל אצלי את מנגנון הבכי ללא הפסק, התניע את חדוות ההתקוטטות יחד עם שרירי הקנאה, שקרמו עוד וגידים בכל פעם שהוא פלרטט את עצמו לדעת עם כל מה שחייך וזז לכיוונו. בסופו של התהליך הארוך והמייגע הזה, ששיאו היה פרידה קולנית + טינופי פה שהיו חדשים אפילו לי ולמאגר הקללות שלי, נותרתי שבורת לב, מרירה ונקמנית כמו שרק מתבגרת גדושה הורמונלית יכולה להיות אחרי שאמרו לה יאללוש ביי.

לפחות דבר טוב אחד יצא מהעניין. אחרי 14 ימים של שיגרון חושים, יכולתי גם אני בשעה טובה לאחוז במשפט הקונצנזוסיאלי הפופולארי במיוחד, "איך זה שאני תמיד מתאהבת בבחורים הרעים/ במניאקים/ באלו שעושים לי שחור בנפש ומשאירים לי בור ללא תחתית בנשמה". הרווח היה כולו שלי, כי בהינף הודאה עגומה אחת הפכתי גם אני להיות שווה בין אחיותיי השוות, וזכיתי בתגובות הנעות על הציר שבין "ספרי לי על זה/ אלו הם חיי/ מי מאיתנו לא", לשתיקה נוגה שכולה הזדהות עמוקה והסכמה.ילדות בנות 14 מתות על זה. מתוך "דרייב" (צילום מסך) איפה הם הבחורים ההם?

מסתבר שאיכשהו, דעתניות, יציבות ומלאות תבונה, כל אחת מאיתנו מצאה את עצמה בשלב כלשהו של חייה הלבביים מתאהבת בבחור הלא נכון, שנושא במקביל כל אחת מתכונות האופי עליהן אסור להתפשר לעולם: בלתי מושג, קשה אופי ומתוסבך. במילים אחרות: סאדו מזוכיזם בחיי האהבה. מציאות קשה זו בה נעדיף ריסוק אגו, לב ושמחת חיים מתחוללת כשבחוץ, במרעה החופשי, מסתובבים להם מליוני בחורים טובים, רכי לב, אדיבים ומלאי נתינה. כאלו שיפניקו אותך בכל רגע נתון, ישמשו אוזן קשבת ולב מבין, וגם יגיעו בסופו של דבר לתחתית פח המחזור של חיי האהבה שלך על סעיף "הוא כל- כך טוב. הוא פשוט טוב מדי", שיהפוך אותו מיידית לבלתי אטרקטיבי בעליל. האבסורד הוא שמספר שנים לאחר מכן, בעודך רווקה סדרתית שעדיין לא מצאה את האחד בתואנה ש"אין, פשוט אין בחורים טובים. כולם או תפוסים או גייזוש, ואני, מה לעשות, לא מוכנה להתפשר", נקודה מסוימת במאחורה של המוח תזכיר לך יום יום שעה שעה, איך ויתרת על אותו בחור טוב לב ושילחת אותו לחופשי במחי יד.

אז למה בעצם, מדוע וכיצד יסיים ברוב המקרים אותו בחור טוב (א.ק.א טוב מדי) בתור ידיד מסור או לסירוגין כחומר גלם משובח שתשמחי להעביר לחברה (א.ק.א "יש לי בחור זהב להכיר לך. הוא יעשה ממך מלכה"). התשובה לכאורה פשטנית וברורה: טוּב לב המתפרש לעיתים כעודף מאמץ = חוסר משיכה. אבל במבט מדוקדק יותר (לא ממעוף הציפור) ואם נכנסים לעובי הקורה, ההסבר מסועף ומסובך הרבה יותר. טוּב לב, פינוק, נתינה, מבט מאוהב, זר ליזיאנטוסים כבר בדייט השלישי ובעיקר הלך רוח גדוש חיזורים, מחמאות וחיזוקים הם כל הדברים שיגרמו לך לשבת רגל על רגל, לגרגר בהנאה ולספר בצניעות לחברותיך הזדוניות "אין, הבחור פשוט מאוהב/ חולה לי על התחת/ עף". מייד לאחר הצהרה חגיגית זו יגיע שלב השעמום, הרי את גברת "כל הטיפוסים הבעיתיים של תל- אביב עשו עלי סטאז'", לא ממש רגילה להיעדר משחקים, ובחור כל- כך מושג ומשקיע ומעוניין הוא פשוט לא פאן פאן פאן.

כן, גם אני בעוונותי אירחתי בחדרי ליבי בחור העונה להגדרה "לב זהב מהלך על שתיים". כבר בדייט הראשון הוא התעקש לקחת את שנינו למסעדה שעונה להגדרה "גורמה גורמה גורמה", להזמין את היין המשובח ביותר וגם למחות בתוקף כששלפתי את הארנק, גם אם מדובר היה בהסכם שבשתיקה הקובע: תמכור אתה את הכליות, אני משאירה את הטיפ. לדייט השלישי, כמאמר המחזר הנלהב, הוא הגיע רכוב על זר כלניות צבעוניות והכריז: "תכננתי לנו הפתעה נחמדה". אז נמלטתי. נמלטתי על נפשי המבוהלת והזכה בתואנת מיגרנת על שתקפה, כי כל אותן מחוות חיזוריות מפניקות הפכו כל דייט למחייב נורא, ועל פי השתלשלות הדברים, נראה שהצעד הבא הוא לבנות לשנינו בית בשכונה החדשה והיוקרתית "חלומות סעיד 2000" שליד יהוד. ואני הרי כל- כך אוהבת את תל- אביב.יש ברנדה קטנה בכולנו. מתוך "בברלי הילס 90210" (צילום מסך) חובבת סאדו ואתגרים אבל גם אם לא כל בחור טוב ניחן בארנק שמן ולב נותן, אנחנו והאופי הבעייתי שלנו (סאדו מאזו כבר אמרנו?), פשוט נורא אוהבים אתגרים ומאמץ. בשונה מהבחור הרע (ע"ע זרע השטן) שיגרום לכל חלקה טובה בלב וברצון שלנו להתאמץ, להזיע ולעבוד קשה בשביל להביא למימוש את אותה אהבה עדינה ושברירית שאמורה להירקם, הבחור הטוב יעשה את העבודה הרבה יותר קלה. הוא יזרום, יחזר, ישרה הרגשת ביטחון ובאותה הזדמנות ממש יכחיד לחלוטין כל תחושת אתגר וריגוש, ויטול ממך את תחושת העונג הצרוף שבלאלף את הסורר ולהפוך אותו לחיית בית ידידותית, זוגית ונחמדה.  לסיכום: למדנו היום שלושה דברים חשובים שיעזרו לך, רווקה פוחזת ורפת משכל, לתכנן ולכלכל היטב את צעדייך העתידיים בתחום הלבבי:

1. במציאות בה הולך ויורד מדד הפינוק וההוקעה ההדדית ככל שנוקפות השנים, עדיף להתחיל מלמעלה וברעל, ולא להסתפק בברירת מחדל אדישה.2. בחור רע ומאולף הוא דבר נפלא עכשיו, אבל בעתיד, אחרי שיגמרו הסיפוקים ותתחיל השגרה, חיי המדף שלו עלולים להתברר כקצרים ונפיצים.3. בחור טוב יגדל להיות בעל טוב ובהמשך גם אבא טוב ומשקיע. בכל פעם שאת מזמרת לעצמך ולחברותיך "הוא לא עושה לי את זה, הוא פשוט טוב מדי", חזרי שבע פעמים על המנטרה מעל.סוגיה שמעסיקה אתכם? נושא שרציתם לדבר עליו? כתבו ליעל רון בכתובת: yaelron.tlv@gmail.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ