דיבור נגוע: הדבר הכי טוב ב"קשת" זה "רשת"

המערכון של דה וויס הציל את ארץ נהדרת, למירי מסיקה עדיף להשאר מאחורי המיקרופון, יאיר לפיד מעצבן את הסטלנים וסיניתיה ניקסון מעצבנת. גם את הקהילה הגאה. חמש הערות על השבוע

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

השיח הטלוויזיוני: "הדבר היחיד שמוציא משהו טוב מקשת זה לרדת על רשת" דווקא בשבוע שבו שמחנו על דחיית החוב של ערוץ 10, נזכרנו שאולי בעצם טלוויזיה מסחרית היא כן השטן. או לפחות שד יהיר במיוחד. ערוץ 2 עשה הרבה מאמצים כדי להשניא את עצמו עלינו השבוע, וליתר דיוק  - משהו לא טוב קורה בקשת. זה התחיל ביום שני, בערב הבכורה של ארץ נהדרת שהיה מתחת לכל ביקורת. לא הליהוקים החדשים, לא הסדר היום הבוער ולא הגעגוע שטיפחנו בלב עזרו להסתיר את החרפה -  ולמעשה לא חייכנו במהלך הפרק כולו, מלבד אולי במערכון על The Voice, שמשום מה יורד על המתחרה רשת. למחרת, מכה נוספת נחתה על צופי "קשת" עם הידיעה כי מתמודד נוסף עוזב את בית האח הגדול –  אביב, הערס האשכנזי בעל תא המוח הבודד. לא ברור מדוע ההפקה לא משתלטת על הליהוקים שלה, אבל מכעיס יותר הניסיון להתעלם מהמשבר, ועוד לעשות על הצופים קופה. אביב יוצא אחרי יומיים וזה מחייב, משום מה, משדר חגיגי שיחליף את ההדחה המתוכננת – מה שאומר שהפקת "האח" זוכה בעוד שבוע של סמסים, מבלי לספק את חלקה בעיסקה ולהעניק לנו תוכן טוב. כנראה שזחיחות היא מחלה מדבקת והיא נפוצה עכשיו במסדרונות "קשת". היא עברה מיורם זק, עורך האח, למציגים המרוצים מעצמם אסי עזר וארז טל, והדביקה גם את מולי שגב וכותבי "ארץ נהדרת", שהחליטו שאין טעם להתאמץ. הרי גם ככה נאכל את כל מה שהם מבשלים. לא לדבר על זה עם: רועי בר נתן וירון ברלד, שכנראה הגיעו מאוחר מדי.

כך תשנו את הנושא: "די, נמאס ממדורות שבט. הסדרה החדשה של קלסי גרמר עלתה ביס, זה כל מה שאני צריך עכשיו".

» "ארץ נהדרת 9": רבותיי, האכזבה חוזרת

מתחת לכל ביקורת. ארץ נהדרת (צילום מסך)

השיח המדושן: "טוב נו, לפחות מירי מסיקה רק מדגמנת מידות גדולות ולא מוציאה ספר כמו קרן פלס"

הנדנוד התורני מבית פלס-מסיקה יצא השבוע בבחירתה של מסיקה להיות הדוגמנית הבוגרת המובילה של "מתאים לי" (לצד קים בוסי שנבחרה לאחרונה להוביל את קמפיין הצעירות של הרשת). זה לא מפריע לנו שמסיקה מנצלת את מהלך הקריירה הזה כדי לקדם הקלטות אלבום, בתור זמרת היא דווקא נחמדה, אפילו חיבבנו אותה כשופטת בכוכב נולד – אבל מעולם לא חתמנו ויתור על הזכות להתעצבן עליה, ונפדה אותה בהזדמנות זו. נו באמת, בשביל מה היא צריכה להיות דוגמנית? חסרה לה תעסוקה? ומילא היא – מה חשבו ב"מתאים לי" כשהחליפו את פצצת הסקס נועה תשבי במסיקה, ששוקדת כבר שנים על שיק הדודה הטרחנית? האירוניה היא שמסיקה רזה יותר מאשר תשבי, וגם מאשר מרינה מקסימיליאן בלומין המתחרה ב"עונות", אבל לעומתן היא סקסית הרבה פחות. הבחירה בפרזנטורית לתחום המידות הגדולות היא תמיד עניין ערכי: כבר התרגלנו לכך שהן רזות יותר מאשר הלקוחות, ממש כמו שדוגמנית "רגילה" רזה יותר מהאישה הרגילה; אבל הפיצוי הגיע בכמויות של סקס אפיל, שגרמו לכל אישה מלאה להרגיש קצת כמו מרילין מונרו. ומסיקה, לא משנה כמה פוטושופ וריפודים ישימו עליה, פשוט לא מספקת את הסחורה. לא לדבר על זה עם: אנדרו ג'י.כך תשנו את הנושא: "ליהיא גרינר כבר התחילה עם הקמפיין פאות שלה, או שהיא פשוט מתחרטת על הקרחת?"

איפה הסקס איפה? מירי מסיקה (צילום: מנחם עוז)

השיח הפייסבוק-פוליטי: "מילא להמשיך לכתוב את הטורים על יואבי, אבל איך ליאיר לפיד יהיה זמן גם להמשיך בפייסבוק?" שבוע סוער עבר השבוע בצוותא על 44,000 החברים של יאיר לפיד בפייסבוק. הם עברו עם הפוליטיקאי הטרי את תלאותיו עם האקדמיה, ואז נקלעו לסערה שבמרכזה לגליזציה של סמים קלים, כולל חשיפה ראשונה של דעה אמיתית: לפיד מתנגד ללגליזציה, כל עוד לא נוקטים בה באמריקה ואירופה. זכותו, וזכותו להגיד את זה בפייסבוק, ועל הדרך לשכנע אותנו כי כנראה זה באמת הוא שכותב שם סטטוסים ועונה לשאלות, גם כשאלו נזרקות לעברו בקצב מסחרר. הבעיה היא שבמקום שהדבר יוסיף לו נקודות של קוליות, לפיד יצא מהשבוע הזה די סחי -  ולא, לא בגלל שהוא מסרב לג'ונטים, אלא כי הוא מחק מהעמוד שלו את מתנגדי המדיניות הזו. יודעת כל חיית רשת שאם ברצונך לתקשר במדיום הזה, יש כמה דברים שאסור לעשות – לא למחוק תגובות, לא לחסום חברים ובקיצור  - לא להאכיל טרולים. מציקי רשת תמיד היו ויהיו, אבל מי שרוצה לנצל את הפלטפורמה לטובתו עדיף להתעלם מהם עד שיתעייפו, כי לצאת למלחמה עם טרול רק נותן להם מוטיבציה להשמיץ אותך במקומות אחרים, לפתוח דפי פייסבוק נגדך ולצייר אותך כצנזור. אז תתחדש, יאיר, קיבלת את הקבוצה הממוסדת הראשונה נגדך – סטלנים שחסמת מהפייס. בינתיים יש להם מרץ, אבל חכה שיהיה להם מנצ'יז, אולי הם יניחו לך. לא לדבר על זה עם: פייק יאיר לפיד בטוויטר.

כך תשנו את הנושא: "אה, וסיגרים זה בסדר?"

כן לסיגרים לא לסמים קלים. יאיר לפיד (צילום: מוטי מילרוד)

השיח האוסקרי: "הפעם אין מצב שאני מתעורר בארבע בבוקר כדי לראות את סידר מפסיד" במסיבת העיתונאים על המועמדות של הערת שוליים של יוסף סידר לאוסקר אמר סידר כי כנראה זהו יום חדשות חלש. המודעות העצמית במקומה  - אחרי הכל, מרגש ככל שיהיה המעמד, לא ברור מדוע היה צריך לפתוח איתו כל מהדורה ולשים אותו בעמוד הראשון של העיתונים. האם אנחנו עד כדי כך צמאים לחדשות טובות? ואולי אחרי ארבע מועמדויות בחמש שנים, מותר להיות קצת קוליים לגבי המועמדות, במקום לפמפם אותה בהיסטריה וליצור ציפיות בשמיים שנזכה, כולל כמובן כל האצבעות שלימור לבנת אוהבת להחזיק? אנו, בכל מקרה, שומרים על סקפטיות זהירה וממלמלים בפולנית שסידר היה צריך לזכות כבר על "בופור", אם כבר. או שבעצם דווקא הפעם יש סיכוי? אמנם זהו סרט מאוד לא פוליטי ולאומי, אבל אולי זה מה שהם רוצים שם בניכר? האם כשיהודים פושטים את המדים ומקסימום משננים איזה דף גמרא הם קלים יותר לעיכול? המעניין הוא שגם הסרט "פרידה" מאיראן, שמתחרה עם סידר – גם הוא שם דגש על האישי ולא הפוליטי, ונותן דרור למבחן אמיתי של אמנות, תרבות ויצירה -  חסרת גבולות, תרתי משמע. עכשיו כל שנותר הוא שהאיראנים לא יראו את הפרסומת של "הוט" עם כוכבי עספור, ולא יחליטו שבעצם הם לא רוצים להיות באותה קטגוריה עם מחרחרי מלחמה כמונו. לא לדבר על זה עם: אחמידיניג'אד.

כך תשנו את הנושא: "אם כבר מורידים ציפיות, את הארטיסט כבר ראיתם?"

» "הערת שוליים" מועמד לאוסקר 2012

לא מוכנים לעוד אכזבה, "הערת שוליים":

השיח החלקלק: "למירנדה זה בחיים לא היה קורה" בעולם שאחרי סקס והעיר הגדולה אפשר לחיות בשקט גם בלי לחשוב על סינתיה ניקסון – אישה שמלכתחילה עניינה רק כאשר לדמותה מירנדה היו קווי עלילה שווים. אי לכך יציאתה התמוהה מהארון אחרי שנים של חיי נישואים עם גבר, עברה לרובנו מתחת לראדר – אבל קרחת זה כבר משהו יותר חמור. השבוע ניקסון חשפה בטלוויזיה האמריקאית קרקפת חלקה באופן די קריפי, ונראתה כמו חייזר מבריק וחייכן  - אמנם הרגיע אותנו לשמוע שעשתה את זה בשביל תפקיד של חולת סרטן בתיאטרון, ובכל זאת, השאלה מה היא עושה לתדמיתו של השיער הלסבי נשארה באוויר. מצד שני, התבטאויותיה של ניקסון לגבי נטיותיה המיניות נראות נפיצות אפילו יותר מהקרחת הזו – ודווקא בכיוון מפתיע. בניגוד לעמדתם של ארגוני גאווה רבים, ניקסון מחזיקה בדעה שנטייה מינית היא כן בחירה, היא מצהירה על עצמה שהייתה סטרייטית בעבר וכעת היא לסבית, ומציעה שהקהילה תיתן מקום גם לעמדה הזו, ולא תכריז על נשים כמוה כ"חיות בהכחשה" בתקופה שהיו עם גבר. יש לנו תחושה שגם אצלנו הדיון הזה יבשיל בקרוב, עם קצת עזרה מאחד מדיירי האח הגדול שעומד לצאת מהארון כדו מיני, ולא מתחייב על מגדר מסויים לשכב איתו. אם לא הבנתם עדיין מי זה, אנחנו בטח לא נספר. רמז: הוא שוכב גם עם ערבים/ות.

לא לדבר על זה עם: גל אוחובסקי.

כך תשנו את הנושא: אז בעד מי אתם במירוץ על לגלם את שרה ג'סיקה פרקר בצעירותה בסדרה החדשה? רק לא בלייק לייבלי.

מכעיסה את כולם, סינתיה ניקסון:

ואף אחד כבר לא מדבר על: הפקקים בדרך לחרמון. היה קר, מתיש, צפוף היו מחסומים בדרך והילדים במושב האחורי לא הפסיקו  לנג'ס, אבל עזבו אתכם עכשיו מהעלאת זכרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ