אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

ישראליסטן כבר כאן: לשנה הבאה במשטר הצבאי

ישראל של 2012 היא מדינה חולה על גבול הטוטליטרית, שמחסלת בשיטתיות כל גוף שמתנגד לה והופכת לאחת מהמדינות בהן היא אמורה להילחם. דעו מאין באתם ולאן אתם הולכים

תגובות

"אנו קוטעים את התוכנית בשל משדר מיוחד", יאמר דובר צה"ל למצלמה. תחילה יוחשך המסך, לאחר מכן ימלא שלג טלוויזיוני ואז ישוב לסדרו עם פרצופו חמור הסבר של דובר צה"ל. "ישראל נמצאת עכשיו תחת ממשל צבאי. כל זכויות האזרח החוקתיות הושעו. הישארו בבתיכם, היו רגועים. אל תנסו ליצור קשר עם המקורבים לכם או עם הרשויות. עוצר יוטל משש בערב, בכל רחבי הארץ, מיד עם סיום יום העבודה. כוחות הצבא והשיטור יירו בכל מי שייתפס מחוץ לתחומי המחיה או העבודה שלו אחר השעה האמורה. הישארו רגועים, אל תיתקפו חרדה. פרט למקומות העבודה ולבתים הפרטיים, כל מפגש של יותר משלושה אנשים במרחב ציבורי הוא אסור. כוחות הצבא והשיטור יירו בכל מי שיפר את הצו. הישארו בבתיכם, היו רגועים. כל ערוצי הלוויין ו/או כבלים מסחריים, ישראליים או זרים, יוחשכו פרט לשידורי הטלוויזיה והרדיו הממשלתיים שימשיכו כסדרם, תחת הצנזורה הדרושה כמובן. הישארו בבתיכם, היו רגועים. הגישה לכל אתרי האינטרנט, שאינם מאושרים על ידי ממשלת החירום הלאומית, נחסמה. כל העיתונים והמגזינים שאינם 'ישראל היום' ייאסרו לפרסום. הציבור נדרש לגלות אחריות. הכל נעשה למען ביטחונכם האישי. מדינת ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, נמצאת בסכנה קיומית. האויב מספר אחת של הקדמה היא השאלה. הביטחון הלאומי חשוב יותר מרצונו, מצרכיו, ומענייניו של הפרט. הישארו בבתיכם, היו רגועים".   

» לכל הטורים של איתמר הנדלמן סמית

לכאורה, איננו יכולים לדמיין סיטואציה כמו זו שתוארה לעיל. גם אזרחי פולין לא דמיינו ב־13 בדצמבר 1981 שישמעו הכרזה דומה מפי הגנרל וויצ'ך ירוזלנסקי, שהודיעה על החלת הממשל הצבאי בשידור טלוויזיוני. גם אזרחי הפיליפינים לא דימיינו הכרזה דומה ב־23 בספטמבר 1972 מפי נשיאם, פרדיננד מרקוס; או אזרחי יוגוסלביה ב־1999 או אזרחי קוויבק שבקנדה במשבר אוקטובר, 1970, וכיו"ב. ישראל כבר חוותה בעבר ממשל צבאי: אזרחיה הערבים חיו תחת תקנות הממשל הצבאי קרוב ל־20 שנה (מ־1947 עד 1966). מרבית האוכלוסייה בגדה המערבית, הווה אומר זו שאינה יהודית־מתנחלית, חיה עדיין תחת תקנות ממשל צבאי מהסוג הנ"ל ואף גרוע מכך. 

ישראל של ערב השנה האזרחית החדשה היא מדינה חולה. מדינה בהפרעה נפשית חמורה. וככל שהולכים ונעלמים הכוחות שעשויים היו לעצור (או לפחות להתריע) את הגל הפופוליסטי־פשיסטי־דיקטטורי ששוטף את המדינה (גופי השמאל, ארגונים ועמותות לזכויות אזרח, תקשורת חופשית, בתי משפט, האקדמיה ועוד) כך הולכות וגדלות הבערות והשנאה, כך מזדרזת ההפיכה למדינה חשוכה. לא לחינם אתה שומע אנשים אומרים "בוא נראה את האגודה לזכויות האזרח פועלת באיראן" ושאר אמירות מהסוג הזה. הם יודעים, בתת המודע שלהם, שישראל הולכת ונדמית למדינות שבהן היא מבקשת להילחם. ישראל איננה ישראל יותר. מדינת ישראל הפכה לרפובליקת ישראליסטן.

העולם החופשי הזדעזע בשבוע שעבר ממראות האבל ההמוני בצפון קוריאה לאחר מותו של קים ג'ונג איל; המראה של אזרחים במדים בסגנון "1984", הבוכים בהיסטריה אל מול דיוקנאות או פסלי ברונזה של מנהיגיהם המתים, נראה לנו כחלום בלהה שאינו שייך לעולמנו. אבל, מבט מעמיק פנימה יעלה תהייה מטרידה: האם מציאות החיים הישראליסטנית שונה מהותית? התחכום של מנגנוני הכוח הישראליסטניים טמון ביכולתם לייצר את האשליה ש"הכל בסדר". אבל שום דבר לא בסדר. אין צורך למנות את רשימת העוולות הנוראיות שהיו מנת חלקנו בשנתיים־שלוש האחרונות. אבל בהחלט צריך למנות כמה מהשקרים שמהם ניזונים האזרחים בישראליסטן, קורבנות שטיפת מוח ארוכת שנים, מתוחכמת ומזוויעה במסורת מיניסטריון האמת של "1984".

הישארו בביתכם, היו רגועים. מחאה ברחובות קפלן (צילום: עופר וקנין)

הנה כמה יצירות ממיניסטריון האמת הישראליסטני: "ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון" - שקר גמור, שהרי ברור כי אזרחי השטחים הכבושים, ואזרחי ישראל שאינם יהודים, חיים תחת משטר לא דמוקרטי בעליל; "צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם" - שקר שהמוני העם מאמינים בו אמונה עיוורת. צה"ל אחראי לפשעי מלחמה כגון שימוש בפצצות זרחן לא חוקיות בעופרת יצוקה, חיסולים ("סיכול ממוקד" - שפה מכובסת, סממן מובהק של דיקטטורה פופוליסטית) של אנשים חפים מפשע ואינספור מעשי אלימות, התעללות ואף רצח של אזרחים פלסטינים תמימים, מפגיני שמאל, פעילים בינלאומיים ועוד; "הכלכלה משגשגת" (וכמיליון מוחים ברחבי המדינה סתם בילבלו את המוח); "אין כיבוש" (ואין בכלל דבר כזה, עם פלסטיני); ו"נוער הגבעות ואנשי תג מחיר הם פרי באושים של המתיישבים הערכיים ביו"ש" - אחד השקרים הגסים והנפוצים ביותר כרגע. לכל משטר פופוליסטי חשוך היו כנופיות הבריונים שלו ונוער הגבעות־תג מחיר הם "החולצות השחורות" של הממשל הפופוליסטי החשוך בישראליסטן.

כל הסייגים הללו היו נשמעים לנו אבסורדיים, כאילו נלקחו מספר מדע בדיוני, ממש עד לפני שנתיים־שלוש. אבל, עובדה היא שממשלת הימין הקיצוני של ביבי־ברק־ליברמן מעבירה, חדשות לבקרים, חוקים "בדיוניים" כאלו ואחרים הרומסים את מעט הדמוקרטיה שהיתה במזרח התיכון. עובדה שערוצי טלוויזיה נסגרים כי לא נשאו חן בעיני השלטון ועיתונאים מושלכים לכלא כי חשפו פשעים של הצבא; השיח השליט במדינה הוא "שיחדש", גם הוא נוסח "1984", שפת הפוך־על־הפוך שבה המקרבן הוא הקורבן ולהפך. אז מה מחכה לנו בשנה האזרחית הבאה? עוד מתקפות פופוליסטיות נגד ערבים, מסתננים, ארגוני זכויות אדם, בתי משפט, האקדמיה, מעט גופי התקשורת שנותרו חופשיים וסתם "סמולנים". שנה טובה, ישראליסטן.

כתבות שאולי פספסתם

*#