דיבור נגוע: גלעד שליט עושה לייק לחיים האמיתיים

הפרופיל החדש של גלעד שליט בפייסבוק מרגש, ההצטרפות של גידי גוב ל"כוכב נולד" מעניינת, ההדחה של ברי וזיוה מ"האח הגדול" מעודדת והמאהל החדש של דפני ליף לא ברור בכלל. הצעות לשיחות על הנושאים הבוערים של השבוע

עכבר העיר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עכבר העיר

השיח הצוקרברגי: "שרק לא יעשו לגלעד שליט טיימליין, הוא סבל מספיק"

הברקת השבוע שייכת לגורי אלפי, שאחרי הידיעה על כך שלגלעד שליט יש עמוד בפייסבוק, כתב סטטוס הקורא לגלעד "לשים תמונות פרופיל של כולנו". מצחיק ביותר, וממחיש את האבסורד השמח בידיעה על כך שהילד של כולנו רוצה להיות יותר כמונו. לחיות חיים אמיתיים, נורמליים, שפויים, כאלה שהשגעון היחיד בהם שייך לסלים בכדורסל, הלינק שגלעד שם על הקיר שלו ביום שבו פתח את העמוד. אבל הידיעות על הנורמליזציה הזו היו מעט מוקדמות מדי. בניגוד לגורי אלפי, למשל, גלעד לא ממש יכול לתחזק את עמוד הפייסבוק שלו. את התמונה שלו הוא נאלץ להוריד אחרי שזייפנים עלובים הורידו אותה והתחזו אליו בעמודי פייק, ומסיבות שאפשר להבין, שליט חסום מהצעות חברות ואי אפשר להגיע אל העמוד שלו בחיפוש בפייסבוק. מעניין מה יעלה בגורל העמוד הזה ואם שליט יצליח לקיים חיי רשת מינמלים מבלי שיטרידו אותו. נו, לפחות היה לנו יום אחד להאמין שפעם עוד נזכה לראות ממנו לייק.

לא לדבר על זה עם: פעילי "גלעד עדיין חי" שמחכים להצעת חברות.

כך תשנו את הנושא: "קרנית גולדווסר עדיין משחקת אותה הארד טו גט עם יאיר לפיד?"

בחייאת, אל תעשו לו פוק. דף הפייסבוק של גלעד שליט (צילום מסך)

השיח הערוצשתיימי: "היציאה של ברי וזיוה מבית האח הגדול היא הוכחה שלפעמים הדרת נשים זה לא רע"

הציבור, מתברר, לא תמיד לגמרי מטומטם ולא חייב לשלם. עונת האח הגדול עוד ארוכה ויש לה המון דרכים להזכיר לנו שמוצא האדם מהקוף - ובכל זאת, רגע של נחת נרשם כאשר ברי וזיוה, שתי פרובוקטוריות חשוכות שניסו להביא דת והביאו בעיקר כפייה, יצאו באמוק מן הדלת ומחיינו. הדיירים והצופים עשו יד אחת והציבו גבול - עד כאן. לא רוצים לשמוע עוד על הכשרת חסה ודיני צניעות, בטח לא כשזה מגיע בלי כבוד בסיסי לזולת. על רקע ההתחזקות החרדית במדינה, ברי וזיוה כמעט הבהילו לרגעים, אבל כשמסתכלים על הפרשה הזו מקרוב היא דווקא אמורה לעודד את הציבור החילוני והנאור. ברי וזיוה, כך התגלה בתוך הבית, מופעלות בעיקר מפחד - הפחד שהרצון שלהן להיות חילוניות ישתלט עליהן. הוא הרי היה שם כל הזמן: בתנועות הסקסיות של ברי, באהבת תשומת הלב של זיוה, בזגזוג של שתיהן בין הלכות משתנות (מותר לרקוד? רק באמבטיה? אסור ריסים? או שבעצם כן, אבל רק שני סנטימטר ולא כמו של אביבית?). שתיהן מתות להשתחרר מכבלי הדת וזה מה ששולח אותן היישר לקיצוניות השנייה, פן יתפתו. על הידיעה שהציבור החרדי נמצא בכזו מצוקה, אין לנו אלא לומר תודה.

לא לדבר על זה עם: אלוהים.

כך תשנו את הנושא: "תחשבו על זה, עוד שנה אולי נראה את יאנה מגלחת את השיער בשביל אייטם, ממש כמו ליהיא גרינר".

"האח הגדול 4": נפילת משטר האייטולות

מ-פ-ח-ד-ת. זיוה ב"האח הגדול" (צילום מסך)

השיח ההוליוודי: "ריקי ג'רוויס היה הרבה פחות מרושע השנה בטקס גלובוס הזהב, זה בגלל הדיאטה?"

אתה יודע שטקס פרסים הוא לא באמת חשוב, כאשר הדבר הזכור ביותר מתוכו הוא הפאנצ'ים של המנחה. אתה כבר ממש בטוח בזה, כשמזמינים את אותו המנחה שבשנה שעברה זעמו עליו כי ביזה את המסורת. לא ברור אם ריקי ג'רוויס הקדים את זמנו כשהתייחס לגלובוס הזהב כאל בדיחה או שהוא בעצמו הפך את הארוע שכזה. אין ספק, אבל, שהתוצאה מתאימה להומור ההרס העצמי האפל שבו ג'רוויס מתמחה ושהופכים אותו ליוצר הטלוויזיוני החשוב של זמננו. זו השנה השנייה ברציפות שג'רוויס עולה על במת גלובוס הזהב ויורד על עצמו, על מארגני הטקס, על כל מי שבעצם היו רוצים להיות באוסקר ועל התרבות ההוליוודית כולה. בכל זאת, לקחים מסויימים כן נתקבלו השנה. הפעם ריקי היה הרבה פחות גס, הוא החליף את הקורבן העיקרי מצ'רלי שין למל גיבסון והעניק לו יחס יותר ממותן, וההתכתשות הפומבית שלו עם מדונה שקראה לו לבוא "כי מזמן לא נישקתי בחורה בטלוויזיה", לא תיזכר כריב חתולות אמיתי, מקסימום כאנקדוטה, שספק אם לא כתבו לה אותה מראש. אה, חוץ מזה היו גם כמה זוכים ופרסים ונאומים, ואפילו שני ישראלים על הבמה. וואלה, נכון.

לא לדבר על זה עם: אדי מרפי.

כך תשנו את הנושא: "יס שיחקו אותה - בשבוע הבא מתחילה אצלם הזוכה הומלנד, אפילו גלעד שליט לא יפספס".

גלובוס הזהב 2012: הניצחון הגדול של "הארטיסט"

ת'נק יו, גידיאן ראף. קלייר דיינס (צילום: AP)

השיח החברתי: "לאן הדפני ליפים עפים כשספסל קפוא?" לא סתם היא סיפרה לנו שבעל הבית שלה שוב מפנה אותה - היה כאן התחלה של ספין תקשורתי שהסתיים השבוע כשדפני ליף חזרה אל רוטשילד עם כמה מפעיליה הנאמנים. ליף ישנה השבוע בקור, אחרי שעובדי עירייה שברו שביתה כדי לקרוע למוחים את האוהלים - עדיין לא ברור מה היא מתכננת לעשות משם, אבל יש לחברה' זמן לחשוב בין ג'אם סשן לשירה בציבור. האסטרטגיה לוטה בערפל: הבטיחו לנו שהמהפכה משתדרגת, הקימו עמותה - האם כל זה באמת צריך לחזור אל הרחוב ברמת שקי השינה? ואולי דווקא כן, כי הרי הבעיות ממשיכות אז מדוע שהדרך תשתנה? ואם כבר אנחנו שואלים שאלות, אולי הגיע הזמן שנבין מה קרה בין דפני וסתיו שפיר? לא רק בשביל האלמנט הרכילותי, אלא באמת כדי להבין מדוע השורות פוצלו ומה זה אומר שהן "לא מסכימות על הדרך". זה לא מפתיע שסולדריות כמו זו שהתגלתה לפני חצי שנה מתחילה לגלות בקעים, אגואים וחבורות. השאלה היא לאן הולכים מכאן. יהיה עצוב אם כל זה יגמר בטור אחד של יאיר לפיד.

לא לדבר על זה עם: איציק שמולי. הוא בבחינות.

כך תשנו את הנושא: "גם אצלכם הקירות במשרד התמלאו בציורים של דורה עקב שביתת הגנים?"

נא לא למחות: המשטרה עוצרת כל ניסיון להחיות את המחאה

פעם שלישית גלידה? דפני ליף (צילום: ניר קידר)

השיח המוזיקלי: "מעניין אם גם בכוכב נולד יכינו לגידי גוב בריסטולים או שהוא כבר יודע מה זה טלפרומטר" איך שופט נולד? כמו תינוק: בהתחלה זה כואב, וקשור בשופטת אחרת שנפלה בפלילים; אחר כך יוצא החוצה כי כבר חייבים לתת קונטרה לדה וויס, ופתאום איזה יופי הוא הולך לבד – וגידי גוב, אנחנו כבר יודעים, הולך לבד קדימה, אחורה, לכל הצדדים, נאחז באוויר ותמיד יוצא מלך. כשחושבים על זה, הישיבה של גוב בצוות השופטים של כוכב נולד היא משהו שהיה צריך לקרות מזמן, ומן הסתם הוצע לו פעמים רבות אבל עכשיו ביותר התאמצות ועם קצת יותר כסף. כמו מירי מסיקה ויאיר ניצני, שני הרכשים המוצלחים של העונה הקודמת, גוב הוא גם איש מאוד מוזיקלי אבל גם טאלנט עם הבנה אמיתית של המדיום. מוזר קצת לשמוע את המצקצקים בנאומי ה"איך הוא נפל" הרגילים, כאילו גוב מחוייב לאיזה בון טון אליטיסטי שמעולם לא חתם עליו. אז רק כדי להבהיר: אין לנו שום טענות על כך שגידי קיבל את ההצעה, כשם שלא היו לנו טענות כשהוא עשה פרסומות לבזק, הנחה טוק שואו ואפילו כיכב ב"השיר שלנו". העובדה שמישהו עבר את גיל 60 לא הופכת אותו לאנטי-מיינסטרים. אבל היא בהחלט יכולה להפוך את כניסתו המחודשת למיינסטרים ליום חג. 

לא לדבר על זה עם: מרגול.

כך תשנו את הנושא: "מעניין מתחת איזה סלע מצאו את ג'קו אייזנברג לקליפ פגישת המחזור של כוכב נולד".

גידי גוב בכוכב נולד: יהיה סתאאאאם

באו לשיר. כוכבי התוכנית בקליפ העשור:

ואף אחד כבר לא מדבר על:

האיטלקית של יונית לוי. זה היה מרשים מאוד, והאסון היאכטה היה עצוב מאוד – אבל מה לעשות, פשוט לא היו שם מספיק ישראלים כדי שבאמת נתעניין במה שהיא אומרת.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ