עיר החטאים: למה אנחנו תמיד חוזרות לאקס?

שיקום האגו, אפשרות לנקמה או סתם לילה שיכור במיוחד - מה גורם לנו לשמור את האקס בסטנד ביי ולהשתמש בו רק במקרי חירום?

יעל רון, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל רון, עכבר העיר

השבוע מאסתי שוב במין האנושי. זה קרה קצת אחרי שהחברה הכי טובה שלי, בבת עיני, לחם חוקי בימים של תאוות פחמימות קשה, ויקירת המדור בכל הנוגע לטעויות עם המין השני - הרימה טלפון לאקס המקולל הידוע בכינויו "הרפש שהרס את חיי". זה היה אחרי שהיא חזרה מדייט מוצלח למדי עם בחור טוב לב וארוך חוטם, שהרבה לכנות אותה "יפה שלי" ו"כן מתוקה". והיא אפילו לא ידעה שהיא כזאת. האמת? היא לא, אבל בדייט האמור היא נהנתה.אחרי נשיקות סמליות שאותתו לו על הנאתה ועל קבלת צ'אנס נוסף בדמות דייט שני, הם נפרדו לשלום ב"היה ממש כיף, נדבר", וכל אחד נפנה לדרכו. מבוסמת קלות היא פתחה את דלת דירת הלבד שלה, צעדה פנימה, השתרעה על הלונג מרחוב הרצל והרהרה בקורות הערב שחוותה. רבע שעה לאחר מכן, כך על פי דיווחים של עדי ראייה, היא נטלה את הסלולרי, דפדפה עד שהגיעה לאיש הקשר ששמו שונה בחודשים האחרונים מ"קושקושוני" ל"אייל פלאפון" ולחצה על ה"התקשר" במלוא העוצמה.» עיר החטאים - כל הטורים» הסופר אקסיות של החבר שלי» סקס מבאס עם האקסבדיוק בשלב הזה של הסיפור היא עשתה אתנחתה קלה, לקחה נשימה עמוקה, חייכה חיוך קטן  ושתקה. כשהמבט שלה הפך זימתי יותר ויותר ושיירי קיצפופי תאווה התחילו לזלוג לה מהשפתיים, עיוותי את פני בגועל, מתוך הידיעה שמה שעומד להיות מסופר לי עוד רגע ממש, יכאיב גם יכאיב לחברות שלנו ובעיקר ירסק את האגו שלה.

מה ששלושה חודשי רווקות הוללת לא עשו לשמחת החיים שלה, עשה לילה סוער אחד על טהרת חבלי הנוסטלגיה עם הגוף המוכר והאקסי, שהתייצב אצלה בדירה כשעה אחרי השיחה הארורה. זה שרק לפני שלושה חודשים סיכם את שיחת יחסינו לאן במשפט הבוגר הבא: "יש לי המון רגשות כלפיך, אבל אני לא בשלב שאני יכול להתחייב כרגע". ובכל זאת, מחייב או לא, מענג הוא היה, כי בוקר לאחר מכן היא הרגישה לא פחות מעל גג מגדלי יו. הווה אומר: מיליון דולר בייב, משוקמת אגו, רכה כחמאה ובעיקר נינוחה.יש דברים שלא נמאסים. מתוך "דוסון קריק" (צילום מסך) "אם זה נראה מוכר, נשמע מוכר ומרגיש מוכר, זה כנראה האקס שהתקמבק אצלי במיטה", היא הודתה בפני. היה להם כיף, זה הרגיש נוח ומנחם בימי החורף הקרים "ואם להשתמש בקלישאה מביכה ושחוקה, זה הרגיש ממש כמו לחזור הביתה אחרי גלות ארוכה", חתמה בקלישאה מביכה ושחוקה. שאלתי אם צפוי קאמבק זוגי מרגש ואם להכין כבר עכשיו את הצ'ק. בתגובה נתקלתי בחמשיר מתלבט שכל כולו "לא יודעת/ אין מושג/ לא בטוחה שאני רוצה/ אני מבולבלת, עזבי אותי באמאשל'ך בבקשה". מכאן, ולאחר דיאגנוזה יסודית שערכתי, אבחנתי את מקור הבעיה: חולשה הורמונלית-רגשית שתקפה אותה לאחרונה ובעיקר אחרי דייט מוצלח שהביא אותה למחשבות ארוכות טווח, ואיתן גם לפחדים האורבים מעבר לפינה. הפתרון: עוד לא המציאו את התרופה, במיוחד כשמדובר במזוכיזם מולד. ואם כבר לעשות לעצמך רע על הנשמה, תוך נסיונות לשחזר עבר שגם ככה היה בינוני באיכותו ונגמר בכי רע, אז עדיף כבר לראות בלופ פרקים נבחרים מתכנית האיכות "אינטרמצו עם אריק", תוך התמסרות לשעווה ברזילאית ללא כל אלחוש. התחושה היא פחות או יותר זהה.בעולם אידיאלי בו המוח, הלב והחשק המיני היו פועלים יחד בקורלציה מרשימה, היינו יכולות וודאי להסיק בקלות כי המשוואה: אקס+חרמנות+אלכוהול= סרטים סרטים סרטים (ולרוב סרטי אימה). הבעיה היא שכמעט כל אחת מאיתנו - בחורות נאורות, עצמתיות ובלתי ניתנות להדרה, נפלה בשלב זה או אחר של חייה לזרועות האקס. ברוב המקרים מתברר העניין כטעות מרה שמותירה אחריה, קצת אחרי שהחיוך הדבילי נמחק מהשפתיים, נפולת של רגשות מבלבלים לצד אי ודאות גדולה. אז מה כן לעזאזל יש בו באקס האמור שמחזיר אותנו הביתה רגשית, גופנית ובעיקר מחשבתית בכל פעם מחדש. איך זה שבמחי לגימה אחת יותר מדי של וודקה ראשן, הוא מפציע בחיינו ללילה חד פעמי ומותיר אחריו אימפקט עתידי אכזרי וחזק?נפולת של רגשות וחיוך דבילי על הפנים. מתוך סקס והעיר הגדולה (צילום מסך)

האלכוהול הוא רק תירוץ אני למדתי על בשרי, תרתי משמע, שברב המקרים האלכוהול הוא סתם תירוץ לאותה שיחת "בא לך לישון אצלי?" מקוללת, ולא המקור או הסיבה. יום למחרת יכול גם אותו אלכוהול ממש לשמש אליבי מצוין לתקרית "ואז מצאתי אותי ואותו ביחד במיטה". בדרך כלל הסיבה האמיתית היא געגוע למשהו המוכר והטוב או ברצון תת מודעי כלשהו לסגירת מעגל. ערב חד פעמי, במקרים כאלו, יכול לשמש כפורקן רגשי מבוקר, וכווסת לחצים מוצלח ולהביא להידברות "נקייה" יותר בין הצדדים. במיוחד אם הפרידה הייתה אכזרית וקשה.

הדרך אל האושר רצופה הנקמות קטנות מכיוון שעל לב שבור לא חל החוק הזבני "שברת שילמת", הדרך היחידה לקנוס את הממזר היא באמצעות מיני נקמה. לא משהו דרמטי נוסח גניבת זרע או ווידוא באמצעות מצ'טה אימתנית וחדה שאף אחת אחרת לא תהנה עוד מנתוניו, אלא יותר בדמות רגע קטן ומספק של אושר שיגיע ישר לאחר ההבנה שהבחור עדיין לא לגמרי התגבר עליך. כן, גם אם את בעצמך היית היוזמת, הפלנרית והמוציאה לפועל של הפרידה.האגו ושברו הבעיה היא שלא תמיד מדובר בתחושות סיפוק מיידית ומימוש יצר הנקמה הנהדר. זירת הקרבות האכזרית הידועה בכינויה "סצנת הדייטינג התל- אביבית", מותירה אחריה לעיתים שובל של לבבות שבורים ואגו מרוסק. או אז נכנס לתמונה האקס- מקולל ככל שיהיה, ומתפקד על תקן חומר גלם מוכר, מנחם וקל לתפעול. כזה שיזכיר לך בהינף מכנס את היותך אטרקטיבית, נחשקת ומושכת, או בפולנית: שאת עדיין במשחק.

תמיד עובד עם יצר נקמה פעיל. מתוך "האוס" (צילום מסך) המשך היחסים לאן

המקרה הפרטי והבעייתי שלי בחרה שלא לבחור באף אחת מהסיבות הנ"ל, והחליטה להשאיר את ארוך החוטם מליל אמש על סטנד ביי בחזקת נוכח נפקד (לפחות עד הדייט הבא). אל האקס, זה שבצילו של פחד ממחויבות הכחיד אותה מהתמונה הזוגית הפסטורלית שעד לאותו רגע חוותה, שילחה כעבור יממה את הס.מ.ס הגאוני הבא: בשבילי תמיד תהיה משהו "קטן" וטוב, ואל תשכח להיות זמין בפעם הבאה שאני שיכורה. הסטטיסטיקה מצביעה על כך שהורדת האגו לאקס דל המחויבות, מחייה את הגוף והנפש ומחזקת את שרירי האושר הפנימי. לפחות עד התקף הגעגוע הבא.

סוגיה שמעסיקה אתכם? נושא שרציתם לדבר עליו? כתבו ליעל רון בכתובת: yaelron.tlv@gmail.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ